Skocz do zawartości
lajla_pw

Studium a studia?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest różnica między studiami a studium? Co można osiągnąć dzięki studium? Idzie je robić zaocznie czy tylko na studiach tak jest? Właśnie się zastanawiam czy nie zrobić tak żeby jeden kierunek pójść na studia a drugi na studium. Ile trwa takie studium? Dalej mam dylemat z dwoma kierunkami naraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na studium nawet nie warto iść. Owszem trwa dwa lata i nie potrzebna jest do tego matura,niektóre oferują też dzienne studium.Ale podczas studium zdobywasz tylko przyuczenie do zwodu bez żadnych wyższych kwalifikacji dlatego studia są lepsze bo może zyskać wiele poziomów:licencjat/inżynier,magistrat,doktorat.Oraz inaczej na ciebie patrzą,bo już nie raz słyszałam jak ludzie po studium nie mieli gdzie szukać pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz studia. Studium nic Ci nie da,wielu ludzi już mówiło że tylko zmarnowało czas i pieniądze. Poza tym studium nic Ci nie daje potem,a uczelnia właśnie daje Ci wykształcenie wyższe i inaczej pracodawcy na to patrzą. A mature na pewno zdasz i to śpiewająco jak już zaczynasz się do tego przygotowywać więc idź na studia,po studium masz tylko sam zawód wpisany z którego i tak potem nic nie wiesz :) koleżanka była to wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie dziwi mnie to że więcej osób wybiera studium niż studia i teraz widzę różnice :) bo myślałam że to jest to samo. Ale wydaje mi się że pracodawcy chyba bardziej patrzą na studium niż na studia ,bo na studium bardziej stawiają na przyuczenie do zawodu niż na studiach? Tak? Czy się mylę już? Bo w szkole słyszałam od kilku koleżanek że lepiej iść na to niż na studia bo praca od razu i krócej trwa,jak i jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między studium a studiami jest przepaść, jednak warto zrobić sobie studium podczas studiów, ja np. zrobiłem sobie ekonomię z rachunkowością i programem symfonia - dla samego siebie może się kiedyś przyda, kupa moich znajomych robi sobie teraz BHP studia podyplomowe, geodezję etc. bo po tym jest jakas praca, a oni pokończyli studia humanistyczne i troche ciezko im się odnaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny pomysł,ale studia to były chyba dla samej ambicji wtedy. Nie lepiej wybrać studia razem ze studium o tym samym kierunku by mieć większe doświadczenie? Wtedy na pewno znajdzie się prace. A studium jest robione chyba tylko zaocznie? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam a w sumie to przydałoby się,tyle że często tam chyba poziom nauczania jest niski bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kierunki można wybierać na studium? Czyli poziom jest taki w miare ale coś wynieść z tego idzie :) to jednak opłacalne moim zdaniem,tylko szkoda że większość osób wybiera tylko samo studium i twierdzi że osiągnęli wszystko.Ale żeby do studiów dobierać studium to nie wiedziałam ,ale dzięki za informacje i może nawet tak zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam do studiów dobierać studium - bo na studiach masz ten sam materiał rozszerzony - raczej warto zrobić coś co CIę interesuje lub co może Ci pomóc w przyszłości jeśli Twoje studia nie do końca CI pozwolą na znalezienie pracy wtedy dobrze uzupełnic swoją wiedzę swoim CV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że kończysz technikum tak jak ja to studium Ci jest niepotrzebne :) bo masz już zawód jeśli zdasz technika. Dlatego jest lepiej jak kończy się technikum niż liceum, bo nie potrzebujesz wtedy robić studium tylko normalnie możesz pójść na studia i na kierunek który na prawdę Cię interesuje. Właśnie też mam problem z wyborem bo jestem na ekonomii ale zastanawiam się nad psychologią a finanse i rachunkowość. Wiem że jest przepaść między tymi kierunkami,ale nie wiem czy kontynuować to co zacząłem w technikum czy spróbować czegoś innego i nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym na twoim miejscu wybrał chyba kontynuowanie skoro to lubisz i dawałeś sobie radę. Finanse i rachunkowość też fajny kierunek,tyle że dużo matmy a ja jej nie lubię :P ale za to pracę w tym kierunku znajdziesz łatwo,a w psychologii już ciężej. Dlatego radze wybrać dalej ekonomie niż jak masz zaczynać coś nowego,o wiele łatwiej Ci będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie,poszedłeś na ekonomię a chcesz studiować psychologię? Nie lepiej dalej ciągnąć ekonomię? Niż zaczynać coś nowego?No chyba że możesz też wybrać dwa kierunki na raz. Wtedy byś nic nie stracił. A tak to całe starania przez 4 lata pójdą na marne. No właśnie na technikum też się zdobywa zawód ale podobno zdanie technika jest bardzo ciężkie i mało komu się to udaje dlatego ja bym wybrała liceum a potem studium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba będę ciągnął tą ekonomie na zaocznych bo jeszcze praca by się przydała. Ale też po zdaniu technika mam zawód tyle że mało kto bierze kogoś do pracy po technikum ekonomicznym zazwyczaj wymagają studiów do tego. Więc chyba wybiorę finanse i rachunkowość. Bo stracić 4 lata i nie mieć perspektyw do pracy to jednak trochę ryzykowne. Technik nie jest taki trudny jak się wydaje jeśli masz do niego dobre przygotowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałam to kilka osób tylko kończy technika,bo jest tak ciężki a nauczyciele nie są w stanie zapewnić odpowiedniego przygotowania do niego. Ale to może zależy też od uczniów. Kończ to co lubisz i cię interesuje,ale fakt faktem jest spora przepaść między twoim kierunkiem technikum a studiami które chciałbyś wybrać. Po finansach masz lepszą przyszłość niż po psychologii no i te 4 lata stracone. Ale to tylko moje zdanie osobiste :) no i co do kończenia technikum i pracy to masz rację,zazwyczaj wymagają studiów do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technik jest ciężki mimo tego że przygotowanie trwa 4 lata :P w mojej klasie tylko 15 osób go zdało,ale co do pracy to potem zależy. Jak na sekretarkę to wystarczy tylko to,nie wymagają studiów. Jeśli idziesz do biur rachunkowych czy innych to tak. Mowie tu o ekonomicznych kierunkach. Ja swojego oblałam dlatego poszłam na studia :) by móc coś dalej osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej pójść na studium po liceum bo to jest to samo co technikum tylko większy wybór zawodów i w dwa lata się kończy a nie cztery. A do tego można pójść też na studia i nasze cv się powiększa :) liceum zaliczyć studiami a studium dodatkiem do wszystkiego wtedy jest. Nie wiem czemu ludzie tak krytykują studium. Moim zdaniem to dobra alternatywa,zawsze też jak nie zda się matury w liceum to można mieć zawód i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę że dorabianie studium do studiów to jest głupota. W końcu idziemy na studia po to by mieć jakiś zawód. I po to studiujemy,po co nam ulepszanie cv.

Studium to tylko siedzenie i nic nie robienie ,tak bynajmniej jest teraz na większości takich szkół,o czym pracodawcy wiedzą i nie zwracają na to uwagi.I po co studium z czegoś co w niczym się nie wiążę do naszej przyszłości ze studiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studium to szkoła policealna tak więc wykształcenie masz policealne a tytuł technika jeśli go zdasz,bo masz tam egzamin techniczny. Podobne wszystko do technikum ale i tak zgadzam się z tony że to nic nie da. I lepiej wybrać same studia. Nie rozumiem też ludzi którzy robią najpierw studium a potem idą na studia zaocznie,siostra od koleżanki tak zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pomysł ze studium wydaje się dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób które chcą szybko iść do pracy. Po liceum nie ma się żadnego konkretu w ręku. Studium w takim wypadku po dwóch latach daje zawód i lepszą możliwość podjęcia pracy. Nic też nas nie ogranicza, aby podjąć po studium wymarzone studia. Plusem jest to, że nabieramy nowego doświadczenia i jesteśmy bardziej w stanie określić co chcemy w życiu robić i jakie studia będą najlepsze dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liceum też znajdziesz pracę. Koleżanka tak miała,trafiła na kwiaciarnie akurat. Są zawody jak i pracodawcy gdzie nie wymagane jest doświadczenie. Ale to już rzadkość. Niby masz rację,jak na początek. Ale to samo masz po studiach też zdobywasz właśnie zawód tak jak po studium. Więc trochę zbędne jest najpierw studium by mieć zawód a potem robić studia i też po to samo. Albo to albo to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam wasze wypowiedzi to jednak widzę i za i przeciw studium. Rzeczywiście po liceum jeśli nie chce się pójść na studia to jest to dobry wybór,bo zdobywa się też wymarzony zawód. Ale jeśli chce się pójść na studia to jednak to studium jest zbędne,bo właśnie po to idziemy na studia by dostać się do wymarzonej pracy jak dziennikarstwo,farmacja,dietetyk czy też inne,a na studium tego nie znajdziemy. I nie potrzebne są też wtedy techniki gdy ma się ukończone studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem właśnie warto zacząć studium a pod koniec zacząć też i studia. Bo jednak jeśli dzięki studiom nie znajdziemy pracy to mamy bynajmniej możliwość pracy po studium. A do tego zainteresowań co do zawodów mamy sporo na pewno ,więc spokojnie można mieć dwa i pewność że pracę zawsze wtedy dostaniemy,niż potem dorabiać kursy w urzędach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.