Skocz do zawartości
mareczek01

Studia podyplomowe - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko zależy jaki kierunek Cię interesuje.

Czasami to konieczność, wyobraź sobie, że pracujesz w laboratorium i chcesz robić pomiary dzwieku a skonczyłeś studia na kierunku biologia, czy biotechnologia, więc tutaj to absolutna koniczność lub jessli jestes nauczycielem i chcesz uczyć osoby słabosłyszące wtedy audiofonologia to też konieczność. Z drugiej strony ostatnio jest trend, że jak zrobie podyplomówkę to znajdę pracę - myślę, że dalekie od prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

dynamiczne zmiany zachodzące w świecie wymagają dziś od nauczycieli wszechstronności i opanowania nie tylko nauczanego przedmiotu, ale też dziedzin pokrewnych i bycia „na bieżąco” z nowymi treściami czy literaturą. Nie wystarcza już wiedza zdobyta podczas studiów, często kilkanaście lat wcześniej. Dlatego pedagodzy dokształcają się między innymi na podyplomowych studiach kwalifikacyjnych. Popularnością cieszą się między innymi takie kierunki, jak logopedia, oligofrenopedagogika, wychowanie przedszkolne, resocjalizacja i socjoterapia oraz Podyplomówki z zarządzania oświatą. Dzięki studiom podyplomowym można uzyskać nowe kompetencje zawodowe, pozwalające na rozwój specjalizacji, a także zdobyć uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu lub prowadzenia zajęć dodatkowych.

Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto. Studia podyplomowe to naprawdę dobra inwestycja dla osób, które pragną podnieść kwalifikacje, a tym samym atrakcyjność swojego CV w oczach potencjalnych pracodawców. Dzisiejszy rynek pracy jest trudny i samo posiadanie tytułu magistra często po prostu nie wystarcza. Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych w szkołach WSB. Na stronie naszej uczelni znajdziecie wszelkie niezbędne informacje.

Chciałam też poinformować, że do 16 września trwa tez promocja, w ramach której studia podyplomowe nawet do 695zł taniej!

 

http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki-podyplomowe

 

 

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
___________________________
Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto iść na studia podyplomowe. Są płatne, więc dobrze je wybierać z głową. Coraz częściej jednak pracodawcy sami wysyłają swoich pracowników na podyplomowki, opłacając im jednocześnie czesne. Nie ma co porównywać ich z magisterskimi, bo po nich nie ma tytułu, tylko specjalistyczne umiejętności i wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jaki kierunek i do jakiej pracy jest to potrzebne. Znajoma zrobiła podyplomówkę z jakiejś chemii laboratoryjnej na AGH, nabyła tam bardzo specjalistyczne umiejętności, niestety laboratorium w którym miała pracować ostatecznie jej podziękowało (kryzys, jednak nie robimy nowych przyjęć, itp.), a kilka innych laboratoriów odrzuciło jej kandydaturę, chociaż umie i wie bardzo dużo. 

Z kolei kolega skończył jakiś PR i Podyplomówki z marketingu polityczny na Ignatianum w Krakowie i pracuje w dużej korporacji w dziale promocji - jeździ po Europie, pisze przemówienia dyrektorom i prezesom, i takie tam inne dziwaczne rzeczy, których nie robią zwykli ludzie :P

Tak więc dużo zależy od szczęścia, przypadku i branży, w jakiej się będziemy obracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto iść na studia podyplomowe. Są płatne, więc dobrze je wybierać z głową. Coraz częściej jednak pracodawcy sami wysyłają swoich pracowników na podyplomowki, opłacając im jednocześnie czesne. Nie ma co porównywać ich z magisterskimi, bo po nich nie ma tytułu, tylko specjalistyczne umiejętności i wiedza.

 

Witam! Studia podyplomowe sa bardzo dobrą okazją własnie na podniesienie swoich kwalifikacji lub nabycie zupełnie nowych umiejętności. Jeżeli ktoś jest zainteresowany studiami podyplomowymi to serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą Wyższych Szkół Bankowych. Warto podjąć szybko decyzję, bowiem zapisując się na studia do 11 sierpnia można oszczędzić aż 600zł na wpisowym i czesnym. Zapraszam na naszą stronę internetową w celu zapoznania się z naszą ofertą: http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe

 

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek

Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dla kogoś takie studia są dużym wydatkiem albo tylko kaprysem na zasadzie "a zrobie sobie, może szybciej znajde pracę wtedy", odpuścilabym. ale juz wg mnie warto je robic wtedy kiedy np mamy propozycje jakiejs pracy i dodatkowe umiejetnosci są wymagane, a pracodawca mowi "okej, przyjmę, ale trzeba bedzie sie dokwalifikowac"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby idące na studia podyplomowe zazwyczaj decydują się na taki krok, ponieważ chcą się doszkolić, podnieść swoje kwalifikacje, dzięki czemu w pracy mogą liczyć na wyższe stanowisko lub inne, bardziej dla nich atrakcyjne obowiązki. Moim zdaniem takie studia podyplomowe to dobra decyzja, zazwyczaj idą tam ludzie, którzy są już w jakiś sposób ukształtowani, bądź tak jak moja znajoma po prostu, by się przebranżowić. Sama jestem znów (!) studentką i studiuję na UTH w Warszawie :) Są to studia podyplmowe z studia z zarządzania zasobami ludzkimi. Dla mnie te studia to nie tylko podwyższenie kwalifikacji, ale również zmiany w życiu. Byłam już studentką UTH przez 5 lat i bardzo dobrze wspominam te beztroskie czasy. Teraz wygląda to inaczej, ponieważ pracuje,  wiem, że moje starania i na tym etapie przyniosą chciane efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle studia podyplomowe, co kursy się opłacają. Mój znajomy ostatnio skończył w studium akademii morskiej w gdyni kurs ITR (indywidualne techniki ratunkowe) i teraz pracuje na statku. Odkąd go pamiętam to zawsze go morze interesowało, a że mechanikiem nie chciałbyć to został ratownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia podyplomowe fajnie mogą uzupełnić posiadaną już wiedzę i dzięki zdobyciu właściwego papierka w dalszym rozwoju kariery, bądź jak pisze dmroku (tak to przynajmniej odebrałam) pójść w zupełnie inną stronę niż wcześniej zdobyte wykształcenie, aby spełniać swoje marzenia o fajnej i interesującej nas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia podyplomowe mogą dać nowe kwalifikacje lub nowe kompetencje lub jedno z drugim:) Jeśli dobrą podyplomówkę wybierzesz, na pewno warto. Takie studia są dosyć proste, często o wiele bardziej praktyczne, niż licencj. czy mgr, a przy tym wspaniale poszerzają horyzonty:)

 

dobre-betonowe-szamba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Biurka z regulacją wysokości to właśnie rozwiązanie dla ludzi którzy chcą zmieniać pozycję w ciągu dnia. Możesz rano pracować siedząc a po południu podnieść blat i pracować stojąc bez przestawiania całego stanowiska. To naprawdę pomaga przy problemach z kręgosłupem i ogólnie jest zdrowsze niż siedzenie przez osiem godzin. Mechanizm podnoszenia może być elektryczny albo manualny - elektryczny jest wygodniejszy ale droższy. Ważne żeby biurko było stabilne również w pozycji maksymalnie podniesionej bo nic gorszego niż chwiejący się blat. Takie biurka możesz znaleźć chociażby na stronie producenta Deerhorn. Zobacz jak to wyglada cenowo. Ale jeśli pracujesz cały dzień to moim zdaniem warto jest zainwestować .
    • Co sądzicie o kupnie biurka z regulacją wysokości? Warto? Wygodne? Pytam się szczególnie osób, które dużo dziennie spędzają przed komputerem. Czy wygodne pod kątem walki z bólem pleców?
    • Private Girls In Your Town - No Selfie - Anonymous Casual Dating https://PrettyGirls.sbs Private Girls In Your Town - Anonymous Casual Dating - No Selfie NEW GIRLS Emma Alt Barbie Oryna Virgin Samanta Lily Emma Tina Ember Hanna Zuki
    • Ja odkręcam mocniej grzejnik tylko w sypialni (i w sumie tylko tam mam parapet) kiedy rozstawiam pranie do suszenia, ale to też nie na full, tylko mniej więcej połowa mocy. Górę grzejnika zabezpieczam złożonym mokrym ręcznikiem lub kładę kilka par grubszych skarpet lub inną część garderoby, którą akurat wyprałam. Na tym parapecie u mnie stoi mix sukulentów, anthurium i nawet rhipsalis. Ale podkreślam, że przez większość czasu ten grzejnik mam przykręcony na minimum (1 na pokrętle). W Twoim przypadku najlepiej będzie na stałe zamontować na grzejniku jakiś ręcznik, wtedy większość roślin powinna dać radę, ale trzeba pamiętać, żeby go systematycznie moczyć i nie dopuszczać do całkowitego wyschnięcia. Lub tak jak wyżej, roślina tropikalna na podstawce z wodą plus ja bym przykryła czymś dodatkowo grzejnik, jeśli faktycznie tak mocno grzeje. Jeśli chciałabyś kupić rośliny, które będą dobrze rosły w Waszych warunkach polecam kontakt https://dom-roslin.pl/ Na miejscu powinni doradzić co najlepiej się przyjmie
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.