Skocz do zawartości
Kage

Szkoła aktorska - policealna, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Szkoła aktorska - "Policealna Szkoła Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu".
Czy ktoś się w niej uczył/uczy albo zna kogoś, kto do niej uczęszczał/uczęszcza?
Chciałbym wiedzieć, co o tej szkole sądzicie...
-Czy jest ona dobrym wyborem dla osoby aspirującej do tego zawodu, osoby pragnącej profesjonalnie nauczyć się tego fachu i realnie polepszyć swój warsztat cech ściśle z tą branżą związanych, tudzież niewątpliwie w niej przydatnych? Rzekome nauczanie/kształcenie takich cech stanowi większość programu nauczania w ów szkole - ciekawe, jak się ma teoria/opis ze strony do rzeczywistości.
-Czy może jest ona poważną stratą czasu? A są to 3 lata nauki w pełnym wymiarze godzin.
Dodam, że ja - jako ww. osoba - celuję w rynek filmowy (nie teatralny) i niekoniecznie planuję karierę właśnie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest forum o studiach, a nie o szkołach policealnych. Moim zdaniem w Łodzi są 2 szkoły aktorskie i tutaj dużo bardziej warto startować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj poszukać jakichś grup dla ludzi, którzy tam chodzą, na przykład na facebooku i zapytać u źródła, jak tam jest z jakością nauczania. Ale w trzy  lata to już rzeczywiście można zrobić licencjat na którejś filmówce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym szukaniem grupy niegłupi pomysł, ale prędzej to grup z innych szkół/uczelnii aktorskich, bo z tej szkoły pewnie nic się znaleźć nie uda.

Jeśli chodzi o spędzenie takiego czasu na typowej filmówce, to prawdę mówiąc, zastanawiam się, czy nie byłyby to gorzej spędzone 3 lata. Wg mnie wiele studiów jest przereklamowanych, choćby jeśli chodzi o kształcenie/uczenie się, również aktorskich, gdzie jest masa materiału zupełnie niezwiązanego z grą aktorską. Najbardziej to mnie chyba wręcz odpycha PWST, do której nawet nigdy bym się nie dostał. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co będziesz miał po takim studium? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie umiejętności. ;) Aktorem się po dyplomie nie zostaje, trzeba za to nauczyć się grać. Więc tu podstawowe pytanie, czy w tej szkole rzeczywiście uczą, a nie jaki papier dają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.06.2018 o 21:31, aguagu napisał:

Prawdopodobnie umiejętności. ;) Aktorem się po dyplomie nie zostaje, trzeba za to nauczyć się grać. Więc tu podstawowe pytanie, czy w tej szkole rzeczywiście uczą, a nie jaki papier dają. 

Dokładnie, aguagu.

Chodzi mi przede wszystkim o umiejętności. Choć pod kątem formalności jest w tej szkole chyba nieźle, a gdybym mimo wszystko miał zawodowo potem działać w Polsce, to te mają u nas spore znaczenie również w tej branży (jeśli się nie ma wtyczki, tj. znajomości). Sam fakt ukończenia szkoły kierunkowej najpewniej by się liczył (piszą zresztą, że ich dyplom uprawnia do wykonywania zawodu - cokolwiek to znaczy), byłbym też uprawniony do zdawania egzaminu państwowego dla aktora dramatu. W ogóle to oferują też oni osobny kurs przygotowujący do zdawania na PWST (to mnie akurat nie interesuje), a ich programy nauczania mają wiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie że bardziej na siłę reklamujesz uczelnie niż faktycznie pytasz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nawet reklamuje, to przynajmniej się przykłada i robi to dość elegancko. Większość na tym forum wali raczej chamski i tani marketing szeptany, aż żal patrzeć. (Bez żadnej reakcji admina swoją drogą). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli faktycznie moje słowa można odebrać jako reklamę, to robię to nieświadomie. Bądź co bądź ja tylko przedstawiam zebrane informacje nt. tej szkoły, odczytane z ich strony, którymi uzasadniam swoje zaciekawienie.
Jednakże kluczową dla mnie kwestią jest, jak wygląda uczenie się tam w rzeczywistości, i czy warto - to staram się ustalić, a przy okazji zidentyfikować wartość wyżej wspomnianych zebranych informacji. W każdym razie, żeby tę kwestię ustalić, najlepiej byłoby wysłuchać osób, które mają lub miały z tą szkołą bezpośrednią styczność - właśnie dlatego na wstępie w swoim poście zwracałem się przede wszystkim do nich. Mimo to również każdy post osób postronnych, mających coś w tym temacie do powiedzenia, oraz naturalnie tych bardziej obeznanych w kwestii aktorstwa/jego uczenia się, jest przeze mnie mile widziany, szczególnie w przypadku małego odzewu "z pierwszej ręki", a obecnie wręcz jego braku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Akademia Artystyczna
      Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Casting do Musicalu Akademii Artystycznej!
      Casting będzie odbywał się równolegle dla różnych grup wiekowych.
      Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane. Zapraszamy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.
      Podczas castingu zostaną wyodrębnione odpowiednie grupy z uwzględnieniem wieku oraz stopnia zaawansowania.
      Prosimy jedynie o zabranie obuwia na zmianę.
      Rejestracja odbywać się będzie w dniu castingu.
      Data: 22.11.2014 Sobota
      Godzina: 12.00
      Miejsce: Akademia Artystyczna
      Al. Grunwaldzka 339,
      80-309 Gdańsk
      Więcej info: mail: recepcja@akademiaartystyczna.com
      tel.: 506 382 816
      tel.: 605 222 445

• Przez Sebastian Szczęsny
      Łom, piwo, papierosy, bagnet i strzykawka wystające z płóciennej torby na ramię pojawiają się na plakacie filmu "Kolekcja zagrożeń". Możesz w nim zagrać - organizowany jest casting na aktorów. Fabularny film edukacyjny pod tą nazwą realizuje Dolnośląska Szkoła Wyższa.  Uczelnia poszukuje aktorki i aktorów i planuje obsadzić w sumie siedem ról.  Właśnie organizowany jest casting - będzie trwał od południa do wieczora 17 października 2014 roku.
    • Przez farafka
      Warsztaty Teatralne i Aktorskie
      Zapraszamy młodzież (16+) i osoby dorosłe
      na intensywny kurs aktorski!
      Celem warsztatu jest wspólna praca od podstaw, zdobywanie i poszerzanie wiedzy o warsztacie aktorskim, teatrze a także zbudowanie interesującego zespołu aktorskiego.
      Prowadzenie:
      Jacek Milczanowski
      Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny
      Autor scenariuszy i adaptacji scenicznych
      Trener warsztatów teatralnych
      W programie:
      konstruowanie postaci scenicznej
      etiudy aktorskie
      praca ze scenariuszem
      elementarne zadania aktorskie
      Zajęcia odbywają się w środy od godziny 17.00 – 19.00
      Pierwsze zajęcia 14 listopada 2012
      o godzinie 17.00
      Studio Sztuk Scenicznych
      ul. Mikołajska 2
      Kraków

• Przez Łukasz
      Jeden z nielicznych kierunków studiów, które można studiować na studiach jednolitych magisterskich. Ta wiadomość mnie trochę zaskoczyła. Rozumiem lekarz, prawnik musi mieć pełne wykształcenie, ale aktor?
      Aktorstwo to głównie praca nad samym sobą połączona z twórczym myśleniem.
      Kto chce być aktorem?
      Więcej na:
      http://www.kierunki.net/aktorstwo

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Ad. 1) Na każdym kierunku ścisłym i technicznym jest dość sporo nauki i MiBM nie wyróżnia się tutaj niczym. Oczywiście nie tyle, by zamknąć się w książkach i nie widzieć poza nimi świata, ale systematyczność jest niezbędna. Kolokwia (w późniejszych semestrach także projekty) w trakcie semestru są standardem, więc nie da się przebalować semestru, a potem raz przysiąść i mieć to z bani.    Ad. 2) Na PG robiłem magisterkę - wydział oio. Idąc na tę uczelnię warto pamiętać, że ciągle jest mocno betonowa i to student jest dla uczelni (zaczynając od dziekanatu i kończąc na prowadzących), a nie na odwrót, ale z każdym kolejnym semestrem jest się lepiej traktowanym Sam poziom na wspomnianym wydziale to istna sinusoida - jedne przedmioty prowadzą ludzie, którym na niczym nie zależy, a inne naprawdę zaangażowani. Analogicznie z trudnością zaliczenia - od niskiej po spore wyzwanie realnie zagrożone powtarzaniem.    Na marginesie jeszcze dodam, że PG z reguły bierze więcej studentów, niż zamierza utrzymać i m.in. dlatego spora część odpada albo odpłatnie powtarza przedmioty. Poza tym niektóre z nich, pomimo bycia kierunkowymi, są prowadzone w sposób totalnie bezużyteczny. "Hitem" może być rysunek techniczny i PKM tylko na kartce papieru bez wykorzystania żadnego CAD/CAE, których odpłatne kursy organizowane są poza programem studiów. Albo niezbyt częste laboratoria w kilkunastoosobowej grupie, gdzie jeden coś robi, drugi notuje, a reszta stoi i się przygląda. Jednak pomimo tych wszystkich minusów, dyplom PG jest w cenie i dlatego warto się przemęczyć.    PS: Na 1. stopniu energetyki pierwsze 5 semestrów jest wspólne i dopiero potem wybiera się specjalność przypisaną do wydziału. Nie ma więc znaczenia, czy teraz wybierzesz mechaniczny, bo równie dobrze możesz wydądować na eia albo oio i vice versa. 
    • Cześć, piszę tu ponownie. Dalej mam mętlik w głowie i nie wiem jaki kierunek studiów wybrać. Skończyłem liceum o profilu matematycznym. Maturę rozszerzoną zdaję tylko z matematyki. Z tym że przelicznik na np. Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to 0,7x za podstawę i 1x za rozszerzenie, a wiem że nie napiszę rozszerzonej matematyki na więcej niż 40%, więc korzystniejsza będzie dla mnie podstawa. Widziałem, że piszecie żeby wybrać studia, które nas interesują. Ja takich nie mam - to powinienem według was pójść do pracy. Czytałem, że niektórzy tak zrobili i to im nie pomogło, poza tym gdzie ja niby mam iść pracować, żeby się czegoś nauczyć, co mi pomoże.  Dałem przykład uczelni ekonomicznej, bo rozważam ekonomię jako wybór, ale to taki wybór z braku innego. Podobno ekonomia to dobry kierunek. Nie wiem, czy mnie to zainteresuje, no bo nigdy się ekonomii nie uczyłem. Ale studia typowo ścisłe jak matematyka, fizyka, informatyka to nie dla mnie, bo nie daję rady przy natłoku skomplikowanego materiału. Humanistyczne i artystyczne to też kompletnie nie dla mnie. Myślałem jeszcze o "Mikro i nanotechnologia" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ale chemię miałem tylko przez jeden semestr w liceum, więc nie mam wiedzy podstawowej. I chyba trudno po tym z pracą w Polsce? Najbardziej bym chciał pracę samodzielną, nie w grupie. Myślałem o kierunku który pozwoli mi potem pracować w laboratorium, ale tu znowu - przecież nie umiem chemii ani biologii. A samemu, bo wszelkie prace wymagające ciągłego kontaktu z klientem odpadają (jestem introwertykiem, nawet lekka fobia społeczna, nie że nie potrafię rozmawiać, tylko występować publicznie z projektem jakimś).  Mam nadzieję, że wskażecie który kierunek byłby dla mnie odpowiedni. Będę wdzięczny za pomoc
    • Dzięki! W takim razie spytam jeszcze dwie rzeczy.   Słyszałem że na MiMB jest naprawdę bardzo dużo nauki, czy to prawda? Nie pytam oczywiście czy "trzeba się uczyć" ale jak wygląda to w porównaniu z innymi kierunkami technicznymi, np. tą fizyką techniczną albo energetyką? Czy ma się chociaż trochę czasu dla siebie?   Czy studiowałeś może na Politechnice Gdańskiej? (masz lokalizację Gdańsk) Jeśli tak, to masz może jakieś rady odnośnie tej uczelni? Zwłaszcza jeżeli chodzi właśnie o Energetykę na wydziale mechanicznym, czy też MiBM. Ewentualnie czy jest tam jakiś kierunek którego lepiej się wystrzegać?
    • Przecież mydła to najzwyklejsze sole kwasów organicznych i jako takie są na lekcjach chemii organicznej. Inna sprawa, że na podstawie często albo w ogóle nie dochodzi się do organiki albo zatrzymuje na prostych węglowodorach. Jestem po inżynierce z mibm i magisterce z energetyki, więc pytaj jeśli chcesz znać jakieś szczegóły. Natomiast co do krótkiej opinii o kierunkach: Fizyka techniczna - w praktyce zwykła fizyka z zapychaczami typu rysunek techniczny. Ok, jeśli chcesz pójść w programowanie itp. MiBM - dobry wybór, jeśli myślisz o projektowaniu, chociaż nie jest to najlepiej opłacane zajęcie, ale inżynier odnajdzie się w wielu miejscach. Energetyka - jak wyżej + w zależności od wydziału jest klonem MiBM albo elektrotechniki. Inżynieria materiałowa - kierunek spotykany też na wydziałach chemicznych, ale lepiej wybrać na mechanicznym i pójść w kontrolę jakości, spawalnictwo, CNC itp. Bio- i nanotechnologia itp. - dla pasjonatów bez koncentracji na przyszłej pracy w zawodzie, o którą bardzo trudno.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.