Skocz do zawartości
loronet1

Finanse i Rachunkowość czy Ekonomia i gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wiem że było już parę postów na temat Kierunek ekonomia czy FiR, ale sytuacja jest dynamiczna także chciałbym się dowiedzieć co uważacie na ten moment?:)

+ z moimi wynikami mam możliwość pójścia na studia publiczne na SGGW i na UKSW lub na prywatne, gdzie najbardziej skłonny jestem złożyć na ALK.

Uważacie że warto dopłacać do lepszych, lecz płatnych studiów czy lepiej iść na darmowe SGGW czy nawet UKSW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma żadnego znaczenia przy wyborze studiów. Skąd wiesz co będzie za 30 czy 40 lat a przecież dalej będziesz pracować.

Nie wiem co znaczy mniej ważny zawód. Zwalnia się ludzi którzy w danym momencie są niepotrzebni. 

 

Fir jest elementem ekonomii i kiedyś był specjalizacją na ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy, co chcesz robić. Kierunek ekonomia jest bardziej ogólna, FiR bardziej skoncentrowany na konkretnych zagadnieniach, zwłaszcza rachunkowości. Jeśli myślisz o pracy w księgowości i audycie, to zdecydowanie FiR będzie lepszym wyborem. Kierunek ekonomia jest ogólniejsza, często trzeba po niej robić kursy doszkalające do konkretnego zawodu. Bez tego zostają takie prostsze prace w banku, w działach finansów różnych korpo albo w ubezpieczaniach. Uczelnie ma drugorzędne znacznie (tzn. dopóki nie pójdziesz na jakaś wyższą szkołę gotowania na gazie, ale takich nie wymieniłeś). Gdyby mnie było stać, to chyba z wymienionych wolałabym ALK, większa szansa na to, że się nauczysz przydatnych rzeczy. Ani UKSW ani SGGW się nie specjalizują w kierunkach ekonomicznych, więc tam może być słabiej. SGGW jest bardzo dobra, kiedy chce się studiować weterynarię albo kierunki rolnicze, ale inne to tak sobie. UKSW to nie jest jakaś zła uczelnie, ale trochę uczelnia dla duchownych plus tych, co się nie dostali na UW. I też się bardziej specjalizuje w jakichś teologiach, polonistykach może, a nie kierunkach ekonomicznych i ścisłych. 

 

Generalnie to myślę, że w Warszawie najlepiej w zakresie kierunków ekonomicznych iść na SGH, ewentualnie na UW. A jak nie to z prywatnych właśnie na ALK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.