Skocz do zawartości
Reyyo

Rekrutacja - Jaką uczelnie wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie uczelni na które się dostałem, w pierwszej turze kwalifikacji dostałem się na UTP w Bydgoszczy na kierunek Informatyka stosowana, sprawdziłem dzisiaj z czystej ciekawości bo już myślałem że nigdzie więcej się nie dostane a tu szok! W drugiej turze kwalifikacji dostałem się na UMK w Toruniu profil Informatyka Stosowana oraz UKW w Bydgoszczy Informatyka. Tak więc która z uczelni będzie najlepszym wyborem? Jedyny minus że do Torunia bym musiał dojeżdżać właśnie z Bydgoszczy lecz jeśli UMK będzie lepszym wyborem to nie będzie to problemem, mam niesamowity mętlik w głowie :D

- UTP Bydgoszcz Informatyka stosowana

- UKW Bydgoszcz Informatyka

- UMK Toruń informatyka stosowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pytanie powinno brzmieć, co chcesz najbardziej w życiu robić, jaki kierunek chcesz obrać.

Moja przyjaciółka studiowała na UTP w Bydgoszczy, jest to typowa kuźnia programistów, bo jednak na takowych jest duże zapotrzebowanie. Po dwóch latach będziesz mógł zacząć pracę w branży. A jednak tych firm programistycznych w Bydgoszczy jest dość sporo. Dużo Javy, Javy i Javy. 

Jeżeli jednak interesuję Cię bardziej wszechstronna wiedza, typowo inżynierska informatyczna  z domieszką programowania to zapraszam na UMK, gdzie studiowałem. Troszkę więcej pracowni inżynierskich oraz więcej fizyki i matematyki. Dużo C, C++ oraz C#.

Podsumowując - UTP, stricte programowanie. UMK, wiedza ogólna, inżynierska i programowanie.

Jeżeli chodzi o pracę po studiach to już zależy od Twojego zaangażowania. Ja zacząłem pracę jako tester oprogramowania, aktualnie analityk biznesowo-systemowy, a koleżanka jako programistka front-end i obydwoje nie narzekamy :)

O UKW nie mam żadnych informacji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się, że pójdę na UTP, obawiam się że na UMK mogę sobie nie poradzić. Na UTP złożyłem już dokumenty i czy mogę jeszcze w razie czego złożyć na UKW? Bo na UTP pani wspominała że nawet jeśli zostałem zakwalifikowany to nie oznacza że zostałem przyjęty więc chcę mieć opcję awaryjną. Z rezygnacją z uczelni nie powinno być później problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Ukończyłem inżyniera na Wydziale Fizyki UMK (Informatyka Stosowana). Jestem zadowolony z tego wyboru. 

Dla mnie liczyła się nauka i wiedza. Podstawa na wydziele to wpierw C, potem C++ a na końcu C#. Fajnie było, bo Microsoft pomagał i były orgranizowane spotkania z firmami. Chodzi mi o takie zwykłe spotkania, gdzie można porozmawiać o wymogach jakie oni mają. Koledzy organizowali ITAD  - konferencje, pamiętam, że tam było z 6 firm. Był Micorosoft, Atos, Leware, AIS.pl i inni.

W mojej opinii warto iść na Wydział Fizyki UMK. Są fajni wykładowny, którzy nigdy nie robili mi problemu z pogodzeniem pracy i studiów :) - co dla mnie było najważniejsze.

No i najważniejsze - mam 3 certyfikaty CISCO, jeden Fortinet (sieciowe)! A Microsoft wystawił cert za bazy danych :) - warto było się o to starać poł roku, ale gdy poszedłem o pracę, to momentalnie ją znalazłem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Reyyoja w technikum miałem 3 z matmy (zależnie od nauczyciela). Na studiach dałem sobie radę :) Wymagało to posiedzenia i pouczenia. Lecz jeżeli się chce, to na pewno dasz radę! Pierwszy rok jest trudniejszy, lecz pozostałe były dla mnie proste. 

Pierwszy rok to matematyka, fizyka, i podstawy infy.

Drugi rok i kolejne to tylko informatyka, technika.. Ja to bardzo lubię i było to proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.