Skocz do zawartości
Matgar

Organizowanie konferencji - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do Państwa o pomoc. Być może ktoś tutaj organizował już konferencję naukową? Chciałbym dowiedzieć się o procedurach jej organizacji. Niestety na mojej uczelni stało się już faktem, że raczej nikt nie jest zbyt skory do pomocy i każdy ma Cię w nosie, na stronach internetowych uczelni też są wszędzie pustki na ten temat, dziekanat w czasach pandemii albo nie odbiera albo odłącza telefon aby mieć spokój ;)  ( m.in. skutkiem takiego olewania jest to, że nigdy na moim kierunku taka konferencja nie była organizowana w historii uczelni). 

 

Przechodząc do sedna czy może ktoś mógłby mi opisać przykładowo w punktach od podstaw od czego zacząć? W planach jest konferencja online - czyli zostanie przeprowadzona metodą zdalną, ale problem jest taki, że ja nie mam w tym totalnie doświadczenia i nie wiem co i jak - totalny laik. Jestem od krótkiego czasu przewodniczącym pewnego koła naukowego, wiele osób prosiło mnie o zorganizowanie czegoś takiego, bo jednak te dodatkowe punkty przydałyby się do stypendium rektora. 

 

Szukałem pomocy wśród środowiska studenckiego, ale również nie uzyskałem odpowiedzi, może tutaj znajdę :) 

 

Odnośnie tego co zostało ustalone to: temat przewodni, szacowana ilość miejsc dla prelegentów + planowany czas odbycia i tylko tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Matgar napisał:

Jestem od krótkiego czasu przewodniczącym pewnego koła naukowego, wiele osób prosiło mnie o zorganizowanie czegoś takiego, bo jednak te dodatkowe punkty przydałyby się do stypendium rektora. 

Punkty do stypendium rektora są mało interesującą zdobyczą z perspektywy osoby zainteresowanej rozwojem naukowym i prawdopodobnie dlatego nie otrzymujesz wsparcia od swojej uczelni. W tych czasach nie jest ważne to, co robisz, ale gdzie występujesz i publikujesz. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wkręcić się na konferencję z wykazu punktowanych przez Ministerstwo Nauki, bo wtedy masz już jakiś realny dorobek, który może później przydać się np. w robieniu doktoratu. Opiekun koła z pewnością pomoże znaleźć odpowiednią konferencję, na której on też coś zyska do swojego dorobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisz sobie to wszystko. 

Zacznij od podstaw, program, kto, gdzie, kiedy. Kto będzie odpowiedzialny za moderacje, ile czasu na co itd. Kiedy przerwy. 

Później w miarę czasu dopisuj sobie luźne pomysły do tego planu, sugestie itd. 

Posprawdzaj sobie dostępne systemy do prowadzenia konferencji online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.