Skocz do zawartości
zdrojek

Technologia chemiczna czy chemia na PG

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakaś osoba na forum która studiowała te kierunki ? Fajnie jakby ktoś po krótce mógł opisać oba z nich. Myślałem jeszcze nad farmacją, ale nie interesuje mnie wizja pracy w aptece ale bardziej przy "researchu".

Stoję przed wyborem technologii chemicznej a Studia na kierunku chemia na PG czyli studia inżynierskie.

Przeglądając poprzednie tematy spora część osób pisała, że lepiej jest wybrać technologie chemiczna ze względu na większe możliwości zdobycia pracy.

Przeglądając siatkę programową technologii chemicznej, nie za bardzo do mnie przemawia. Bardzo mało tam chemii i są to studia gdzie jest wszystkiego "po trochu".

Z kolei na chemii jest Studia na kierunku chemia i to dużo chemii, tylko perspektywy zawodowe są podobno dużo gorsze w porównaniu do technologii chemicznej.

Jest mi na prawdę ciężko podjąć wybór, które studia były by dla mnie lepsze.

Dodam, że prawdopodobnie po studiach wyjechałbym do pracy za granicą, gdzie perspektywy są trochę lepsze ( chyba ).

Mam nadzieję na waszą pomoc dzięki!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum, 

Znam wydział chemiczny PG, to naprawdę ciekawe miejsce :)

Osobiście polecam technologię chemiczną. 

To kierunek techniczny, faktycznie daje większe możliwości. 

Goła Studia na kierunku chemia jest jak dla mnie zbyt akademicka. 

Jeśli myślisz o pracy za granicą w swoim kierunku studiów to lepiej studiuj za granicą. Polskie studia dają naprawdę mało w tej materii. 

Polecam portal:  https://studia.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat odkopany, ale może ktoś tu jeszcze zajrzy. 

Absolutnie unikaj wydziału chemicznego PG, mam szczerą nadzieję że tam nie trafiłeś. Rok spędziłem w wojsku i przez ten rok nigdy nie spotkałem się z takim brakiem szacunku, czasem nawet z pogardą wobec siebie jak w tym cyrku. Spora cześć kadry, zwłaszcza tej starszej i z katedr bardziej teorytycznych ( tj. Studia na kierunku chemia nieorg., org. fiz. itd. ) jest definicją ludzkiej mendy. Jeśli myślisz że będziesz miał możliwość rozwoju ukierunkowanego na swoją przyszłą pracę to zapomnij, jedyne czego się nauczysz to liczyć kropelki na sprzęcie laboratoryjnym, który pamięta towarzysza Gierka. Jeśli pomyślałeś że to znaczy że będzie przez to prosto, no to klops. Nie jesteś sobie w stanie wyobrazić jak bardzo można utrudnić życie sprawdzając studenckie sprawozdania. Będą się przyczepiać do absolutnie wszystkiego, od tego że zielone podkreślenie danych im nie pasuje, po przez chamskie skreślanie czegoś bez żadnego wyjaśnienia co masz poprawić. Oprócz tego uczenie się tygodniowo łącznie 100 stron skryptów na te laby to norma ( pamiętaj o innych przedmiotach na które też się trzeba przygotować i wcale nie jest łatwiej ), i to nie gwarantuje że na te laby wejdziesz, bo przed wejściem pisze się kartkówkę, która determinuje to czy możesz rozpocząć ćwiczenie czy nie. Tu też jest zabawnie, jak proawdzący bierze ową kartkówkę i po 3s mówi że nie zdałeś, mimo że wszystko napisałeś. A ktoś kto połowy nie ma dostaje 4+ ( też po kilku s ). Ilość pracy którą trzeba włożyć żeby skończyć TCh. I Ch jest tak ogromna, że nie jesteś sobie w stanie tego wyobrazić najprawdopodobniej, a o pracę ciężko, więc jest szansa spora że efekt twojej katorgi będzie mocno nie współmierny do efektów. Odradzam w pełni, pomyśl nad inną drogą życiową.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.