Skocz do zawartości
lajla_pw

Komunikacja promocyjna i kryzysowa

Rekomendowane odpowiedzi

Studia na tym kierunku nastawione są na kształtowanie w studentach praktycznych umiejętności w zakresie wielowymiarowej komunikacji społecznej i wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na właściwie przygotowane kadry rzeczników, negocjatorów i specjalistów od promocji. Studia kształcą umiejętność prowadzenia i kształtowania poprawnych stosunków między podmiotami funkcjonującymi w sferze publicznej poprzez dobrze zaplanowaną komunikację społeczną. Wymaga to kadr posiadających wiedzę gruntowną na temat zasad komunikowania publicznego, mechanizmów przepływu informacji, zasad kreowania informacji, a także mechanizmów oddziaływania na podmioty społeczne poprzez właściwie kształtowaną i właściwie zarządzaną komunikację. Ponieważ we współczesnym świecie wyraźnie widać konflikty interesów ujawniających się w sposób konieczny i nieuchronny między podmiotami działającymi w serze publicznej, studenci uczyć się będą rozwiązywania konfliktów poprzez działania negocjacyjne między rządami a społeczeństwem, między grupami społecznymi i grupami interesów, ale też konfliktów i zatargów ujawniających się w indywidualnych protestach, wreszcie negocjowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Ciekawą pracę można podjąć po tym :) a można je znaleźć na uniwersytecie śląskim jak i na wydziałach filologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawą ale trudno dostępną bo po tych studiach można iść aż na:rzecznicy prasowi firm i organizacji,specjaliści od promocji w strukturach samorządowych,specjaliści od Podyplomówki z reklamy i promocji w agencjach reklamowych, agencjach public relations i działach promocji firm,negocjatorzy kryzysowi,menedżerowie programów kryzysowych,koordynatorzy działań kryzysowych w jednostkach organizacji różnego szczebla,pracownicy ośrodków interwencji kryzysowej,mediatorzy w sytuacjach kryzysowych,dziennikarze i specjaliści w działach Podyplomówki z reklamy mediów,specjaliści od planowania mediów w agencjach i działach promocji firm i organizacji,doradcy do spraw promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem warto ale dla ambicji samych :P lepiej wybrać już Podyplomówki z marketingu. Prace też można załapać fajną ale niestety nie każdemu się to uda,bo mało jest takich zawodów dostępnych.A jak już są to pozajmowane miejsca. Musiałby ktoś mieć szczęście moim zdaniem. Ja bym wybrała Podyplomówki z marketingu bo daje prawie to samo a inaczej potem ludzie na to patrzą :) niż na studia ukończone z komunikacji promocyjnej i kryzysowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek ciekawy i moim zdaniem lepiej pracodawcy będą patrzeć na komunikacje promocyjną i kryzysową niż na Podyplomówki z marketingu i Podyplomówki z zarządzania :) bo takich osób jest już wiele,i zawody które mogą zdobyć są inne też moim zdaniem. Więc opłaca się pójść na ten kierunek niż na sam Podyplomówki z marketingu. Ja bym chciała spróbować pracy jako mediator kryzysowy ale jednak zostanę przy mojej dietetyce :P bo ten kierunek mnie interesuje jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kierunek fajny to trzeba przyznać :) no i pracę chyba właśnie łatwiej znajdą Ci którzy są po tym kierunku niż marketingu. Bo jest więcej związane z promocją i mediacją niż na tym drugim kierunku,a to właśnie jest ważne dla takich korporacji. A co do pracy jako mediator kryzysowy to fajna ale stresowa bo jednak rozwiązujesz cudze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kolejny ciekawy kierunek,coraz to więcej ich powstaje, a to bardzo dobrze świadczy. Ale te studia można też podzielić na samą komunikacje promocyjną albo kryzysową z tego co czytałem i wtedy to nie to samo co Podyplomówki z marketingu. Może przez tą promocje każdemu się kojarzy z marketingowcami.Ale to znowu dwa różne kierunki. No i dziwi mnie powiązanie zawodu dziennikarza do tego kierunku bo nijak ma się on do tego dziennikarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to można dobierać sobie specjalność na dziennikarskich? Na jakich studiach jeszcze można dobierać specjalność? Myślałem że dziennikarstwo to tylko jako artykuły do gazet i nic więcej. Na czym polega takie dziennikarstwo w specjalności Podyplomówki z reklamy i promocji? Zaciekawiłaś mnie tym bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również studiuję Dziennikarstwo, spec. Podyplomówki z reklamy i promocja :) Oprócz przedmiotów z klasycznego dziennikarstwa dochodzą nam takie zagadnienia jak np. Podyplomówki z marketingu, psychologia Podyplomówki z reklamy, wizualizacja, kampanie reklamowe, fotografia reklamowa, grafika, negocjacje i dużo, dużlo innych ciekawych przedmiotów związanych z reklamą. :) Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej specjalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to można dobierać sobie specjalność na dziennikarskich? Na jakich studiach jeszcze można dobierać specjalność? Myślałem że dziennikarstwo to tylko jako artykuły do gazet i nic więcej. Na czym polega takie dziennikarstwo w specjalności reklamy i promocji? Zaciekawiłaś mnie tym bardzo :)

Specjalności wybiera się na wielu kierunkach, chyba już teraz na większości. Zwykle wyboru dokonuje się na drugim roku. Warto się tym zainteresować, bo czasami nazwa i program samego kierunku mogą być dużo mniej atrakcyjne niż właśnie taka specjalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnoście są na wszystkich kierunkach, nie znam kierunku który by nie mial. Czesto jest tak, że na uczelniach niepublicznych do 1 kierunku jest kilkanascie specjalności a maturzyscie rekrutowanie są na specjalności i często nawet nie wiedzą jaki kierunek skonczyli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłam że takie osoby się zdarzają :P ale swoją drogą co do dziennikarstwa na specjalizacji promocji i Podyplomówki z reklamy daje więcej perspektyw niż jako samo dziennikarstwo. Tyle że takich osób jest już wiele i mało kto dostanie prace w tym zawodzie. Bo to kierunek popularny moim zdaniem :P lepiej chyba wybierać takie unikatowe/nowe jak ten,a to samo mamy na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne studia, mam znajomego który jest na drugim roku i bardzo sobie chwali, zastanawiałam się czy się na nie wybrać, ale po rozmowie z doradcą zawodowym rozmyśliłam się.

Otóż, kobieta z którą rozmawiałam ukończyła socjologię i powiedziała, że na swoich studiach miała przedmiot "komunikacja" i że "komunikacja kryzysowa i promocyjna" jest jeszcze węższa i że radzi mi jako pierwsze studia wybrać takie, po których będę miała więcej możliwości niż te, bo one są ukierunkowane już a ja, jeszcze niezdecydowana co chcę robić w przyszłości. Po drugie, po tych studiach głównie praca w reklamie a wiecie jak tam wyzyskują ludzi? [przynajmniej utarł się taki stereotyp]

No nic, zostaje mi tylko życzyć wyboru, którego nie będziecie żałowali, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem komunikacji promocyjnej i kryzysowej na Uniwersytecie Śląskim i po pierwszym semestrze wybrałem specjalizację komunikacja promocyjna. Na moim roku dostępne były jeszcze trzy specjalizacje: doradztwo wizerunkowe i rzecznikostwo, negocjacje kryzysowe, poradnictwo logopedyczne.

Nie chcę wypowiadać się o pozostałych specjalizacjach, ale jeśli chodzi o moją to w trakcie  studiów nie za wiele dowiedziałem się o marketingu. Być może dla tego, że cały kierunek jest na wydziale filologicznym i podlega pod Instytut Języka Polskiego, osoby prowadzące zajęcia bardziej skupiały się na szeroko rozumianej komunikacji do tego stopnia, że przez sześć semestrów nie za często uczono mnie rzeczy ściśle związanych z promocją. Na ponad 50 modułów (przedmiotów) jestem w stanie sobie przypomnieć niecałe 10, na których poruszano (czasem częściej, czasem rzadziej) tematy związane z reklamą. Nie jestem pewien czy pozostali studenci podzielają moje zdanie, więc staram się pisać wyłącznie w swoim imieniu, choć bardzo często słyszałem głosy od innych kolegów z roku, że nie nauczyli się tutaj za wiele. Co ciekawe nie są już prowadzone studia magisterskie będące kontynuacją tego kierunku, chociaż przez jakiś czas próbowano to robić pod nazwą Antropologia języka i komunikacji, jednak jeśli się nie mylę to wystartowały tylko dwa roczniki i projekt zakończono. Tak więc co ambitniejsi studenci po obronie dyplomu muszą i tak szukać innych studiów.

Ale żeby wyłącznie nie narzekać: prowadzący zajęcia zazwyczaj wykazywali się dużą wyrozumiałością zarówno względem mnie, jak i innych studentów z mojego roku. Myślę, że jeśli ktoś nie ma zamiaru spędzać zbyt dużo czasu na nauce, a ma wiele innych pomysłów na wykorzystanie tych pięknych studenckich lat to serdecznie polecam zapisanie się na te studia. Nie będą przeszkadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Zapraszam do wypełnienia ankiety https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRtJzhdh7B2ZScwDXJRPwOtQMdcs-dELeMxMi32K4Pa5Vy7g/viewform   Dziękuję za poświęcony czas.
    • Nie potrafię zdecydować się na jeden z kierunków, bo obawiam się kilku rzeczy. Jestem osobą dokładną, sumienną. Nie lubię pracować z ludźmi, w przyszłości wolałabym pracować indywidualnie. Z jednej strony chciałabym ukończyć studia typowo ścisłe/inżynierskie, ale boję się, że nie dam rady i wykończę się przy tym psychicznie. Pod uwagę biorę matematykę/analizę danych/informatykę. Matematykę lubię, ale nigdy nie byłam żadnym pasjonatem czy geniuszem, na rozszerzeniu bez problemu dawałam radę na 4-5, ale to głównie zasługa mojej ciężkiej pracy no i nauczyciela. Teraz boję się, że mogłabym sobie zwyczajnie nie poradzić. Owszem, jestem osobą ambitną i pilną, ale gdy coś mnie przerasta, zwyczajnie wolę odpuścić niż zniszczyć sobie psychikę.  Informatyka jako kierunek wydaje mi się niby łatwiejsza niż matematyka, ale za nią z kolei nigdy szczególnie nie przepadałam ani nie miałam dużej styczności (klasa podstawowa). Rodzina namawia mnie na finanse i rachunkowość, ale perspektywa pracy w banku niezbyt mnie satysfakcjonuje. Mam wrażenie, że studia ścisłe zapewniłyby mi większą stabilność jeśli chodzi o pracę. Nie jestem jednak umysłem typowo ścisłym i stąd moje  wątpliwości. Czy ktoś mógłby doradzić mi coś sensownego w tej kwestii?
    • hej, Wybór studiów to ciężka sprawa, zwłaszcza jak rodzina naciska. ale musisz pamiętać, że to ty będziesz spędzał lata na tych studiach i potem w tej pracy. jeśli teraz matematyka cię wykańcza, to na inżynierii może być podobnie. Może spróbuj pogadać z rodziną na spokojnie, wytłumacz im, że robienie czegoś co cię męczy, nie przyniesie nic dobrego. Czasem warto zaryzykować i iść za tym, co nas interesuje. praca po studiach międzynarodowych czy europeistyce też może być fajna i dać możliwości, zwłaszcza jeśli masz do tego pasję.  Zawsze można pomyśleć o jakimś kompromisie, może znajdziesz kierunek, który łączy twoje zainteresowania z tym, czego rodzina by chciała. Na pewno nie idź na coś tylko dlatego, że inni tego chcą. to twoje życie i twoja przyszłość.    Pozdrawiam, Olek   
    • Witam. Czy jak progi punktowe ta politechnice Rzeszowskiej na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka w poprzednim roku były 200, a ja mam 180-190 to mam szanse sie dostać?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.