Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czasu do podjecia decyzji coraz mniej a presja coraz większa. Potrzebuje porady w sprawie wybrania kierunku studiów. Dostałam sie na PW na transport dziennie i na WAT na geodezje i kartografie zaocznie (brakuje mi 1 pkt do progu dziennych wiec moge zawsze napisac podanie o ponowne rozpatrzenie mojej osoby i raczej powinno sie udac). I tu sie pojawia dylemat. Zastanawiam się nad uczeszczaniem na 2 fakultety jednocześnie (PW transport dziennie + WAT zostań geodetą zaocznie), ale boję się że nie dam rady. A jezeli wg was powinnam skupić się nad jednym to co byscie radzili? Bardziej ciągnie mnie ku geodezji, ponieważ bardzo interesuję się geografią, uwielbiałam się jej uczyć wręcz każdy temat i myślę że gdy byłoby chociaż troszkę geografii w danym kierunku z pewnością bym była bardziej zmotywowana :) wiem, że na Transporcie też jej troche jest ale bardziej ciągnie mnie do pracy z mapami, ganianiem z przyrządami pomiarowymi w mroźnej temperaturze. Wiem że to może się wydać szalone ale po prostu bardzo podoba mi się perspektywa spędzania tak mojej kariery zawodowej. Proszę więc o opinie na temat transportu na PW,  geodezji na WACIE, ktory kierunek jest lzejszy dla kobietki i gdzie atmosfera byłaby znosniejsza :)

Z góry dziękuję :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U geodetów z pracą raczej licho, poza tym geografią też się tam niekoniecznie nacieszysz w takim sensie, jak oczekujesz. Przejrzyj programy i oceń, który wydaje Ci się ciekawszy.

 

Odnośnie pogodzenia dwóch kierunków - po pierwsze: zobacz w regulaminach studiów, czy uczelnie pójdą Ci z tego powodu w jakikolwiek sposób na rękę już na 1. roku. Po drugie - sprawdź, ile zajęć jest na jednej i drugiej uczelni obowiązkowych. Studia to nie tylko wykłady, które często bywają nieobowiązkowe, ale też np. laborki - u mnie czasem na nich nie można było mieć ani jednej nieobecności, a odrabianie było praktycznie niemożliwe. Po trzecie - jeśli obydwa dziennie, a nie jeden dziennie, a drugi zaocznie, to jeśli nie spełnisz warunków do otrzymania stypendium rektora (10% najlepszych studentów), to przyjdzie Ci płacić za część studiów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Trudno będzie Ci pogodzić 2 tam wymagające kierunki studiów. Widzę też, że chyba powinnaś się zastanowić, czy studia dzienne czy zaoczne bo to dwie różne bajki, temat już wałkowaliśmy na forum, zerknij sobie jakie są różnice. 

Moim zdaniem lepiej jeśli zostaniesz na dziennych studiach a czas dodatkowy spożytkujesz np. na dodatkowe kursy, pracę lub później na Studia podyplomowe jak będziesz po 1 stopniu. A kierunek to już indywidualna kwestia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.