Skocz do zawartości
7991KOR

Czym różni się informatyka i ekonometria od analityki gospodarczej?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądnęłam właśnie plany studiów na UŁ i oba te kierunki są bardzo podobne. Jaka jest więc różnica między nimi? Który kierunek jest cięższy?

Tutaj linki do planów studiów:

http://www.eksoc.uni.lodz.pl/wgrane_pliki/ag-i-st.-stac-2016.pdf

http://www.eksoc.uni.lodz.pl/wgrane_pliki/nowa-siatka-iie-1-stopien-2016-6-7.pdf

Co wydaje się być lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co widać na planie studiów to na AG jest informatyka ( chociażby przedmioty takie jak Informatyka ekonomiczna i techniki informatyczne, bądź też Algorytmika i programowanie)

Poza tym słyszałam także że na informatyce i ekonometrii główny nacisk kładzie się na matematykę, a nie na informatykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyka i ekonometria to kierunek z pokroju tych które swojej szansy szukają w modzie a że moda jest na informatykę to jest takie połączenie. To jak kierunek Prawno ekonomiczny. 

Ogólnie mówiąc chodzi o to żeby nauczyć się wykorzystywać informatykę w ekonomii, biznesie itd. 

Teoretycznie brzmi dobrze i nie jest to jakieś najgorsze połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7991KOR - nie studiuję, ale składam na to papiery właśnie i przeglądając program studiów, wnioskuję, że studia.net/informatyka nie ma tak dużo :)

Myślę o WNE UW, a tam kierunek wybiera się po roku, choć ten kierunek jest bardziej jak specjalizacja, bo przedmiotów na 2 latach z tego kierunku jest ledwie 300 godzin. Są głównie przedmioty matematyczne, a z studia.net/informatyka jest tyle co "programowanie komputerowe", "informatyka gospodarcza" i "projektowanie systemów informatycznych". Tak jak Łukasz mówi, kierunek nastawiony na wykorzystanie narzędzi informatycznych w ekonomii :)

Ogólnie też rozważam UŁ, ale bardziej nastawiam się na Warszawę, gdyż w Łodzi nie miałbym z kim mieszkać - mimo że na UŁ kierunek wydaje się być ciut atrakcyjniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerst, dziękuję za odpowiedź :) Różne opinie można przeczytać o tej informatyce i ekonometrii. Jedni polecają, inni twierdzą, że to bezsensowny kierunek, bo nie jest się ani informatykiem, ani ekonomistą. Ja właśnie składam papiery na UŁ, bo program studiów bardzo mi się podoba. Tylko z drugiej strony, bardzo łatwo dostać się na ten kierunek, więc pewnie wybierają go te osoby, które nie dostały się w inne miejsce. A ja mam szanse dostać się też na finanse i rachunkowość. I dlatego nie wiem co robić ;/ No i ta analityka gospodarcza też wydaje się być ciekawa, ale trochę obawiam się matematyki, bo już w samym opisie kierunku na UŁ można przeczytać, że matematyka tutaj jest bardzo ciężka. Lubię ten przedmiot, ale w szkole średniej uczyłam się go tylko na poziomie podstawowym. Maturę zdałam na 90% czyli całkiem ok, jednak wiadomo, że na studiach to całkiem inny poziom... A u Ciebie jak z matmą? Zdawałeś rozszerzoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.