Skocz do zawartości
Zak122

Czy przerwa od studiów to dobre wyjście ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie studiuje kierunek który wgl mi się nie podoba. Czuje zwyczajnie, że się dusze na nim i chciałbym coś zmienić. Jestem po tech inf i mam technika informatyka zdanego, lecz podczas technikum pewna nauczycielka obrzydziła mi programowanie. Lecz po pewnym czasie wróciłem do tego, szczególnie do fronta najbardziej javascript i sprawia mi to bardzo dużo radości. Zastanawiam się czy nie wypisać się z kierunku w styczniu, zrobić pół roku przerwy od studiów i wznowić je od października i wybrać kierunek z informatyką. A teraz przez te pół roku będę się uczyć programowania rozwijać ang i spełniać swoje cele, plus będę sobie chodzić gdzieś dorabiać na weekendy, aby mieć kasę dla siebie. Jednak chce się zapytać, to dobry pomysł i może ktoś mi powie jak to widzi, czy warto coś takiego robić, czy może to głupi pomysł ? Dodam jeszcze, że kierunek na którym obecnie się znajduje to zajęcia które mam nie pokrywają się z tymi które będę mieć na informatyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum, 

Na początku odeślę Cię do regulaminu forum i od razu powiem abyś nie wklejał treści pochodzących z innych źródeł a przed dodaniem posta go edytował, a nie kopiował z innej strony. 

 

Co do Twoich rozterek to rok jest tak naprawdę niczym. Czeka Cię jeszcze 40-50 lat aktywności zawodowej i musi Ci to pasować. Moim zdaniem zdecydowanie powinieneś tak zrobić. 

Pracę znajdziesz bez problemu

 

Poczytaj sobie o gap year

https://studia.pl/gap-year-inwestycja-niskiego-ryzyka/

 

lub też poradnik o zmianie kierunku

https://studia.pl/jak-bezproblemowo-zmienic-uczelnie-lub-kierunek-poradnik/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo i przepraszam jest to post z innego forum lecz na przyszłość będę mieć to na uwadze. Jeżeli chodzi o tą przerwę nawet nie jest to cały rok a wydaje mi się to bardziej opłacalne niż męczenie się teraz na kierunku który wydawał mi się ciekawy lecz wgl do mnie nie trafił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Jedynie dodam, że studia chce przerwać od początku stycznia i myślę praca nad rozwijaniem się nie dość, że dam mi wiatr w żagle i przyniesie mi to wiele satysfakcji to potem rozpoczęcie właśnie kierunku w październiku który wolę jest super drogą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.