Skocz do zawartości
st642362354

Wybór niepublicznej uczelni - Informatyka, programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

         Mam problem z wyborem studiów. Za 3 miesiące piszę maturę rozszerzoną z matematyki. Nie liczę też na świetny wynik (ponad 70%). Mam też problem z wyborem kierunku, byłem na doradztwie zawodowym w szkole, ale żaden mi nie przypasował, wybrałem wtedy ekonomię, myślałem nad finansami i rachunkowością, ale w zasadzie to mnie to w ogóle nie kręci i chyba nie chciałbym spędzić życia pracując w ten sposób.       

        Od niedawna myślę o zostaniu programistą i przejrzałem już dużo opinii, filmów o tym w internecie i pytałem prawdziwych programistów przez internet. Według dużej części możliwa jest samodzielna nauka codziennie w domu po parę godzin, a po kilku miesiącach można dostać pierwszą pracę/staż. Jednak moja mama nie wyobraża sobie, żebym nie szedł na studia. 

       Na pierwszym roku studia.net/informatyka jest w większości matematyka, a w zależności od uczelni też inne przedmioty. A mam już dosyć uczenia się niepotrzebnych przedmiotów, nawet nie potrafię się teraz do tego zmusić w szkole. Tak samo z matematyką, która w życiu mi się nie przyda (programistą gier komputerowych nie chce zostać, bo wiem że musi znać zaawansowaną fizykę).

       Ale jeśli już mam jakieś studia wybrać, to myślę nad Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej, co o niej myślicie? Ma też 1. miejsce w rankingu szkół niepublicznych na śląsku ( i wiem, że rankingi nie odwzorowują poziomu nauczania całkowicie). Ale nawet jeśli jest tam mniejszy poziom nauczania, to by zostać programistą muszę uczyć się samemu (wszędzie w internecie mówią, że ze studiów nauczyli się najwyżej w 10% programować), więc mógłbym się na tym skupić. Jedyny problem to że moja mama uważa, że uczelnia publiczna jest o wiele gorsza od państwowej i później pracodawcy nie przyjmą do pracy (chyba że do jakiejś słabej). Dlatego pytam was o opinię tej niepublicznej uczelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystkiego można nauczyć się samodzielnie, ale dyplom renomowanego wydziału świadczy o tym, że dana osoba nie potknęła się na wysoko zawieszonej poprzeczce i potrafi przyswajać dużą ilość materiału. Poza tym studia to nie zawodówka, a uczelnie prywatne wybierają z reguły ludzie potrzebujący samego papierka. Gdybyś miał np. bogate portfolio na guthubie, to kwestia studiów miałaby marginalne znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.