Skocz do zawartości
Danae13

Nietrafiony kierunek a zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam do Was pytanie, a w zasadzie to kilka. :)

Rok temu dostałam sie na UW na kierunek, który wydawał się interesujący. No i był, do czasu... Podeszłam do sesji letniej, myśląc, że ją zdam i będę się mogła przenieść na inny kierunek. Niestety nerwy zrobiły swoje i nie zdałam paru przedmiotów. Zgłosiłam się w systemie IRK na ten drugi kierunek, ale jestem dość daleko na liście rezerwowej, więc marne me szanse.  Bardzo się boję sesji poprawkowej, bo czuję, że i wtedy nie dam rady zdać wszystkiego. A teraz pytania:

1 - czy ma sens myk złożenia we wrześniu formalnej rezygnacji z kierunku X (nie podchodząc do sesji, tylko składając rezygnację) i ubieganie sie o przyjecie na kierunek Y? Czy to w ogóle jest możliwe?

2 - na jakiej podstawie można złożyć odwołanie do procesu rekrutacji, skoro jest to proces niemalże jawny i raczej się nie mylą?

3 - czy można to załatwić jakimś innym magicznym sposobem?

 

Bardzo mi zależy na tej zmianie. Proszę o pomoc.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko jeśli na tym kierunku będą jeszcze miejsca i uruchomią dodatkową rekrutację. Co raczej wątpliwe, bo skoro jesteś na liście rezerwowej, to raczej chętnych im nie brakuje. 

2. To nie przejdzie. 

3. Albo poprawisz maturę, albo Cię nie przyjmą. Serio. 

 

Jakbyś zdała tę sesję, to też nie mogłabyś się przenieść na inny kierunek. To tak nie działa. Na każdy kierunek jest osobna rekrutacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeniesienie na inny kierunek zazwyczaj następuje na podstawie średniej i wymagane jest zaliczenie roku. więc moim zdaniem to się nie uda. Nawet na logikę, byłoby zbyt łatwo. mogłabyś się po prostu rekrutować na ten drugi kierunek, ale jeśli już jest wyczerpany limit miejsc, to nic nie zrobisz.

2. Odwołanie musi mieć mocne podstawy. Zazwyczaj są to zle obliczone punkty rekrutacyjne przez system, albo np. jesli odwołujesz się od wyników matury, po odwołaniu masz lepszy wynik i ten lepszy wynik sprawiłby, że dostałabyś się na dany kierunek.

3. Zgadzam się - musisz poprawić maturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.