Skocz do zawartości
Nero

Wybór miedzy elektroniką oraz mechatroniką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Czeka mnie niedługo ciężki wybór który kierunek ostatecznie wybrać mechatronikę czy elektronikę. Chciałbym nakierować swoją przeszłość na protetykę lub coś związanego z aparaturą medyczną i w tym momencie pojawia się dylemat. Oba kierunki gwarantują mi specjalizację która mi to umożliwi lecz nie jestem pewien który gwarantuje mi pewne oraz prostsze spełnienie marzeń. Chciałbym podkreślić iż z fizyką i matematyką nie miałem większych problemów w lic oraz jestem bardzo kreatywną i pracowitą osobą. Prosiłbym o udzielanie szybkich oraz sprecyzowanych opinii ponieważ niewiele pozostało mi czasu. Każda nawet niewielka opinia o choćby jednym z wymienianych kierunków wiele dla mnie znaczy. Prosiłbym również  nie przytaczanie tutaj kierunku jakim jest inżynieria biomedyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że to wydziały mechaniczny są pionierem w łączeniu mechaniki i medycyny i jednak postawilbym na ten kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zurix11
      Hej, studiuję logistykę na Politechnice Lubelskiej, niestety nie jestem zbytnio zadowolona z uczelni. Zastanawiam się nad przeniesieniem się do Warszawy na logistykę na WAT ( również chce się przenieść do Warszawy ze względów osobistych). Niestety, nie rozszerzałam na maturze ani matmy ani fizyki, która jest obowiązkowa na Wacie. Oceny na studiach mam bardzo dobre i narazie wszystkie egzaminy mam zaliczone. Zastanawiam się czy nie napisane rozszerzenie z matmy, fizyki przeszkodzi mi w przeniesieniu, czy raczej uczelnia patrzy na oceny z egzaminów na 1 roku. Prosiłabym o rady i opinie. Może lepiej wytrzymać na Pollub i na magisterkę wybrać się na Wat?
    • Przez AgataP
      Hejka, dostałam się na SGH na studia wieczorowe oraz na UEP na dzienne. Kompletnie nie wiem, które wybrać. Boje się, że jeśli nie wybiorę SGH to dużo stracę, jest to jednak bardzo renomowana uczelnia. A wy co byście wybrali? I czym kierowalibyście się? 
    • Przez Bachu
      Witam, 
      Otrzymałem dzisiaj wyniki rekrutacji na Politechnice Gdańskiej i dostałem się na kierunek Inżyniera danych(ang.). Wcześniej udało mi się także zakwalifikować na elektronikę na Politechnice Warszawskiej. 
      Mam niemały dylemat co wybrać. Z jednej strony bardzo chciałbym wyjechać studiować (mieszkam w trójmieście), a z drugiej kierunek inżyniera danych bardziej mnie interesuje. 
      Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenia z danymi kierunkami to byłbym wdzięczny gdyby się nimi podzielił. 
      Czy przeniesienie się na inny kierunek w obrębie tego samego wydziału jest bardzo trudne na Politechnice Warszawskiej?
      Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam!
    • Przez Nina7
      Studiuję prawo niestacjonarnie. Dostałam się na doradztwo polityczne i publiczne stacjonarne czy to połączenie ma sens? Jak połączyć to w przyszłości? Jaki zawód? 
      Czy lepiej zrezygnować i iść do pracy, zbierać doświadczenie? Proszę o odpowiedzi z argumentami.
    • Przez Damien8
      Witam.
      Mam problem z wyborem kierunku, czas mam do poniedziałku 24.08. Dostałem się na elektrotechnikę na politechnice rzeszowskiej oraz na informatykę na uniwersytecie rzeszowskim.
      Problem jest taki, że niby chciałbym pracować w szeroko pojętej branży IT, ale sam jeszcze tak naprawdę nie wiem czy bym się w tym odnalazł na 100%. Dodatkowo o informatyce na urz i jej poziomie słyszałem wiele niezbyt przychylnych opinii. No i wiadomo, papierek po uczelni w branży IT nie ma zbyt dużego znaczenia, bardziej liczy się portfolio, doświadczenie i umiejętności. Dlatego rozważam też opcję wyboru elektrotechniki na prz, bo może akurat też się w tym odnajdę i dodatkowo gdybym jednak zdecydował się na pracę w branży IT, to mógłbym w międzyczasie robić na to kursy i staże.
      Co o tym myślicie i czy macie wyrobioną opinię na temat informatyki na urz? Którą ścieżkę bardziej byście mi polecali i dlaczego?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.