Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Co sądzicie o kierunku matematyka stosowana na UMK? Kierunek jest nowy i w tym roku rekrutacja będzie prowadzona pierwszy raz. Do tego studia I stopnia kończą się tytułem inżyniera. Jak dla mnie jest to bardzo zachęcające ale obawiam się czy nie będzie się trudno dostać lub czy kierunek w ogóle wystartuje. 

Jak wygląda rekrutacja na UMK? Na ile kierunków na wydział mogę aplikować? Jako pierwszy wybrałbym matematykę stosowaną a drugi matmę ogólną, chyba że można tylko na jeden to już sam nie wiem. Jako alternatywę będę się rekrutował jeszcze na UAM, gdyby tu się nie dostał. 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia należy do jednych z najlepszych w kraju. Jest notowana jako jedna z nielicznych polskich uczelni w rankingach międzynarodowych. Kierunek może być bardzo interesujący, z praktycznym nastawieniem. Z drugiej strony to bardzo trudne studia ale moim zdaniem warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uczelni to jestem pewien, słyszałem wiele pochlebnych opinii i kolega na informatyce bardzo zachwalał. Na matematyce najbardziej interesuje mnie analiza danych, czytałem że w dobie informatyzacji jest to przyszlosciowy (nie lubię tego określenia ale tutaj pasuje) kierunek. A na UMK na ile kierunków można się rekrutować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w Toruniu jest z praca w dziale IT? Mówię tutaj nie o samym programowaniu ale o pracy jako matematyk w IT i w podobnych miejscach (big data etc.). Już na studiach chciałbym zacząć pracować, najlepiej "w zawodzie", czy też później odbywać praktyki. Torunia nie znam, a chciałbym zasięgnąć porad. Jak dobrze jest tam przemysł rozwinięty? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dostałem się na matematykę na UAM. Dostać się nie było ciężko, bo przyjęli 190 osób, a oficjalny limit wynosił 120 osób. Nie przyjęli tylko 9 osób. Student 1 roku mówił, że rok temu też przyjęli 180 osób, a studia w październiku rozpoczęło tylko 120 osób, więc zgadzało im się. Czy jestem zadowolony? Średnio, bo na liście rezerwowej jestem na 100 pozycji (czyli według oficjalnego limitu zamykam tyłu). Wciąż nie jestem do końca pewny czy aby UAM był odpowiednim miejsce dla mnie. 

Mam jeszcze 3 dni na podjęcie ostatecznej decyzji. Ostatnio zauważyłem, że na UG jest nowy kierunek "Modelowanie matematyczne", czyli prawie to samo co na UMK od tego roku (matematyka stosowana). Jak myślicie czy UG to dobra uczelnia? Co do UMK to jestem tego pewien ale mało wiem o UG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.