Skocz do zawartości
KanRazz

Bezpieczeństwo wewnętrzne - mój kierunek.

Rekomendowane odpowiedzi

do możliwych miejsc zatrudnienia dodałabym jeszcze sektor prywatny – stanowiska związane z bezpieczeństwem (specjalista/koordynator). I jeszcze w grę wchodzi przecież służba cywilna i to nie tylko w instytucjach samorządowych, także rządowych. Ja właśnie skończyłem licencjat i zaczynam magisterkę – jedno i drugie na Chodkowskiej w wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie  :)

 

Za rok wybieram się na studia! mój kierunek to bezpieczeństwo wewnętrzne. W związku z kierunkiem mam problem jaka uczelnie wybrać  :(  Zastanawiam się nad; AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI CZY WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU W GDYNII. Sprawa wygląda tak, że wolałbym tą pierwszą uczelnię ale minusem jest to że są kiepskie specjalizacje bo tylko 2 ( Podyplomówki z zarządzania kryzysowe

Administracja bezpieczeństwa i porządku publicznego)  i wydaje mi się, że w tej szkole jest mega trudno bo mogą być przedmioty ścisłe :unsure: (nie jestem przekonany co do tego, to są tylko takie moje przypuszczenia). Druga szkoła z kolei jest prywatna (to najmniejszy problem) i ma do zaoferowania wiele specjalizacji jak: 

  • Kryminologia i Kryminalistyka NOWOŚĆ!
  • Służby Specjalne i Policyjne
  • Detektywistyka i Ochrona Osób i Mienia
  • Menedżer Bezpieczeństwa                                                                                                                                                                     I teraz pytanie: CO WYBRAĆ ? Z wielką chęcią wybrałbym Marynarkę Wojenną ale nie wiem czy dam radę- CZY MÓGŁBY MI KTOŚ POMÓC W MOIM NIEZDECYDOWANIU ? Będę wdzięczny  :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad tym kierunkiem, ale mam wrażenie, że nie wiem o nim wszystkiego, w Internecie znajduje same ogólne informacje. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc właśnie tutaj, bo widzę, że na forum aktywni są również studenci BW. Chciałabym wiedzieć czy warto kończyć ten kierunek, jeżeli nie interesuje mnie praca w służbach mundurowych, a raczej coś w stylu organizacji, urzędów, studia z zarządzania w sytuacjach kryzysowych, czyli de facto czy będąc absolwentką tego kierunku mam możliwość znalezienia pracy w takich strukturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie  :)

 

Za rok wybieram się na studia! mój kierunek to bezpieczeństwo wewnętrzne. W związku z kierunkiem mam problem jaka uczelnie wybrać  :(  Zastanawiam się nad; AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI CZY WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU W GDYNII. Sprawa wygląda tak, że wolałbym tą pierwszą uczelnię ale minusem jest to że są kiepskie specjalizacje bo tylko 2 ( Zarządzanie kryzysowe

Administracja bezpieczeństwa i porządku publicznego)  i wydaje mi się, że w tej szkole jest mega trudno bo mogą być przedmioty ścisłe :unsure: (nie jestem przekonany co do tego, to są tylko takie moje przypuszczenia). Druga szkoła z kolei jest prywatna (to najmniejszy problem) i ma do zaoferowania wiele specjalizacji jak: 

 

Cześć Akademia Marynarki Wojennej to świetna uczelnia i pomimo tego, że są 2 specjalizacje to uważam, że da Tobie duże możliwości. Staraj się nie skupiać na tych specjalizacjach, bo później i tak nikt na to nie patrzy, w razie czego masz do dyspozycji studia podyplomowe. Pamiętaj też, że nie zawsze wszystkie specjalizacje na uczelniach niepublicznych są uruchamiane. Jeśli chodzi o WSAIB to jedna z bardziej solidnych uczelni niepublicznych, w której dużą uwagę stawia się na jakość kształcenia, więc masz pewność, że zdobędziesz potrzebą wiedzę. Pamiętaj też, że nie zawsze wszystkie specjalizacje na uczelniach niepublicznych są uruchamiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałam o UJ, ale teraz zaintrygowała mnie AON. A skoro jest taki kierunek, jak "Podyplomówki z zarządzania i dowodzenie" (btw dziękuję bardzo za tę informację, wcześniej nie byłam tego świadoma), to lepiej skończyć bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe czy raczej właśnie ten kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałam o UJ, ale teraz zaintrygowała mnie AON. A skoro jest taki kierunek, jak "Podyplomówki z zarządzania i dowodzenie" (btw dziękuję bardzo za tę informację, wcześniej nie byłam tego świadoma), to lepiej skończyć bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe czy raczej właśnie ten kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie dostałam się na te studia na UW. Czy znalazłby się jakiś  miły student, który zechciałby porozmawiać ze mną na ten temat osobiście? Mam bowiem dylemat czy wybrać ten kierunek czy inny, parę istotnych pytań i kwestii, które mnie intrygują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie  :)

 

Za rok wybieram się na studia! mój kierunek to bezpieczeństwo wewnętrzne. 

Jak wy to robicie, ze już na rok przed wiecie na jaki kierunek idziecie, ustalacie sobie szkoly itp. Przeciez jeszcze macie duzo czasu. W moim otoczeniu nikt nie rpzejmowal sie tym co będzie za rok, kazdy decydowal sie na cos niedługo przed maturą, albo po niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, moze ktos mi pomoze i odpowie na pytanie? :D jezeli jestem z Litwy i planuje studiowac bezpieczenstwo wewnetrzne w Wawie, jak pozniej z praca? czy na Litwie mialabym mozliwosc gdzies pracowac z takim dyplomem, czy raczej niebardzo (bo np. duzo co rozni sie i ucza na tym kierunku konkretnie bezpieczenstwa w Polsce czy cos takiego) ? prosze o pomoc ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.