Skocz do zawartości
newnew!111

Jaki kierunek z moimi umiejętnościami, zainteresowaniami?

Rekomendowane odpowiedzi

Matura poszła mi dobrze, ale mało rozszerzeń :/

Polski - 56%

Angielski podst 92% a rozszerzony 82%

Matematyka podstawowa 84%

 

Lubię oglądać filmy, seriale, grać w gry, historię, lotnictwo.

Umiem bardzo szybko pisać, pisać recenzje, także po angielsku, pewnie odnalazłbym się w pisaniu artykułów o sprzęcie, grach, filmach.

Jeśli chodzi o fabułę do filmów, gier to jestem bardzo kreatywny w tym i nawet mi to wychodzi (wymyślanie).

Lubię przebywać na świeżym powietrzu, ale i w domu, jednak cięzko by mi było odnaleźć się typowo w biurze i siedzieć tam pół dnia, dlatego wolałbym robić jakieś projekty, zlecenia z domu, czasem z biura.

Nie umiem udawać że mi pasuje, kiedy z drugą osobą nie mogę się dogadać, więc nie lubię pracy w grupach, więc jakby był jakiś grupowy projekt to były to koszmar. Nie lubię sportu grupowego, bieganie, siłownia to zupełnie co innego, jednak koszykówka, siatkówka to dla mnie syf.

 

Obecnie złożyłem na filologię angielską UMK - język mi przychodzi łatwo, ale jakbym miał się od podstaw uczyć np norweskiego to byłoby mi pewnie ciężko. Głównie znajomość j. ang. zawdzięczam temu, że miałem z nim kontakt na co dzień - artykuły, yt, filmy, gry, pisanie z ludźmi zza granicy.

Praca dla tłumaczy z samym angielskim pewnie klapa, na filologi też  uczy się literatury, kultury a mnie to nie interesuje, dlatego jeszcze chcę zapisać się na coś bardziej przyszłościowego, po czym znajdę pracę, a nie zostanę kolejnym pracownikiem McDonalda :P

 

Myślałem nad informatyką na UMK, ALE nie uczyłem się rozszerzonej matmy. Podstawową ogarnąłem sam podczas kwarantanny, dokładnie przez nieco ponad miesiąc (filmy yt, ćwiczenia z repetytorium), bo na próbnej w listopadzie i styczniu miałem kolejno 32% i 38%, więc ciężko mi powiedzieć czy bym się tam odnalazł.

Lotnictwo to tylko jako pasja, pilotem nie zostanę - astma, która tak naprawdę wyklucza mnie z zawodu, poza tym duże koszty licencji, chociaż mógłbym iść do pracy na jakiś czas i spróbować to opłacić. Kontroler lotów to wymagająca i stresująca praca, pod taką presją nie bardzo chciałbym pracować. Do tego nie trzeba też studiów, ale kurs. Jednak taką pracę bardzo cięzko dostać, a utrzymać tą pozycję jeszcze trudniej :/

Trochę interesuję się sprzętem komputerowym, wiem dużo o monitorach i podzespołach komputerowych, mógłbym je recenzować, tylko to jest pewnie zbyt oklepane i nie wyżyłbym z tego, bo na polskiej scenie już mamy takich specjalistów aż za dużo.

 

Sumując, chcę coś lepszego niż filologia - język znam na dobrym poziomie, mógłbym i tak sam się go uczyć przez praktykę czy wyjazd za granicę, pracę tłumacza ciężko znaleźć, pewnie skończę i będę żałować. Chcę kierunek, po którym nie będę miał tylko bezużytecznego papierka, ale taki po którym będę mógł aplikować na jakieś stanowisko z przyszłością, możliwością awansu i spoko wypłatą.

 

Ewentualnie jakie są zawody bez studiów ale po kursach, które są nieźle płatne? Tak w razie gdybym jednak nie skończył danego kierunku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz takie zainteresowania jak większość osób. 

Żeby zostać dziennikarzem czy redaktorem nie potrzeba studiów. 

Pamiętaj że filologia to nie jest tylko i wyłącznie nauka języka ponieważ ta jest czymś oczywistym. Uczy się głównie historii, kultury danego obszaru Np. Krajów anglojęzycznych. 

 

Nie ma takich studiów o których piszesz ponieważ to co piszesz to hobby. 

 

Co do kursów to na pewno wszelkie dające zawód. Wszelkie kursy stolarskie, budowlane czy tego typu dają konkretne umiejętności ale do nich dobrze by było skończyć zawodówkę lub technikum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Łukasz napisał:

Masz takie zainteresowania jak większość osób. 

Żeby zostać dziennikarzem czy redaktorem nie potrzeba studiów. 

Pamiętaj że filologia to nie jest tylko i wyłącznie nauka języka ponieważ ta jest czymś oczywistym. Uczy się głównie historii, kultury danego obszaru Np. Krajów anglojęzycznych. 

 

Nie ma takich studiów o których piszesz ponieważ to co piszesz to hobby. 

 

Co do kursów to na pewno wszelkie dające zawód. Wszelkie kursy stolarskie, budowlane czy tego typu dają konkretne umiejętności ale do nich dobrze by było skończyć zawodówkę lub technikum. 

 

Jak nie ma to na jakie iść? :P Potrzebuję rady, do pracy jeszcze nie chcę. Najwyżej jeśli na danym kierunku mi nie pójdzie i nie znajdę nic sensowniejszego to wtedy znajdę pracę bez studiów.

 

Jest jeszcze grafika komputerowa, ale czy to bardziej artystyczne studia jak architektura? Czy coś bardziej jak informatyka? Znacznie bardziej wolałbym tworzyć jakieś modele 3D do gier lub animacji niż programować.

I gdzie bym się z takim wynikiem dostał? Jest egzamin wstępny? Jak z pracą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy musi iść na studia. To nic koniecznego. 

Na razie nie wiesz co chciałbyś robić. Można przez rok iść do pracy i pomyśleć, zobaczyć czy porównać. Później zdecydować co dalej. Do pracy nie chce - to nic dobrego. 

Grafika komputerowa to studia gdzie też trzeba umieć rysować. 

Zapoznaj się proszę z regulaminem Forum. Nie cytuj post pod postem ponieważ wiem co napisałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw prośba ze strony filologa i tłumacza: jak uważasz, że już wszystko wiesz, bo zdałeś/zdałaś maturę, a do tego Cię to nie interesuje, to zrób tę przyjemność niedoszłym kolegom i wykładowcom i nie idź na filologię, żeby nie psuć im krwi. Tłumaczy z tak "oszałamiającą" znajomością języka, jak zdałem rozszerzenie i oglądam filmy na youtube też nie potrzebujemy. 

 

Grafika komputerowa wymaga przede wszystkim talentu, bo to polega na rysowaniu, z użyciem programów, ale jednak rysowaniu. 

 

Jeśli uważasz, że z pisania i mówienia o grach jesteś w stanie się utrzymać, to zacznij to robić. Nie musisz mieć do tego studiów. Są youtuberzy zarabiający bardzo sensowne pieniądze na kanałach o grach. Jeśli umiałbyś to robić równie dobrze, to po prostu zacznij to robić. A jeśli nie, to znajdź sobie prawdziwą pracę. Tworzenie gier to już przede wszystkim matematyka i fizyka

 

Chcesz dobrze zarabiać? Dobrze zarabiają w tym kraju programiści, analitycy finansowi. różnej maści inżynierowie i managerowie,

Chcesz mieć pewną pracę? Zostań spawaczem, elektrykiem, elektromechanikiem, kierowcą ciężarówki, lekarzem, pielęgniarzem. 

 

Tak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inzynieria lotnicza na politechnice Poznańskiej? Specjalność Silniki lotnicze i płatowce. Gdzie po tym będzie praca? Przy jakiejś produkcji silników samolotowych? 

Ktoś wie czy trzeba koniecznie mieć maturę z fizyki i matematyki rozszerzonej? Mam jakiekolwiek szanse się dostać? Rekrutacja jest już skończona niestety, ale mógłbym spróbować w przyszłym roku, albo w drugiej turze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@newnew!111, sprawdź progi, to będziesz mógł ocenić swoje szanse. Analogiczny kierunek o nazwie lotnictwo i kosmonautyka od dawna prowadzony jest w Warszawie i Rzeszowie, będąc po prostu MiBM skupioną na turbinach i pozostałych tematach lotniczych. Tak więc ewentualną przyszłość należy rozpatrywać przede wszystkim z perspektywy inżyniera mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.