Skocz do zawartości
Prawnik1lvl

Czy łatwo załatwić sobie indywidualny tok studiów?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja partnerka od przyszłego roku rozpoczyna drugi kierunek, który może wyłącznie studiować w trybie stacjonarnym...Pech chciał, że niektóre zajęcia na jej drugim, stacjonarnym kierunku (III rok) będą się pokrywać, jeśli chodzi o godziny zajęć. Czy da się załatwić w dziekanacie jakiś indywidualny tok studiów z powodu tych niektórych przedmiotów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 16:40, Gutek napisał:

@Prawnik1lvl, a czy w ogóle dostała zgodę dziekana z pierwszego kierunku na podjęcie kolejnych studiów stacjonarnych? 

Nie musi dostać. Ja też nie ubiegałem się o zgodę, a studiuję. I w zasadzie każdy mój znajomy, który jest na dwóch kierunkach xd + mamy naprawdę świetne wyniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prawnik1lvl, całkiem sporo tzw. renomowanych uczelni ma specjalne procedury związane z drugim kierunkiem stacjonarnym, które precyzują zasady otrzymania warunkowej zgody. To dobra i czytelna praktyka, która w zasadzie z automatu wiąże się z IOS. Jeśli jednak jakaś uczelnia nie poszła drogą formalizacji, to i tak zgoda dziekana będzie konieczna do uzyskania wspomnianej IOS, która jest jedynie wyrazem dobrej woli, a nie obowiązkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie chcę mnożyć tematów, bo moje pytanie dotyczy ITS. Czy można zrobić na ITS zrobić taki myk, żeby chodzić na seminarium i napisać pracę licencjacką o semestr, dwa wcześniej niż przewiduje to program studiów, a na III roku już tylko zdawać sesję z przedmiotów obowiązkowych?

Jak ogólnie jest z ITK i stypendium - można mieć ITK i dostawać stypendium naukowe?

Z góry dzięęęki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nowalijka napisał:

Czy można zrobić na ITS zrobić taki myk, żeby chodzić na seminarium i napisać pracę licencjacką o semestr, dwa wcześniej niż przewiduje to program studiów, a na III roku już tylko zdawać sesję z przedmiotów obowiązkowych?

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, ale temat pracy dyplomowej musi wcześniej zostać zatwierdzony w ostatecznym kształcie. Warto pogadać z promotorem i zapytać, co jest w stanie zdziałać w tej sprawie. Jeżeli nie zamierzasz ukończyć studiów w trybie przyspieszonym (semestr lub rok przed terminem), to bardzo wątpliwe, by wcześniej zaklepano Ci temat i pozwolono miksować obecne przedmioty z seminarium. Tym bardziej, że liczba godzin i zakres seminarium (i wszystkich pozostałych przedmiotów) czasem ulegają zmianie, więc zaliczenie tego przedmiotu w roku obecnym nie musi z automatu oznaczać zaliczenia w następnym.

Godzinę temu, Nowalijka napisał:

Jak ogólnie jest z ITK i stypendium - można mieć ITK i dostawać stypendium naukowe?

Jedno nie ma związku z drugim, indywidualny tryb/program to też są normalne studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.