Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

penautbutter

Zmiana kierunku studiów - PW W.Mechatroniki

Witam, rozważam wybór kierunku Automatyka i Robotyka na PW na wydziale elektroniki lub mechatroniki. Aby dostać się na w. mech. potrzebuję po około 80% z rozszerzeń, co jest dla mnie do osiągnięcia, ale dochodzi stres i nerwy i może powinąć się noga, dlatego chciałbym zapytać,czy łatwo jest na tej uczelni zmienić kierunek w obrębie jednego wydziału? Mechatronika ma niższe progi, a i tak pierwsze dwa lata ma łączone z automatyką i robotyką na tym konkretnym wydziale, więc w razie czego taka opcja byłaby dla mnie idealna. Dziękuję z góry za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby to było takie łatwe to by tak robili wszyscy. Mało możliwe;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to ogólnie na PW możliwe, ale musisz wszystko zdać na 1 roku. Przynajmniej na wydziale elektrycznym możliwe było przeniesienie się z elektrotechniki na informatykę (około 40 ects chyba było wspólnych na 1 roku, więc część trzeba nadrobić). Ale zdać trudniej niż w szkole, nie lepiej może wybrać AiR na EiTI, bądź Elektrycznym? :) Chyba że bardziej pasuje Ci program studiów na W. Mech.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na elektrycznym niezbyt mi się podoba, a na Eiti jeszcze więcej punktów potrzeba niż na mechatroniki :) oczywiście rozważamy tylko opcje jeśli mi się nie uda dostać na air na mechatroniki z punktami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Asd
      Cześć, czy ktoś z Was miał do czynienia z następującą sytuacją. Próbuję zakończyć studia mgr, lecz do absolutorium brakuje mi zaliczenia egz z 1 sem.  i zaliczenia egz z 2 sem.  (ten sam przedmiot podzielony na dwie części).  Pozostałe przedmioty mam zaliczone. Na dniach będę skreślony z listy studentów i chciałbym wznowić od razu studia, jednak w regulaminie studiów jest napisane, że wznowienia studiów można dokonać jedynie po zaliczeniu 1 sem. (wisi mi 1 egz jak wspomniałem powyżej). Czy ktoś był w podobnej sytuacji? 
    • Przez penautbutter
      Witam. Niedlugo czeka mnie wybór studiów. Wybieram między PW a PWr na kierunek Automatyka i robotyka, z tym, że na internecie nie mogę znaleźć żadnych opinii o wydziale mechatroniki, większość o AiR na PW dotyczy wydziałów Elektroniki i Technik Informacyjnych lub Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa. Jednak mają bardzo wysokie progi i jak podwinie mi się nawet lekko noga na maturze to nie mam szans się dostać. Więc czy jest tu ktoś kto studiuje, lub zna kogoś studiującego ten lub bliski kierunek na wydziale Mechatroniki? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Wasp
      Cześć,
      Z góry przepraszam jeżeli za bardzo się rozpisze
      Moja sytuacja wygląda następująco:
      Jestem na pierwszym roku biotechnologii (wydział Chemii) na Politechnice Warszawskiej. Jednak ja i chemia nie za bardzo z sobą przepadamy, także ostatanio pojawiły się wątpliwości czy pozostanie tutaj to dobry pomysł. Na ten kierunek przyszlam z myślą o zostaniu w przyszłości genetykiem. Także moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy zawód genetyka opiera sie głównie na wiedzy chemicznej. Jezeli tak to uważam, że powinnam robić coś innego w życiu. Ewentualnie chcialabym zmienić kierunek na inżynierie biomedyczną lub mechatronike. Interesuje mnie nanotechnologia i wiem że mozna robic taka specjalizacje na mechatronice (przynajmniej na PW), ale zastanawia mnie czy po inżynierii biomedycznej również moglabym specjalizować się w tej dziedzinie. Ogólnie przeglądałam wiele tematów dotyczących wyżej wymienionych kierunków studiów i wiem tyle że będzie mi ciężko po nich znaleźć pracę oraz że wiedza tam zdobywana jest "o wszystkim i o niczym" i nic konkretnego nie uzyskam na takich studiach. Ze względu na to miło byłoby usłyszeć cos od osoby która faktycznie studiuje bądź studiowała któryś z tych kierunków
      Na koniec chciałam tylko dodać, że wybór tego jest dla mnie niezwykle istotny, ponieważ moim celem jest połączenie swojej przyszłej pracy z medycyna tak, aby pomagać ciezko chorym ludziom (stąd genetyka - choroby genetyczne i nanotechnologia - nanoboty pomagajace np. w walce z nowotworami).