Skocz do zawartości
danielantus

Problem z wyborem kierunku związanym z motoryzacją.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Za rok matura i wybór studiów. Jestem zdecydowany na motoryzację, a konkretnie samochody. 

 

Zorientowałem się w kierunkach, uczelniach, wydziałach i znalazłem kilka interesujących m.in.:

- Wydział Transportu na Politechnice Śląskiej

- Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej

- Wydział Inżynierii Transportu na Politechnice Poznańskiej

- Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki na Zachodniopomorskiej Uczelni Technologicznej

 

Chciałbym pracować w przyszłości w branży motoryzacyjnej, jednak niekoniecznie na stanowiskach "mechanicznych". Zależy mi także na wiedzy o budowie i eksploatacji, ale bardziej dla siebie, do własnych projektów. 

 

Najbliżej mi do Politechniki Śląskiej, gdyż mieszkam w okolicy jednak wydział ma niezbyt pochlebne opinie. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łukasz napisał:

identyczny temat był kilka miesięcy temu dość szeroko poruszany. Poszukaj. Żaden kierunek nie spełnia Twoich kryteriów. Nie ma takich studiów.

Jeśli tak to przepraszam, przeglądałem całe forum, może przeoczyłem ten post.

 

Może doprecyzuje, waham się nad MiBM, wiem że jest dużo chemii, o której nie wiem nic poza kilkoma pierwiastkami. Może jakiś kierunek finansowy/marketingowy? Mechanikę na kursach można sie nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 10:53, danielantus napisał:

waham się nad MiBM, wiem że jest dużo chemii,

Studia na kierunku chemia na MiBM? Kto Ci tak nagadał? Co najwyżej na jednym z wyższych semestrów zetkniesz się z krótkim przedmiotem o nazwie płyny eksploatacyjne lub Studia na kierunku chemia wody, paliw i smarów, gdzie całość to laby + pamięciówka związana bardziej z właściwościami fizycznymi wymienionych.

W dniu 14.05.2019 o 10:22, danielantus napisał:

Chciałbym pracować w przyszłości w branży motoryzacyjnej, jednak niekoniecznie na stanowiskach "mechanicznych

Musisz najpierw wiedzieć, czego w ogóle chcesz, bo praca w motoryzacji to wszystko i nic. Jest w niej zarówno pani od HR, spawacz, konstruktor nadwozi i wielu innych.

 

Na takich studiach nauczysz się przede wszystkim podstaw projektowania wybranych elementów pojazdów, tzw. wiedzy "życiowej" będzie na lekarstwo. Dla jednych to interesujące, dla innych nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.