Skocz do zawartości
Kamikaze

Niezadowalający wynik maturalny a studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie najlepiej napisałem maturę:

 

Matmematyka: 92%

Matematyka R: ~44%

Fizyka R: 66% 

 

A chciałbym dostac się na techniczny kierunek, najlepiej informatykę, ponieważ interesuje mnie programowanie. Siedzenie nad niedziałającym kodem to moje ulubione zajęcie.

 

Patrząc na ubiegłoroczne progi i biorąc pod uwagę opinie maturzystów, jako iż tegoroczna matura z matematyki była bardzo łatwa więc i progi będą wyższe, raczej nie mam szans na dzienna informatykę na dobrej uczelni.

 

Interesują mnie: Warszawa, Wrocław, Kraków.. 

 

Czy może są jednak jakieś szanse na informatykę na uczelniach w ww miastach? 

 

Jeśli nie, jakie kierunki są godne polecenia? Ciężko się z wszystkimi zapoznać, przemierzając listy kierunków, rodzaje, wydziały... 

 

Moje zalety: ścisły umysł, potrafię rozwiązywać logiczne problemy np. z kodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na największe uczelnie w największych miastach to rzeczywiście będzie mało. Ale przecież nie każdy musi studiować na PW, AGH albo PWr. Rynek dla programistów jest chłonny i pracodawcy naprawdę nie mogą wybrzydzać, a poza tym w tej branży i tak najbardziej liczą się umiejętności. A Ciebie to interesuje, więc raczej będziesz zainteresowany ich zdobywaniem i rozwijaniem także we własnym zakresie. Duże miasta to też więcej możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego, ale nawet jak wylądujesz w mniejszym to, moim zdaniem, nic się nie stanie. Zawsze można się po studiach przeprowadzić albo przenieść gdzieś na magisterkę. 

 

Dlatego na Twoim miejscu rozważyłabym mniej znaną uczelnię w mniejszym mieście. To rozsądniejsze rozwiązanie niż bulenie za uczelnię prywatną w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. 

 

Posprawdzaj sobie zeszłoroczne progi, one rzadko bardzo się zmieniają, co najwyżej o kilka punktów. Jeśli nie ma ich na stronie uczelni, zawsze możesz zadzwonić lub napisać do działu rekrutacji, powinni udostępnić Ci te informacje. Zrób sobie listę uczelni i progów i po prostu zobacz,, gdzie się łapiesz. Politechniki są przecież jeszcze w Lublinie, Łodzi, Częstochowie, Kielcach. Na plus będziesz miał tańsze utrzymanie, a przecież nie musisz siedzieć tam całe życie, po inżynierze możesz się zwinąć. 

 

Jeśli mimo wszystko się uprzesz na wymienione miasta i będziesz wolał iść prywatnie, to pewnie najlepszym wyborem będzie Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, ale moim zdaniem to wyrzucanie hajsu w błoto. Po co płacić za coś, co możesz mieć za darmo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.