Skocz do zawartości
mb1198

Problem z wyborem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właśnie mija mi rok przerwy od nauki po technikum, jednak nadal nie wiem jaki kierunek studiów obrać. Nie chcę zmarnować kolejnego roku (wiele pracodawców chce statusu studenta) jako kierowca.
Ze  względu na swoje zainteresowania sportem odżywianiem, zastanawiałem się nad turystyką i rekreacją na sggw/AWF, ale po tym nie wydaje mi się że będzie ciekawie z pracą (tak wiem że studia nie równa się praca, ale też chciałbym wybrać "przyszłościowo" a jak będę pracował gdzie indziej to dyplom z innego kierunku będzie lepiej wyglądał )
Myślalem też nad firem (uw/sggw) , zawsze lubialem pracę z dokumentami, różnymi przeliczeniami, ale ekonomią nijak się interesowałem, nie wiem czy się nie za nudzę tam
I zostaje jeszcze logistyka/zarządzanie-planowanie organizacja były mi po drodze zawsze
Analizuje programy studiów, ten cały system Ela i mam już natłok tych informacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie bardzo wiem, co ma turystyka i rekreacja do sportu i odżywiania. Sport to bardziej wychowanie fizyczne, a odżywianie dietetyka. Praca w turystyce nie jest niemożliwa, ale też trzeba celować w miejsca, które są atrakcyjne turystycznie, liczyć się z wyjazdami. Przepuszczam też, że bardziej byłaby tam ceniona znajomość kilku języków obcych niż dyplom z turystyki. A z samego kierunku się śmieją, bo jest podobno dość niewymagający. 

 

FiR to chodliwa dziedzina, ale sam musisz zdecydować, czy cię to nie zanudzi. Trudno Ci będzie wytrzymać i na studiach, i w pracy, jeśli nie będzie Cię to kompletnie interesowało. 

 

kierunek logistyka to też chodliwa dziedzina, mamy dużo firm, które się tym zajmują. Tutaj też pewnie należałoby przyłożyć się do języków obcych. Pewnie lepszy wybór niż Podyplomówki z zarządzania, które jest trochę o wszystkim i o niczym, to zdecydowanie najogólniejszy z kierunków ekonomicznych. (Ale część przedmiotów i tak się powtórzy z FiR-em). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje się na fir ale nie wiem mczy dostane się na uw wz, więc mam takie pytanie na drugi wybór

1.zarządzanie uw wz czy  fir sggw ? (tutaj kwestia uczelni a konkretniejszego kierunku )

2.fir sggw czy fir wsb Warszawa ( to już opcja studiów zaocznych , a bardzo mało opinii jest o placówce wsb w Warszawie i są one bardzo skrajne)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałabym FiR nawet na SGGW niż Podyplomówki z zarządzania, ale to moje zdanie. Wiadomo, że SGGW to szkoła specjalizująca się w trochę czym innym (weterynaria, nauki rolnicze, przyrodnicze), ale jednak to nie jest znowu jakaś zła szkoła, a moim zdaniem FiR daje po prostu lepsze perspektywy niż Podyplomówki z zarządzania

 

Co do prywatnych, to nie bierze WSB w Warszawie. To jest sieciówka, ale ona jest tu kompletnie nieznana i nowa. Na domiar złego powstała przez przejęcie ruin Wyższej Szkoły studia.net/informatyka, studia z zarządzania i Administracji, która uchodziła za jedną z najgorszych w stolicy. Była też znana jako "dobra uczelnia", bo taki miała adres internetowy, ale zdecydowanie nie była dobra, było przedmiotem żartów, tyle że była bardzo tania. Miała upadać, ale przejęła to sieć WSB, zapewne łącznie z salami i wykładowcami. WSB nie są złe, ale tam, gdzie funkcjonują od lat, czyli w poznan.studia.net, Gdańsku i Wrocławiu. W Warszawie nikt o tym nie słyszał. 

 

Jak już chcesz studiować FiR prywatnie w Warszawie, to najlepiej na Koźmińskim albo Łazarskim. Ostatecznie może być Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, jest tańsza niż Koźmiński i Łazarski, a jeszcze przyzwoita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aguagu napisał:

Osobiście wolałabym FiR nawet na SGGW niż zarządzanie,

Właśnie dlatego tutaj napisałem bo wiadomo renoma uczelni jest wyższa , ale z kolei kierunek już jest bardziej ogólny tak jak napisałeś. I tu się waham jakbym się nie dostał na fir na uw

 

Godzinę temu, Łukasz napisał:

WSB w Warszawie to nowa placówka. WSB to sieciówka i daje przynajmniej pewność podstawowej jakości studiów.

Tak się zastanawiam nad tą uczelnią ,ale boję się , że późniejsi pracodawcy będą patrzeć na studia jako uczelnie krzak na której poziom nie jest wysoki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.