Skocz do zawartości
mareczek01

Studia podyplomowe - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko zależy jaki kierunek Cię interesuje.

Czasami to konieczność, wyobraź sobie, że pracujesz w laboratorium i chcesz robić pomiary dzwieku a skonczyłeś studia na kierunku biologia, czy biotechnologia, więc tutaj to absolutna koniczność lub jessli jestes nauczycielem i chcesz uczyć osoby słabosłyszące wtedy audiofonologia to też konieczność. Z drugiej strony ostatnio jest trend, że jak zrobie podyplomówkę to znajdę pracę - myślę, że dalekie od prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

dynamiczne zmiany zachodzące w świecie wymagają dziś od nauczycieli wszechstronności i opanowania nie tylko nauczanego przedmiotu, ale też dziedzin pokrewnych i bycia „na bieżąco” z nowymi treściami czy literaturą. Nie wystarcza już wiedza zdobyta podczas studiów, często kilkanaście lat wcześniej. Dlatego pedagodzy dokształcają się między innymi na podyplomowych studiach kwalifikacyjnych. Popularnością cieszą się między innymi takie kierunki, jak logopedia, oligofrenopedagogika, wychowanie przedszkolne, resocjalizacja i socjoterapia oraz Podyplomówki z zarządzania oświatą. Dzięki studiom podyplomowym można uzyskać nowe kompetencje zawodowe, pozwalające na rozwój specjalizacji, a także zdobyć uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu lub prowadzenia zajęć dodatkowych.

Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto. Studia podyplomowe to naprawdę dobra inwestycja dla osób, które pragną podnieść kwalifikacje, a tym samym atrakcyjność swojego CV w oczach potencjalnych pracodawców. Dzisiejszy rynek pracy jest trudny i samo posiadanie tytułu magistra często po prostu nie wystarcza. Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych w szkołach WSB. Na stronie naszej uczelni znajdziecie wszelkie niezbędne informacje.

Chciałam też poinformować, że do 16 września trwa tez promocja, w ramach której studia podyplomowe nawet do 695zł taniej!

 

http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki-podyplomowe

 

 

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
___________________________
Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto iść na studia podyplomowe. Są płatne, więc dobrze je wybierać z głową. Coraz częściej jednak pracodawcy sami wysyłają swoich pracowników na podyplomowki, opłacając im jednocześnie czesne. Nie ma co porównywać ich z magisterskimi, bo po nich nie ma tytułu, tylko specjalistyczne umiejętności i wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jaki kierunek i do jakiej pracy jest to potrzebne. Znajoma zrobiła podyplomówkę z jakiejś chemii laboratoryjnej na AGH, nabyła tam bardzo specjalistyczne umiejętności, niestety laboratorium w którym miała pracować ostatecznie jej podziękowało (kryzys, jednak nie robimy nowych przyjęć, itp.), a kilka innych laboratoriów odrzuciło jej kandydaturę, chociaż umie i wie bardzo dużo. 

Z kolei kolega skończył jakiś PR i Podyplomówki z marketingu polityczny na Ignatianum w Krakowie i pracuje w dużej korporacji w dziale promocji - jeździ po Europie, pisze przemówienia dyrektorom i prezesom, i takie tam inne dziwaczne rzeczy, których nie robią zwykli ludzie :P

Tak więc dużo zależy od szczęścia, przypadku i branży, w jakiej się będziemy obracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto iść na studia podyplomowe. Są płatne, więc dobrze je wybierać z głową. Coraz częściej jednak pracodawcy sami wysyłają swoich pracowników na podyplomowki, opłacając im jednocześnie czesne. Nie ma co porównywać ich z magisterskimi, bo po nich nie ma tytułu, tylko specjalistyczne umiejętności i wiedza.

 

Witam! Studia podyplomowe sa bardzo dobrą okazją własnie na podniesienie swoich kwalifikacji lub nabycie zupełnie nowych umiejętności. Jeżeli ktoś jest zainteresowany studiami podyplomowymi to serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą Wyższych Szkół Bankowych. Warto podjąć szybko decyzję, bowiem zapisując się na studia do 11 sierpnia można oszczędzić aż 600zł na wpisowym i czesnym. Zapraszam na naszą stronę internetową w celu zapoznania się z naszą ofertą: http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe

 

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek

Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dla kogoś takie studia są dużym wydatkiem albo tylko kaprysem na zasadzie "a zrobie sobie, może szybciej znajde pracę wtedy", odpuścilabym. ale juz wg mnie warto je robic wtedy kiedy np mamy propozycje jakiejs pracy i dodatkowe umiejetnosci są wymagane, a pracodawca mowi "okej, przyjmę, ale trzeba bedzie sie dokwalifikowac"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby idące na studia podyplomowe zazwyczaj decydują się na taki krok, ponieważ chcą się doszkolić, podnieść swoje kwalifikacje, dzięki czemu w pracy mogą liczyć na wyższe stanowisko lub inne, bardziej dla nich atrakcyjne obowiązki. Moim zdaniem takie studia podyplomowe to dobra decyzja, zazwyczaj idą tam ludzie, którzy są już w jakiś sposób ukształtowani, bądź tak jak moja znajoma po prostu, by się przebranżowić. Sama jestem znów (!) studentką i studiuję na UTH w Warszawie :) Są to studia podyplmowe z studia z zarządzania zasobami ludzkimi. Dla mnie te studia to nie tylko podwyższenie kwalifikacji, ale również zmiany w życiu. Byłam już studentką UTH przez 5 lat i bardzo dobrze wspominam te beztroskie czasy. Teraz wygląda to inaczej, ponieważ pracuje,  wiem, że moje starania i na tym etapie przyniosą chciane efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle studia podyplomowe, co kursy się opłacają. Mój znajomy ostatnio skończył w studium akademii morskiej w gdyni kurs ITR (indywidualne techniki ratunkowe) i teraz pracuje na statku. Odkąd go pamiętam to zawsze go morze interesowało, a że mechanikiem nie chciałbyć to został ratownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia podyplomowe fajnie mogą uzupełnić posiadaną już wiedzę i dzięki zdobyciu właściwego papierka w dalszym rozwoju kariery, bądź jak pisze dmroku (tak to przynajmniej odebrałam) pójść w zupełnie inną stronę niż wcześniej zdobyte wykształcenie, aby spełniać swoje marzenia o fajnej i interesującej nas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia podyplomowe mogą dać nowe kwalifikacje lub nowe kompetencje lub jedno z drugim:) Jeśli dobrą podyplomówkę wybierzesz, na pewno warto. Takie studia są dosyć proste, często o wiele bardziej praktyczne, niż licencj. czy mgr, a przy tym wspaniale poszerzają horyzonty:)

 

dobre-betonowe-szamba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Miłośników konsoli PlayStation może kusić wymiana wersji podstawowej na odchudzoną PS5 Slim. Czy taka wymiana jest warta zachodu? Warto pamiętać, że różnice pomiędzy tymi dwoma modelami są naprawdę nieduże. Jedyną istotniejszą zmianą jest pojemność dysku. Jeśli więc brakuje Ci gigabajtów, wymiana PS5 na PS5 Slim może być dobrą opcją.
    • o siema też się tam wybieram ogółem to widziałem post na facebooku o tej tematyce i zauważyłem dobrą odpowiedź  (tl dr zawsze możesz się przepisać)   "1. Weź pod uwagę, że studiuj matmę w liceum jest INNA niż na studiach.  2. Weź pod uwagę, że studiuj matmę na msemacie, mimie jest ZNACZNIE TRUDNIEJSZA(co nie znaczy, że lepiej prowadzona) niż na ekonomii. Niemniej jednak uważam, że jest ciekawsza. 3. Weź pod uwagę, że de facto studiujesz matmę i ekonomię, co oznacza mniej więcej dwa razy więcej przedmiotów, i dwa razy więcej przedmiotów w sesji, i czas na dojazdy.  4. Weź pod uwagę, że studia te dają możliwość zdobycia dwóch dyplomów z dwóch dość prestiżowych udziałów.  5. Weź pod uwagę, że po i na tych studiach będziesz miał (na ogół) średnią nie większą niż na studiach pojedynczych, co ma znaczenie a) przy stypendium b) przy rekrutacji na magisterkę, na każdy wydział mim i wne nie ma znaczenia czy ukończyłeś je czy zwykłe studia na wne, mimie, czy na innej równoważnej uczelni(są tam wymogi akredytacyjne i przedmiotowe). 6. Weź pod uwagę, że będziesz musiał, jeżeli zajdzie taka konieczność dogadywać się z dwoma dziekanatami, pisać dwie prace w jednym roku- co moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem. 7. Niewątpliwie weź pod uwagę, że będziesz na większej liczbie przedmiotów i dzięki temu poznasz interesujących ludzi.  8. Weź pod uwagę, że w każdym momencie możesz zrezygnować i przejść na jeden z tych dwóch etapów.  9. W teorii należysz do obu wydziałów, ale w praktyce każdy stara się zastosować teorię spychologii i na ekonomii nie ma lżej, za to na matematyce (przez wzgląd na to, że wiele osób opuszcza ten zacny kierunek (tzn. msemat => ekonomia), traktuje się nas jako takich pół... matematyków, daje się gorszych ćwiczeniowców(na pierwszym semestrze tak było oraz tworzy przedmioty specjalnie, dla msematu, algebra dla msem i statystyka dla msem, gdzie ta ostatnia była raczej średnio prowadzona dwa lata temu, może coś się zmieniło.  10 Podsumowując tak msemat to ciężki kawałek chleba, który zdają się doceniać tylko pracodawcy, lub sami absolwenci. Moim zdaniem warto pójść i albo wytrzymać jeden semestr, albo do pierwszych kolokwium z algebry i analizy, tutaj łatwiej się przenieść przepisać i tak dalej."       w sumie to odpowiedź już po złożeniu papierów to pewnie wypełniłaś już deklarację ale może ci pomoże
    • Hej, dostałam się na Miedzykierunkowe studia ekonomiczno matematyczne i na Kierunek ekonomia, finanse I rachunkowosc, informatyka I ekonometria na uw. Nie wiem co wybrać, na początku myślałam o msemat, ale po przeczytaniu opini na forum zaczęłam się zastanawiać czy to na pewno dla mnie.   Zamierzam pracować a poziom i ilość godzin jest trochę przytlaczajaca. Warto iść na miedzykierunkowe czy lepiej odpuścić sobie i wybrać drugą opcję?
    • Hej, jeśli ktoś tutaj z forumowiczów mieszka w ZS i potrzebuje jakiegoś serwisu komputerowego, bądź pomocy przy odzyskiwaniu danych albo sieciach to z własnego doświadczenia mogę polecić https://serwis.eu/.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.