Skocz do zawartości
Billy96

Jaki kierunek dla takiej matury?

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy. Szukam dla siebie kierunku studiów. Zacznę od wyników matury jakie posiadam.

 

Język Polski Podstawowy - 63%

Matematyka Podstawowa - 32%

Język Angielski Podstawowy - 92%

 

Język Angielski Rozszerzony - 70%

 

Język Polski Ustny - 76%

Język Angielski Ustny - 87%

 

Nie orientuję się zbytnio na jakie studia z takimi wynikami mógłbym zostać przyjęty, myślę, że matematyka przekreśla mnie na wielu solidnych uczelniach na starcie. Mam parę zainteresowań i chciałbym iść na studia z nimi związanymi. Posiadam odłożone pieniądze, więc nie potrzebuję tracić kolejnego roku, a matury w tym już nie poprawię z tego co się orientuję. Chcę iść na studia w trybie dziennym, aby móc poświęcić się nauce w 100% i korzystać z wszystkiego co uczelnia mi zaoferuje, więc zaoczne, na które pewnie jest niski próg nie wchodzą w grę. 

 

Obecnie pracuję na stanowisku biurowym w małym przedsiębiorstwie i tak się złożyło, że z moimi zainteresowaniami i predyspozycjami widziałbym się na jakimś kierunku jak Podyplomówki z zarządzania, może Kierunek ekonomia?

 

Oprócz tego interesuję się także samochodami, ale z taką maturą i brakiem matury z fizyki raczej nie mam co liczyć na przyjęcie na jakikolwiek kierunek w którym mógłbym uczyć się o tym jak działa samochód :)

 

Język angielski, nie mam z nim problemu w rozmowie z ludźmi zza granicy, czy to jeśli chodzi o język angielski biznesowy, czy taki którym wyrażam swoje uczucia i opowiadam o tym co rano robiłem. I lubię ten język, dlatego myślałem o także o filologii angielskiej

 

Interesuję się także sztuką, tj. pisaniem, teatrem, muzyką oraz filmami. Są to dziedziny przy których w czasach szkoły średniej robiłem coś w pewnym kierunku, ale nigdy ostatecznie tego nie rozwinąłem. Nie wiem jednak czy można cokolwiek studiować z takim pociągiem do artystycznych hobby. 

 

Prosiłbym was o nakierowanie na uczelnię czy też kierunki, które mogłyby odpowiadać moim zainteresowaniom. Może są jakieś ciekawe kierunki, które ma tylko kilka uczelni w kraju? Lokalizacja nie ma dla mnie znaczenia. Jednak chciałbym studiować na uczelni w której mogę się rozwijać i np. kółka naukowe, czy programy jak Erasmus solidnie współpracują z daną uczelnią, a także studentami. Nie ma dla mnie większego to, że ktoś może powiedzieć "a po tym zarządzaniu to tylko Podyplomówki z zarządzania polem namiotowym", ponieważ wiem, że jestem w stanie z każdego kierunku wykrzesać maksimum :D Chcę podjąć studia już w tym roku, a matury nie jestem w stanie poprawić, gdyż nie składałem żadnej deklaracji maturalnej, a jest po terminie z tego co się orientuję.

 

Dziękuję wszystkim za poświęcony dla mnie czas, pozdrawiam. :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia nie wybiera się pod względem zdanej matury. To maturę dobiera się pod wybrany kierunek studiów. 

Jeśli nie chcesz poprawiać matury to ok. Ale pchać się na ekonomię że słabymi podstawami z matematyki? Na 1 roku będziesz miał matematykę i statystykę. Musisz wówczas podciągnąć się z matmy. Lepszym wyborem wydaje się Podyplomówki z zarządzania. To dobre studia dla osoby niezdecydowanej na I stopień. 

Filologia angielska, jak każda, jest dla pasjonatów nie tylko języka ale i historii danego kraju, regionu. 

 

Poczytaj forum bo o każdym tym kierunku sporo było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. 

 

Chodziło mi o to na co mogę +/- się dostać w chwili obecnej, bo z matematyki mogę się przygotować w wolnym czasie i tak i tak. Więc po prostu podciągnąłbym się na studiach z materiałem z matematyki, zamiast tracić rok na napisanie matury. Akurat statystyka jest rzeczą dla mnie przyjemną z którą nigdy nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progi na ogół są jawne, więc możesz na własną rękę sprawdzić, gdzie i na co mógłbyś zostać przyjęty.

21 godzin temu, Billy96 napisał:

Matematyka Podstawowa - 32%

 

21 godzin temu, Billy96 napisał:

Oprócz tego interesuję się także samochodami, ale z taką maturą i brakiem matury z fizyki raczej nie mam co liczyć na przyjęcie na jakikolwiek kierunek w którym mógłbym uczyć się o tym jak działa samochód :)

Chyba w ogóle nie uczyłeś się matematyki, skoro podstawę zdałeś praktycznie na granicy. Co prawda istnieją kierunki techniczne (a więc wymagające przynajmniej dobrej znajomości matematyki ze szkoły średniej), na które z racji braku chętnych biorą niemal wszystkich (poza informatyką, elektroniką i automatyką spada zainteresowanie studiami inżynierskimi), ale zwyczajnie nie ma sensu pakować się w takie coś.

21 godzin temu, Billy96 napisał:

Język Angielski Podstawowy - 92%

 

Język Angielski Rozszerzony - 70%

Bez rozszerzonego polskiego na dość wysokim poziomie będzie Ci bardzo trudno dostać się na filologię i pokrewne w popularnych uniwerkach, ale te mniej i pozostałe uczelnie raczej stoją otworem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie uczyłem się zbytnio w szkole średniej, gdyż dzieliłem swój czas na szkołę, pracę dorywczą i obowiązki w domu, przez co w szkole byłem tyle co i mnie nie było. Z ciekawości sprawdziłem filologię angielską na UŚ, a tam mają podobno dobrą filologię. Brak jakichkolwiek wymagań co do matury z języka polskiego, jedynie wyniki z matury z angielskiego są podane jako te liczące się przy procesie rekrutacyjnym @Gutek.

https://katalog.us.edu.pl/catalog/program/view?id=6813

Niestety UŚ nie podaje progów tak jak niektóre inne uniwersytety i to takie rekrutowanie się w ciemno.

 

A co do tego studia z zarządzania na I stopień @Łukasz. Skoro na to idą ludzie, którzy nie wiedzą co chcą studiować na I stopień to co potem robią na II stopień, jakiś kierunek pokrewny czy kompletnie inny? Mam nadzieję, że nie ma utartego stereotypu, że ktoś idzie na Podyplomówki z zarządzania bo nie wie co chce studiować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Miłośników konsoli PlayStation może kusić wymiana wersji podstawowej na odchudzoną PS5 Slim. Czy taka wymiana jest warta zachodu? Warto pamiętać, że różnice pomiędzy tymi dwoma modelami są naprawdę nieduże. Jedyną istotniejszą zmianą jest pojemność dysku. Jeśli więc brakuje Ci gigabajtów, wymiana PS5 na PS5 Slim może być dobrą opcją.
    • o siema też się tam wybieram ogółem to widziałem post na facebooku o tej tematyce i zauważyłem dobrą odpowiedź  (tl dr zawsze możesz się przepisać)   "1. Weź pod uwagę, że studiuj matmę w liceum jest INNA niż na studiach.  2. Weź pod uwagę, że studiuj matmę na msemacie, mimie jest ZNACZNIE TRUDNIEJSZA(co nie znaczy, że lepiej prowadzona) niż na ekonomii. Niemniej jednak uważam, że jest ciekawsza. 3. Weź pod uwagę, że de facto studiujesz matmę i ekonomię, co oznacza mniej więcej dwa razy więcej przedmiotów, i dwa razy więcej przedmiotów w sesji, i czas na dojazdy.  4. Weź pod uwagę, że studia te dają możliwość zdobycia dwóch dyplomów z dwóch dość prestiżowych udziałów.  5. Weź pod uwagę, że po i na tych studiach będziesz miał (na ogół) średnią nie większą niż na studiach pojedynczych, co ma znaczenie a) przy stypendium b) przy rekrutacji na magisterkę, na każdy wydział mim i wne nie ma znaczenia czy ukończyłeś je czy zwykłe studia na wne, mimie, czy na innej równoważnej uczelni(są tam wymogi akredytacyjne i przedmiotowe). 6. Weź pod uwagę, że będziesz musiał, jeżeli zajdzie taka konieczność dogadywać się z dwoma dziekanatami, pisać dwie prace w jednym roku- co moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem. 7. Niewątpliwie weź pod uwagę, że będziesz na większej liczbie przedmiotów i dzięki temu poznasz interesujących ludzi.  8. Weź pod uwagę, że w każdym momencie możesz zrezygnować i przejść na jeden z tych dwóch etapów.  9. W teorii należysz do obu wydziałów, ale w praktyce każdy stara się zastosować teorię spychologii i na ekonomii nie ma lżej, za to na matematyce (przez wzgląd na to, że wiele osób opuszcza ten zacny kierunek (tzn. msemat => ekonomia), traktuje się nas jako takich pół... matematyków, daje się gorszych ćwiczeniowców(na pierwszym semestrze tak było oraz tworzy przedmioty specjalnie, dla msematu, algebra dla msem i statystyka dla msem, gdzie ta ostatnia była raczej średnio prowadzona dwa lata temu, może coś się zmieniło.  10 Podsumowując tak msemat to ciężki kawałek chleba, który zdają się doceniać tylko pracodawcy, lub sami absolwenci. Moim zdaniem warto pójść i albo wytrzymać jeden semestr, albo do pierwszych kolokwium z algebry i analizy, tutaj łatwiej się przenieść przepisać i tak dalej."       w sumie to odpowiedź już po złożeniu papierów to pewnie wypełniłaś już deklarację ale może ci pomoże
    • Hej, dostałam się na Miedzykierunkowe studia ekonomiczno matematyczne i na Kierunek ekonomia, finanse I rachunkowosc, informatyka I ekonometria na uw. Nie wiem co wybrać, na początku myślałam o msemat, ale po przeczytaniu opini na forum zaczęłam się zastanawiać czy to na pewno dla mnie.   Zamierzam pracować a poziom i ilość godzin jest trochę przytlaczajaca. Warto iść na miedzykierunkowe czy lepiej odpuścić sobie i wybrać drugą opcję?
    • Hej, jeśli ktoś tutaj z forumowiczów mieszka w ZS i potrzebuje jakiegoś serwisu komputerowego, bądź pomocy przy odzyskiwaniu danych albo sieciach to z własnego doświadczenia mogę polecić https://serwis.eu/.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.