Skocz do zawartości
Sunniva

Studia w UK lub Irlandii?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Ostatnio wpadłam na dosyć szalony pomysł, by na całe studia wyjechać za granicę. Najlepiej do krajów anglojęzycznych, ponieważ tylko ten język znam w miarę dobrze. Aktualnie jestem w II klasie LO, więc mam sporo czasu, chodzę też do szkoły językowej, aktualnie mój poziom to taki ,,intermediate", ale sądzę, że z czasem będzie lepiej i zdam w miarę dobrze angielski rozszerzony, chcę też zdawać polski rozszerzony, mogę zdawać podstawę Studia na kierunku biologia i francuskiego, ale to tylko w uzasadnionych przypadkach. Wyczytałam, że na większość szkockich uczelni przyjmują z 3 przedmiotami rozszerzonymi, więc tu pojawia się pytanie czy w całej UK tak jest? A może czy przyjmują gdzieś tylko z 2 rozszerzeniami? Kolejne pytania dotyczą utrzymania się, nie mogę liczyć na jakieś ogromne wsparcie od strony rodziców, maksymalny pułap wsparcia (wolałabym żeby brać mniej) to 1000 zł miesięcznie, czy łącząc studia full-time z pracą mam jakieś szanse się utrzymać gdziekolwiek? Czy łatwo zdobyć jakąś prostą pracę(opiekunki, kelnerki, sprzedawczyni w KFC itd)? Liczę też na jakieś stypendia socjalne, gdzie najłatwiej je dostać? Jeszcze nie wiem co chcę studiować (wiem, szalone), myslę nad dziennikarstwem, obcymi filologiami (arabistyka, sinologia), ale w sumie jestem skłonna rozważyć każdą propozycję. A więc głowne pytanie brzmi : Czy opłaca się w mojej sytuacji wyjeżdżać na studia za granicę?

PS. Podkreśliłam wam najważniejsze zwroty, a pytaniom zmieniłam kolor (najważniejsze ma kolor czerwony), tak, żeby łatwiej było Wam zrozumieć moje eseje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiążesz swoją przyszłość z pracą za granicą? Jeśli tak to na pewno studia za granicą będą zalecane, moim zdaniem jest możliwość połączenia pracy ze studiami, z tym, że musisz się liczyc z tym, że już o imprezowaniu możesz zapomnieć. Z tego co wiem, to za granicą często studia są płatne i nie jest to tanie. Skoro dobrze znasz język to zastanów się co byś chciała studiować (wstępnie) i napisz do takiej uczelni z zapytaniem, zobaczymy co CI odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda mniej więcej tak, że wolałabym mieszkać za granicą niż w Polsce, ale nigdy nic nie wiadomo. Na razie nie mówię płynnie po angielsku, łatwo mi się porozumieć, ale gramatykę mam bardzo słabą. Z tego co wiem to w Anglii studia są bardzo drogie za to w Szkocji i Danii darmowe. Jednak w Szkocji trudno znaleźć pracę a w Danii wszystko jest drogie... Poza tym w Anglii mam ciocię a wiadomo, nie ma to jak jakaś deska ratunku jak nie będę sobie z czymś radzic. No na razie po prostu się zastanawiam, nie chcę wylądować jak wieleeee innych młodych ludzi na uniwersytecie w polsce i studiować dziennikarstwo bez perspektyw... Ale nie wiem co z tymi 3 rozszerzeniami, nie mam pomysłu co mogłabym sobie ,,rozszerzyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest język i od tego musisz zacząć, nie wystarczy dobrze mówić, żeby studiować za granicą, trzeba mówić perfekcyjnie. Jeśli chodzi o dziennikarstwo studia i pracę za granicą to jest to strasznie trudne, bo nie znasz ani dobrze historii danego kraju, ani tego co się dzieje na co dzień, a do tego dochodzi brak interpretacji i zrozumienia dlaczego tak jest, żeby studiować za granicą dziennikarstwo trzeba skończyć filolgię np. angielską.

A może lepszy system byłby taki, że licencja studiujesz w Polsce i na drugi stopień jedziesz za granicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia w Anglii są płatne, owszem, ale można ubiegać się o atrakcyjną pożyczkę, która wiele ułatwia, a jej spłata jest bardzo racjonalna i rozpoczyna się dopiero po przekroczeniu konkretnego dochodu finansowego. Tutaj na blogu wszystko klarownie wyjaśnione - studiazagranica24.pl/studia-w-anglii-na-twoja-kieszen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.