Skocz do zawartości
michal84tbg

Elektrotechnika

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat sprzed miesiąca, ale wypowiem się, jako były student tego kierunku.

Ogólnie kierunek dla pasjonatów, z dużymi możliwościami (toż to zlepek tak naprawdę wiele różnych dziedzin), ale też ciężki (o czym świadczą średnie studentów na moim wydziale: stypendium na PW od 4.01, dla porównania informatyka na tym samym wydziale - stypendium od 4,4 bodajże, także jest przepaść). Jeśli jesteś po technikum lub naprawdę się tym interesujesz, to będziesz w tym dobry i z pracą nie będzie problemu, a możliwości jest wiele: projektant instalacji elektrycznych, programista PLC, a sporo i programistów C++ się trafia, no i wiele wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmioty robiące odsiew na elektrotechnice to teoria obwodów czy podstawy elektromagnetyzmu. Z takich trudniejszych na pewno jeszcze podstawy automatyki (zależy jak uczelnia to nazwie, ogólnie sterowniki PLC), maszyny elektryczne, teoria sterowania. W dalszej kolejności pewnie studiuj matmę, fizyka, mikroprocesory czy metody numeryczne. Wiele zależy od preferencji studenta, dla mnie najgorsze były właśnie teoria obwodów, elektromagnetyzm, mikroprocesory i PLC. Na każdym semestrze coś trudnego się znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pytanie, jak wygląda praca jakos na 3 roku jako projektant(autocad etc) między uczelniami takimi kak AGH, PW, PWr czy Politechnika lubelska? Jakie są zarobki na start i do jakich wzrastają po 2/3latach stazu? Chodzi mi odpowiednio o miasta w których te uczelnie sie znajduja.Chodzi oczywiscie o elektrotechnike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć jak jest na Północy, bo sytuacja w tych stronach nie odbiega znacząco od reszty kraju (za wyjątkiem Śląska). W zasadzie te same warunki dotyczą i mechaników i elektryków. Jeśli będziesz na 3. roku, to pracodawca prawdopodobnie zaproponuje Ci staż lub coś w tym stylu za najniższą krajową. Po inżynierce powinieneś dostać na start 2k na rękę, a dalszy wzrost zależy głównie od charakteru wykonywanej pracy. Jeśli będziesz prawdziwym konstruktorem, który potrafi samodzielnie coś zaprojektować i policzyć, a nie tylko kreślarzem od klepania dokumentacji, to po 2-3 latach spokojnie przekroczysz 3k. Sufit dla konstruktorów jest dosyć niski i wynosi ok. 4k, więc jeżeli takie zajęcie nie jest Twoją życiową pasją, to lepiej udać się do utrzymania ruchu, gdzie start i sufit są znacząco wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.