Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Matura poszła mi dosyć słabo i nie dostałem się na informatyke stosowaną na agh. Jako alternatywe wybrałem Mechanike i Budowe Maszyn jednak poziom jest duży i nie bardzo sobie radze z ogarnieniem tego wszystkiego, co prawda zdałem I semestr, ale praktycznie cały czas siedziałem z nosem w książce i nigdzie nie wychodziłem. Myślałem o przepisaniu się na informatyke, ale teraz mam wątpliwości czy sobie na niej poradze po tym co widzę tutaj. Skończyłem technikum informatyczne i coś już wiem, ale mimo wszystko się boję, nie wiem też czy takie przepisanie jest możliwe bo czytałem, że z przenoszeniem na infe jest ciężko na uczelniach. Nie bardzo wiem co ze sobą zrobić, wiem że na mechanice z każdym kolejnym semestrem będzie tylko ciężej, a ja już sobie nie bardzo radze. Czy warto próbować się przepisać czy może od nowego roku wystartować w rekrutacji jeszcze raz ? Czy poziom na informatyce będzie dużo wyższy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od tego, że poziom na informatyce bywa jeszcze wyższy niż na Mechanice. 

Dodam więcej, to że jesteś po technikum nic nie zmienia. Jedyne co, to to że może się w tym pasjonujesz, wówczas nadrobisz. 

Jeśli ktoś da Ci zgodę na przeniesienie to i tak bierz pod uwagę, że masz różnice programowe do zaliczenia, czyli jeszcze większy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy na Twoim wydziale jest prowadzona informatyka? Jeśli tak, takie przepisanie może być możliwe, ale musisz dopytać się w dziekanacie. U mnie na wydziale elektrycznym PW ludzie mogą się przepisywać z elektrotechniki na informatykę i nadrobić zaległości - problem jest taki, że trzeba wszystko zdać z 1 roku, a ludzie właśnie często czegoś nie zdają :/ Możliwe, że mógłbyś się przepisac i na infę na innym wydziale, ale te minimum 40 wspólnych ECTS-ów raczej musi być.

2. Poziom niekoniecznie musi być wyższy, niż na mechanice, bo jeśli informatyka bardziej Cię pasjonuje, to byłoby Ci na pewno łatwiej.

3. Myślałeś o uniwersytetach? Niestety nie wiem, czy progi tam są wyższe, czy niższe, ale zawsze warto się zainteresować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie na wydziale nie ma studia.net/informatyka :/ Ale z tego co widziałem to z infą stosowaną na która chciałem się dostać mam w miare podobne syllabusy.

Niestety w krk na informatyke wszędzie są wysokie progi, dodatkowo z np. uj nie przedstawiają progów z porzednich lat, więc nie mam jak porównać.

Wybrałem mechanike jako alternatywe bo miała dosyć niski próg i rodzice radzili mi że lepiej jest studiować dziennie, a mechanika nie wydawała się taka zła - dopiero teraz widze że jest nietrafiona kompletnie, na informatyke nawet nie wiem ile mi brakło, ale na progi z poprzednich się łapałem, na uczelnie prywatną dziennie nie było by mnie stać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Volf123, mam prawie że identyczną sytuację. Mianowicie, jestem na czwartym semestrze Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Gdańskiej (warto zaznaczyć, że studiuję już na PG prawie cztery lata!). Nie radzę sobie kompletnie, ani trochę nie interesuję się tym co studiuję. Zwykłe myślenie o tym, że muszę wstać i iść do tego znienawidzonego przeze mnie miejsca, przyprawia mnie o mdłości. Myślę nad rozpoczęciem studiów informatycznych zaocznie na WSB. Prowadzą rekrutację zimową, dlatego mógłbym zacząć praktycznie od razu. Problem polega na tym, że nie mam żadnego doświadczenia w programowaniu i nie jestem pewny czy jest to to czego szukam. Niewiele czasu zostało do końca rekrutacji na WSB i mimo wszystko boję się tak pochopnie rezygnować z Politechniki. Mam prawie 23 lata i kompletnie nie mam pomysłu na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.