Skocz do zawartości
AMONIAk

Rekrutacja na studia wojskowe..

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć za rok piszę maturę po czteroletnim techniku, postanowiłem, że pójdę na studia wojskowe, padło na kierunek dowodzenie i teraz mam kilka pytań-wątpliwości, na których nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych odpowiedzi..

- Jak to jest z tą rekrutacją na AWL we Wrocławiu na tym kierunku, chodzi mi o maturę, nie jestem ścisłowcem i takie przedmioty jak matematyka, fizyka czy informatyka u mnie leżą. Czy jeśli będę zdawał rozszerzenie z angielskiego i takiej historii i pójdzie mi dobrze a podstawa z matematyki całkiem słabo to z góry mam mniejsze szanse, żeby się dostać?
Na stronie podają, że uwzględniają takie przedmioty jak:
Studia na kierunku chemia, fizyka, historia, informatyka, język angielski, matematyka

Więc nie wiem.. Czy wybierając, dwa z wyżej podanych reszta też z podstawy będzie brana pod uwagę?

Czy wzrost ma znaczenie w rekrutacji? Z tego co mi wiadomo to kiedyś, żeby się dostać do żandarmerii, trzeba było mieć powyżej 175 cm a jak to jest z "szarym" żołnierzem? Mam 165.
Czy jakieś stare blizny na nodze gdzie mamy stwierdzony uszczerbek 5 albo 7% mają jakieś znaczenie, czy po prostu wystarczy przejść egzamin sprawnościowy, który selekcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AMONIAk, przede wszystkim czy dopełniłeś formalności i złożyłeś papiery do 31. marca?

W dniu 31.05.2021 o 18:57, AMONIAk napisał:

Czy jeśli będę zdawał rozszerzenie z angielskiego i takiej historii i pójdzie mi dobrze a podstawa z matematyki całkiem słabo to z góry mam mniejsze szanse, żeby się dostać?

Sprawdź progi, jeśli są dostępne, i przelicz swoje wyniki. Niezależnie od uczelni występuje taka zależność, że im lepsze perspektywy w cywilu, tym łatwiej dostać się na wojskowe i vice versa.

W dniu 31.05.2021 o 18:57, AMONIAk napisał:

Więc nie wiem.. Czy wybierając, dwa z wyżej podanych reszta też z podstawy będzie brana pod uwagę?

Kłania się regulamin rekrutacji.

W dniu 31.05.2021 o 18:57, AMONIAk napisał:

Czy wzrost ma znaczenie w rekrutacji? Z tego co mi wiadomo to kiedyś, żeby się dostać do żandarmerii, trzeba było mieć powyżej 175 cm a jak to jest z "szarym" żołnierzem? Mam 165.
Czy jakieś stare blizny na nodze gdzie mamy stwierdzony uszczerbek 5 albo 7% mają jakieś znaczenie, czy po prostu wystarczy przejść egzamin sprawnościowy, który selekcjonuje?

Zapytaj komisji rekrutacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 18:57, AMONIAk napisał:

Czy wzrost ma znaczenie w rekrutacji? Z tego co mi wiadomo to kiedyś, żeby się dostać do żandarmerii, trzeba było mieć powyżej 175 cm a jak to jest z "szarym" żołnierzem? Mam 165.
Czy jakieś stare blizny na nodze gdzie mamy stwierdzony uszczerbek 5 albo 7% mają jakieś znaczenie, czy po prostu wystarczy przejść egzamin sprawnościowy, który selekcjonuje?

Odsyłam do aktualnego rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach, tam są zawarte wszystkie kryteria jakie decydują o tym, czy zdrowotnie nadajesz się do służby (na marginesie, jako osoba na poważnie myśląca o kandydowaniu na oficera powinieneś takie rzeczy wiedzieć). Wzrost ma znaczenie jeżeli starasz się o przyjęcie do pododdziału reprezentacyjnego (178 cm to wówczas minimum), do desantu (poniżej 155 cm oraz powyżej 190 cm i przy proporcjonalnej budowie ciała jest Z/N), do służby na okrętach (przy wzroście poniżej 160 cm jesteś kwalifikowany jako niezdolny) oraz do LAW na specjalność lotną (od 160 do 185 cm Z, poza tym zakresem Z/N), w pozostałych przypadkach o ile nie masz zaburzeń proporcji budowy ciała nie powinno to stanowić żadnego problemu. Jeśli chodzi o blizny to zależy jak do tego podejdzie lekarz orzecznik, jeżeli uzna, że są to blizny nieszpecące i nieupośledzające sprawności ustroju to raczej nikt Cię z tego powodu nie odrzuci, ale ostrzegam, RWKL to straszny beton i za większe pierdoły potrafili tam ludzi kwalifikować jako niezdolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.