Skocz do zawartości

Uniwersytet Zielonogórski

Profil oficjalny
 • Liczba zawartości

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Uniwersytet Zielonogórski

 1. Ze spokojem. Masz czas na UZ na składanie wniosków stypendialnych od 1 do 15 października Gdzie planujesz mieszkać? Akademik czy stancja?
 2. Automatyka i robotyka to rzeczywiście super kierunek studiów. Jeśli jeszcze się wahasz - pomyśl o studiowaniu na Uniwersytecie Zielonogórskim. Poczytaj trochę więcej jak to studiowanie wygląda u nas. Na UZ dajemy duży nacisk na praktykę i dostęp do najnowszych technologii. No i na współpracę z pracodawcami m.in. z takim koncernami jak Siemens, General Electric, Hewlett-Packard i Kawasaki. http://www.kierunki.net/lupa/4283-studiuj-automatyke-i-robotyke-na-uniwersytecie-zielonogorskim 28 lipca uruchamiamy drugi nabór - wtedy będzie wiadomo czy są jeszcze u nas jakieś wolne miejsca na tym kierunku
 3. Cieszymy się, że aplikowałeś na filologię polską na naszej uczelni. Pewnie Cię to zaskoczy, ale specjalność nauczycielska to tylko jedna z kilkunastu prowadzonych na tym kierunku studiów. Możesz po tych studiach obrać kilka ścieżek zawodowych. Poza tą najbardziej oczywistą - w szkole możesz też np. być brokerem informacji, zajmować się gender studies, edukacją interkultutową, nauczaniem języka polskiego obcokrajowców, pisaniem kreatywnym zarządzaniem dokumentami w firmach i instytucjach, translatoryką) i wieloma innymi. Oczywiście nie dajemy gwarancji, że wszystkie specjalności ruszą - to zależy od tego, czy zbierze się odpowiednia liczna chętnych na roku. Jednak pokazuje to możliwości rozwoju, jakie zyskujesz u nas na UZ. Dodamy, że Wydział Humanistyczny bardzo mocno koncentruje się na obszarach języka polskiego związanych z Internetem. Uruchamiamy dwa nowe kierunki studiów - Filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo oraz Literatura popularna i kreacje światów gier. Mamy nadzieję, że zdecydujesz się na Uniwersytet Zielonogórski - u nas naprawdę się fajnie studiuje. A jeśli jesteś dobry z języka polskiego - zapraszamy do naszych kabaretów. studenckich. W końcu większość z polskich kabareciarzy wywodzi się właśnie z naszej uczelni.
 4. Cieszymy się, że startowałeś na naszą Uczelnię. Jeśli zdecydujesz się odebrać u nas index, nie powinieneś żałować. Zielona Góra nie jest może tak dużym miastem jak Wrocław, ale dobrze się tutaj studiuje i żyje. Poczytaj więcej o automatyce i robotyce na Uniwersytecie Zielonogórskim http://www.kierunki.net/lupa/4283-studiuj-automatyke-i-robotyke-na-uniwersytecie-zielonogorskim W ramach tego kierunku studiów współpracujemy m.in. z koncernami Siemens, General Electric, Hewlett-Packard i Kawasaki. Jeśli zaczniesz u nas studiować chcesz się starać o akademik, czy planujesz dojazdy (mamy u nas studentów z Głogowa, którzy wybierają zarówno jedną, jak i drugą opcję. Jeśli masz dochód w rodzinie poniżej 850,20 zł na osobę, to załapiesz się na stypendium socjalne.
 5. Czy żeby zostać programistą trzeba ukończyć studia informatyczne? Niekoniecznie. O tym jak zostaje się szefem zespołu produkującego oprogramowanie opowiada Bartosz Bandrowski z firmy branży ICT - Apator Rector. Absolwent naszej uczelni na kierunku matematyka ze specjalnością matematyka informatyczna opowiada o swojej pracy, o tym jak studiowało się na Uniwersytecie Zielonogórskim i co trzeba zrobić, żeby być dobrym programistą.
 6. Informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Zielonogórskim to kierunek dla osób, które chciałyby w przyszłości pracować na przykład w sektorze finansowym, bankowości, ubezpieczeniach. Wszędzie tam liczy się umiejętność łączenia wiedzy ekonomicznej z wiedza informatyczną. Oczywiście nasz kierunek studiów to nie tylko czyste połączenie kierunków ekonomia i informatyka. To wiele więcej, kierunek wyjątkowo interdyscyplinarny.
 7. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Zielonogórskim to bardzo praktyczny kierunek studiów. Nasi studenci już od pierwszego roku zdobywają doświadczenie w uczelnianych mediach. Na UZ mamy własne pismo, portal informacyjny, telewizję, i rozgłośnię radiową. Uczysz się więc pracy w mediach nie tylko "na sucho", ale kształtując swoje rzemiosło "na żywo".
 8. Całkiem słusznie uważa się, że dla dobrego fachowca w branży budowlanej zawsze będzie praca. Dlatego budownictwo na Uniwersytecie Zielonogórskim od lat cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów. W końcu takie studia inżynierskie dają wstęp do zawodów regulowanych, gdzie wymagane jest nabycie odpowiednich kwalifikacji i uprawnień.
 9. Przemysł kosmiczny w Polsce? Już się śmiejesz? Zdziwisz się, ale rozwija się coraz bardziej. W Związku Pracodawców Sektora kosmicznego działa około 30 firm. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej pojawiły się kolejne możliwości rozwoju dla producentów specjalistycznego sprzętu naziemnego i umieszczanego na orbicie okołoziemskiej. Polacy angażują się w komercyjną i naukową eksploatację przestrzeni pozaziemskiej. Dlatego właśnie uruchomiliśmy na Uniwersytecie Zielonogórskim nowy, elitarny kierunek inżynieria kosmiczna.
 10. Jeśli ktoś myśli o grafice, to ma przed sobą dwie drogi. Albo chce być grafikiem spełniającym się w twórczości artystycznej, albo chce wykonywać praktyczny zawód doceniany we współczesnym świecie. Studia na kierunku grafika w Zielonej Górze pozwalają na realizację obu tych ścieżek rozwoju.
 11. Studia prawnicze na Uniwersytecie Zielonogórskim to jedne z najmłodszych studiów w Polsce na kierunku prawo. Stworzyliśmy je jako bardzo praktyczne studia, budowane we współpracy z lokalnym środowiskiem prawniczym.
 12. Co można robić po studiach na kierunku ochrona środowiska? Dużo zależy od tego, jak wygląda program studiów. Ochrona środowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim możesz np. nauczyć się sporządzania wymaganych prawem ekspertyz i ocen oraz realizacji programów proekologicznych. Jeśli interesujesz się pracą w ekobiznesie, w zielonej gospodarce - takie właśnie studia na UZ mogą Cię zainteresować.
 13. Co jest potrzebne, żeby dobrze studiować taki kierunek, jak mechanika i budowa maszyn? Na pewno porządna infrastruktura - nowoczesne stanowiska komputerowe gdzie kreuje się maszyny i pojazdy oraz warsztaty, gdzie można swoją myśl wprowadzić w czyn. Tak właśnie wyglądają studia Mechanika i Budowa Maszyn na Uniwersytecie Zielonogórskim. Studenci UZ samodzielnie tworzą maszyny i pojazdy przy wsparciu naszych wykładowców.
 14. Pomyśl też o Zielonej Górze. Mamy na naszym uniwersytecie fajne programy studiów, które mogą Cię zainteresować - np. inżynieria danych To bardzo przyszłościowy kierunek studiów związany z ekonomią, nową gospodarką, internetem.
 15. Studia logistyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim powstały w ścisłej współpracy z branżą TSL czyli transport - spedycja - logistyka. Logistyka na UZ to studia inżynierskie, o bardzo mocnym profilu praktycznym. Wykorzystują położenie Zielonekj Góry na szlakach logistycznych wschód-zachód i północ-południe.
 16. Pedagogika to nie tylko studia dla nauczycieli. Studia na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Zielonogórskim można podzielić na trzy obszary: nauka języków obcych i praca z nowymi mediami, praca z podopiecznymi zdolnymi, praca z podopiecznymi z różnymi deficytami. Co to oznacza w praktyce? Po naszych studiach możesz pracować z dziećmi głuchoniemymi i z wadami mowy, z uzdolnionymi artystycznie, uczyć małe dzieci języków obcych Wprowadzać dzieci i młodzież w świat Internetu Nauczysz się budować kreatywność dorosłych. Inne opcje to resocjalizacja czy socjoterapia? W sumie kilkanaście specjalności studiów licencjackich i magisterskich. Poza tym Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe wyrosło właśnie głównie dzięki absolwentom pedagogiki - spora część polskich kabareciarzy ukończyła specjalność animacja kultury na pedagogice UZ
 17. Jeśli fajny, interdyscyplinarny kierunek studiów powiązany z informatyką - to na pewno warto zainteresować się kierunkiem inżynieria danych na naszej uczelni. W programie studiów jest np. szyfrowanie danych w internecie, stosowane w bankowości elektronicznej i e-commerce. Uniwersytet Zielonogórski prowadzi zresztą wiele bardzo praktycznych kierunków studiów, a pod względem kultury studenckiej może się równać z Zieloną Górą mało który ośrodek akademicki
 18. Polecamy, żebyś zainteresował się naszą uczelnią. Uniwersytet Zielonogórski właśnie tworzy nowy kierunek studiów: literatura popularna i kreowanie światów gier. Oczywiście studia informatyczne i z grafiki - także komputerowej także znajdziesz na UZ.
 19. Jeśli interesujesz się kierunkami technicznymi i nauką hiszpańskiego - zainteresuj się studiami technicznymi na naszej uczelni. Prowadzimy kursy hiszpańskiego dla studentów i współpracujemy w ramach programu Erasmus z kilkoma uczelniami w Hiszpanii. Studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii oraz Wydziału Fizyki i Astronomii jeżdżą na Uniwersytet Extremadura w Badajoz, z Instytutu Informatyki i Elektroniki na Uniwersytet w Vigo i na Uniwersytet w Walencji, z Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych na Politechnikę Katalońską, z Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji na Uniwersytet Balearów.
 20. Na naszej uczelni na automatykę i robotykę w rekrutacji 2015/16 na studia dzienne I stopnia będzie obowiązywał algorytm: R = 0,20 m1+ 0,20 m2+ 0,10 o1+ 0,10 o2+ 0,05p1+0,05p2 + 0,15 d1+ 0,15 d2 gdzie: R- liczba punktów w rekrutacji na UZ: m1, m2 - punkty za przedmiot matematyka o1, o2 - punkty za przedmiot język obcy nowożytny p1, p2 – punkty za przedmiot język polski d1, d2 – punkty za jeden przedmiot wybrany spośród: chemia, fizyka i astronomia, informatyka Zapraszamy - poczytaj sobie więcej o tym kierunku studiów na naszej uczelni.
 21. Cieszymy się, że zainteresowała Cię inżynieria danych na naszej uczelni - bo to kierunek na UZ unikalny w skali kraju. Poczytaj o nim więcej, może wtedy łatwiej Ci będzie się przekonać, czy ten kierunek na Uniwersytecie Zielonogórskim to coś dla Ciebie. A może jakieś kierunki inżynierskie prowadzone przez naszą uczelnię Cię zainteresują?
 22. Informatyka to bardzo szeroka dziedzina. Kiedy będziesz przeglądać poszczególne programy studiów - zwróć uwagę na to, jakie przedmioty mają ile godzin/punktów ECTS. To więcej powie Ci, czy bardziej to będzie informatyka teoretyczna czy praktyczna. Czy bardziej masz szansę zostać programistą, specjalistą od e-bezpieczeństwa czy też administratorem sieci komputerowych. Sprawdzaj też, z jakimi firmami komputerowymi mają partnerstwo wydziały, które prowadzą dany kierunek informatyczny. Oczywiście zachęcamy Cię do zapoznania się ze studiami matematyczno-informatycznymi na Uniwersytecie Zielonogórskim. W szczególności na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ oraz Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacj UZ. Mamy na przykład ciekawy, unikatowy program "inżynieria danych", z naszymi autorskimi opatentowanymi rozwiązaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie.
 23. Poszerza się obszar programów studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim związanych z Internetem i e-gospodarką. Tego obszaru dotyczą bezpośrednio trzy, a pośrednio dwa nowe kierunki studiów, jakie uruchamiamy w roku akademickim 2014/15. Dwa z nich będą funkcjonowały na Wydziale Humanistycznym, dwa na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji, a jeden na Wydziale Mechanicznym.
 24. Informatyka, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka oraz budownictwo to tylko z część studiów, gdzie prowadzimy rekrutację na studia magisterskie w rekrutacji zimowej 2015. Zapraszamy - dokumenty przyjmujemy do końca lutego br..
 25. Haker łamie zabezpieczenia w Internecie bezinteresownie. Craker włamuje się do systemów dla zarobku lub zniszczenia systemu. Specjalistów od zabezpieczania systemów informatycznych szkoli Uniwersytet Zielonogórski. Od roku akademickiego 2014/15 na kierunku Inżynieria danych pojawi się blok zajęć, laboratoriów i praktyk związanych z autorskim systemem kryptograficznym objętym ochroną patentową. System do szyfrowania danych powstały na naszym wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii właśnie został uznany za "Produkt przyszłości" przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.