Skocz do zawartości
forkk

Koronawirus a niezdana sesja.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie moze jak uczelnie beda podchodzic do studentów ktorzy nie zdali sesji letniej? Mozliwe ze nie zdam dwoch przedmiotow... Czy jesli zloze wniosek o przedluzenie sesji to mam wieksze szanse na uzyskanie pozytywnego rozpatrzenia mojej prosby ze wzgledu na koronawirusa? Dodam nie mam mozliwosci uzyskac warunku. 

 

Jesli sie nie uda to jak wygląda powtorzenie drugiego semestru na I roku? 

 

Przyznam ze sytuacja zdalnego nauczania jesli chodzi o sesje letnią mnie troche przerosla... Myslicie ze uczelnie beda bardziej wyrozumiale w kwestii zdawania przedmiotow w tej sesji ewentuslnie jej przedluzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, ale starać się możesz.

W takim przypadku musisz wziąć repetę, czyli powtarzanie roku. Wówczas powtarzasz tylko te przedmioty, których nie zdałeś i ląduje za rok na 2 roku studiów. Płacisz tylko za przedmioty poprawiane. 

Czasami do tego dochodzą różnice programowe, jeśli rocznik niżej ma inny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, forkk napisał:

Czy jesli zloze wniosek o przedluzenie sesji to mam wieksze szanse na uzyskanie pozytywnego rozpatrzenia mojej prosby ze wzgledu na koronawirusa?

A co mówi o tym regulamin studiów? Ubiegając się o przedłużenie trzeba mieć jakiś powód dopuszczalny wg owego regulaminu.

1 godzinę temu, forkk napisał:

Dodam nie mam mozliwosci uzyskac warunku. 

Dlaczego? Za dużo ECTS w plecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie widzę powodu dlaczego koronawirus miałby spowodować niezdanie egzaminu, wyjątek jeśli byłeś zarażony, a byłeś? Jeśli nie to nie rozumiem co to za argument? Przecież podczas epidemii w okresie marzec-czerwiec wszyscy siedzieli w domu i mogli się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@forkk, na 1. roku zawsze jest przesiew - to nic nowego. Zamiast pytać tutaj, sięgnij do regulaminu, a ewentualne wątpliwości rozwiej razem z samorządem. Nie oczekuj, że każdy będzie znał regulaminy i zarządzenia rektora ze wszystkich uczelni.

 

Poza tym - jakie przedmioty informatyczne można mieć na początku studiów, które nie mają nic wspólnego z matematyką ani informatyką? Tzw. technologię informacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. 3 Studenta pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i pierwszego roku jednolitych studiów magisterskich, który nie zaliczył semestru, dyrektor instytutu skreśla z listy studentów.
  2. 3 W odniesieniu do studenta, który nie zaliczył semestru studiów, poza przypadkiem określonym w ust. 1. 3, dyrektor instytutu może wyrazić zgodę na:
    1. dwa wpisy warunkowe związane z powtarzaniem kursów na semestr następny, z uwzględnieniem zapisów ust. 5,
    2. powtarzanie semestru (roku) studiów.

Z tego wynika ze na I roku nie ma repety skoro nie ma warunku bo pisze ze mozna powtarzac rok poza pkt. 1.3.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.