Skocz do zawartości
DarthuS

Studia dzienne a studia zaoczne.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. W maju piszę matury, orłem nie jestem(błędy młodości), więc myślę że z matematyki i języka polskiego maturę napiszę na około 40%(w bardzo pesymistycznej wersji), jedynie matura z języka obcego(niemiecki) jestem w stanie na ładny % pozdawać podstawę i rozszerzenie. Stoję przed wyborem: studia dzienne czy zaoczne? Jako iż nie jestem z zamożniejszej rodziny, to w grę wchodzi PWSZ z mojej małej miejscowości na Dolnym Śląsku(studia dzienne) lub Wrocław/Poznań/Zielona Góra w trybie zaocznym. Studiując dziennie mieszkałbym u rodziców, za studia bym nie płacił... Jednak jakbym zdecydował się na studia zaoczne, musiałbym podjąć prace żeby te studia opłacić. I tu mam parę pytań do Was.

1. Co będzie lepsze? Studia dzienne czy zaoczne?

2. Czy to prawda że studia zaoczne ciężko jest pogodzić z pracą? I dużo osób po prostu nie daje sobie rady?

3. Ciężej na zaocznych czy dziennych?

4. Lepiej wybrać mało znaną, praktycznie wcale uczelnie(PWSZ Głogów) - studia dzienne, czy coś w ww. miastach w trybie zaocznym?

5. Tego to już było pełno na tym forum, co lepsze itd... Interesują mnie kierunki: Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji, energetyka, budownictwo, kierunek logistyka... lub Metalurgia i AiR (w PWSZ Głogów), który Waszym zdaniem najlepszy, najbardziej przyszłościowy? Kończę technikum (Technik OZE).

 

Liczę na dużo odpowiedzi i liczę na to, żeby każdy dołożył swoje przysłowiowe trzy grosze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, metodą eliminacji pod względem kosztów i zainteresowań, zostawiłem sobie do wyboru 3 kierunki studiow:

a) Metalurgia

b) Fizjoterapia

c) Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji.

 

Co do Metalurgii, studiowałbym w systemie dualnym, miesiąc nauki miesiąc pracy i tak całe 3 lata, za okres pracy dostawałbym 2000 do reki. Studia darmowe. Jednak nie wiem czy mnie to tak do końca interesuje... praca w Metalurgii w moim regionie jest.

 

Fizjoterapia... kierunek bardzo fajny, czuje ze mógłbym się sprawdzić w tym zawodzie. Jednak pozostają braki z zakresu chemii i Studia na kierunku biologia + wyniosłoby mnie to Ok 1500zl miesięcznie przy studiowaniu zaocznym.

 

ZIIP- Koszty miesięczne Ok 500zł, również wydaje się kierunkiem interesującym, pracy po tym kierunku tez w moim regionie jest dużo.

 

Co byście zrobili na moim miejscu? Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcesz zostać w swoim regionie? Nie chodzi nawet o to, że PWSZ jest mało znana, ale Głogów to mała mieścina i wielkich perspektyw zawodowych tam miał nie będziesz. Ja bym wiała do Poznania albo Uczelnie we Wrocławiu, no ale jak tam chcesz. Co do samych kierunków, to ja nie jestem fanką ZiIP-u, bo to takie studia o niczym. Ot, trochę podstawowych informacji z różnych kierunków technicznych i trochę podstawowych informacji o zarządzaniu. Suma sumarum na niczym się w zasadzie po tym tak naprawdę porządnie nie znasz. Ale też, co kto lubi. Fizjoterapia to z kolei ciężka praca (jakby nie było fizyczna) i nie jakoś superpłatna w naszych warunkach, ale może dawać dużo satysfakcji z pomagania innym, więc jeśli byś się w tym odnalazł, to czemu nie. Z kolei ten system łączenia nauki i pracy na metalurgii wydaje się bardzo fajny, bo wyjdziesz ze studiów już z konkretnym doświadczeniem, ale to też pytanie, czy rzeczywiście się w tym widzisz, to Twoje życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.