Skocz do zawartości
chadam4

Nieruchomości i inwestycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym Was prosić o opinie o danych kierunkach studiów. Może ktoś aktualnie studiuje, planuje tam studiować albo jest bardziej poinformowany?

  • UEK Kraków - wydział: Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych; kierunek: ekonomia; specjalizacja: Nieruchomości i inwestycje (str. 21-22)
  • UE Katowice:
  1. kierunek: Ekonomia; specjalizacja: Gospodarowanie nieruchomościami i usługi publiczne (link)
  2. kierunek: Gospodarka przestrzenna; specjalizacja: Planowanie przestrzenne i gospodarka nieruchomościami
  3. kierunek: Finanse i Rachunkowość; specjalizacja: Gospodarowanie nieruchomościami (link)
  4. kierunek: Finanse i Rachunkowość; specjalizacja: Finanse i inwestycje (link)
  • UE Wrocław - wydział: Nauk ekonomicznych; kierunek: Finanse i Rachunkowość; specjalizacja: Inwestycje i Nieruchomości (link)

Który uniwersytet oraz jaki kierunek wybrać? Czym się kierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę pokazujesz 2 kierunki. Ekonomię i gospodarkę przestrzenna. Firma możesz robić również po ekonomii i wybrać to na II stopień bo to dziedzina ekonomii. 

Kieruj się tym co chcesz w życiu robić a nie tym co jest na topie. Dodatkowo wybierając uczelnie kieruj się trochę prestiżem ale przede wszystkim tym czy dana uczelnia Ci odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łukasz napisał:

Tak naprawdę pokazujesz 2 kierunki. Ekonomię i gospodarkę przestrzenna. Firma możesz robić również po ekonomii i wybrać to na II stopień bo to dziedzina ekonomii. 

Kieruj się tym co chcesz w życiu robić a nie tym co jest na topie. Dodatkowo wybierając uczelnie kieruj się trochę prestiżem ale przede wszystkim tym czy dana uczelnia Ci odpowiada

Gospodarka przestrzenna ma nieco powiązania z ekonomią. Dlatego tę specjalizacje też tu zamieściłem. Inwestycje w nieruchomości chciałbym traktować jako pracę dodatkową (na własną rękę), przynajmniej póki nie będę się w stanie z tego utrzymać. Jako cel studiów zakładam zdobycie wiedzy nt. inwestowania oraz regulacje prawne z tym związane.

Po studiach chciałbym złożyć papiery do policji (ukończenie m.in. ekonomii daje mi dodatkowe pkt przy rekrutacji). Czuję, że ta praca dałaby mi satysfakcję, więc będę próbować. Żeby inwestować trzeba mieć kapitał, więc do jakiejkolwiek pracy pójść bym musiał.

Nie mam pojęcia czy to dobra droga. Wiem, że i praca w policji i inwestycje to coś, co chciałbym robić. Mam tylko problem z ułożeniem pod to studiów. A może w ogóle nie studiować? Złożyć podanie do policji zaraz po maturze i na własną rękę uczyć się o inwestycjach (równocześnie pracując)? Może wybrać kierunek bardziej pod policję i w międzyczasie robić coś w kierunku inwestycji? Czy na I stopień Kierunek ekonomia, a potem na II stopień magisterka w Szczytnie?

Wiem, że decyzji nikt za mnie nie podejmie, ale proszę o jakieś wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarka przestrzenna ma bardzo mało wspólnego z Kierunek ekonomia

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę z inwestowania to tylko Kierunek ekonomia

Zdajesz sobie sprawę z tego, że studia w żaden sposób nie wpływają na pracę w policji? Rekrutujesz się normalnie. 

Jeśli chcesz robić karierę w policji to dostaniesz się do policji a później niech Cię skieruje na studia do Szczytna. Nie ma czegoś takiego jak studia II STOPNIA w Szczytnie dla cywilów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że te studia nie mają wpływu. Natomiast dzięki nim zdobędę wiedzę nt. inwestycji. Prawdopodobieństwo dostania się do policji bez żadnych studiów, zaraz po maturze jest niemal takie same jak z ekonomicznymi. Przewagę daje mi jedna uczelnia w Polsce, w Szczytnie, tylko wtedy nie mam możliwości rozwijania się pod inwestycje (niby mam, ale na własną rękę). Tu także pojawia się niewielki problem - do Szczytna mam ponad 500 km, poza tym jako pracę w policji rozumiem raczej bardziej jako trochę lub bardziej fizyczną, nie mam na celu pracy jedynie za biurkiem. Dlatego nie wiem czy jest sens iść na takie studia policyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow po wielu latach uruchomili rekrutację dla cywili. A to mnie akurat zaskoczyło. 

Ale wciąż nie mogę znaleźć informacji czy to studia oficerowie czy cywilne?

 

No i znalazłem odpowiedź. Studia o których piszesz to studia cywilne a te były zawsze. Nie ma studiów oficera kich więc nie ma znaczenia czy idziesz do tej szkoły czy nie. Żeby pracować w policji musisz przejść normalna rekrutację do pracy w policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj pojawiają się moje pytania:

  1. Czy nie jest tak, że po studiach w Szczytnie obejmuje się stanowiska kierownicze, głównie biurowe? Wiadomo, zaczyna się prawie od 0. Od razu nigdzie się nie dostaje takiej pracy. jak już wyżej pisałem, takie stanowiska raczej mnie nie interesują. Po tej szkole mógłbym "lepiej wystartować" w policji, ale uważam (nie wiem czy słusznie), że do stanowisk "mniej wymagających" (mam na myśli m.in. prace w drogówce czy prewencji) to mam możliwości po jakichkolwiek studiach pracować (o ile się dostanę).
  2. Czy skończenie ekonomii ze specjalizacji inwestycje i nieruchomości, a następnie złożenia papierów do policji nie będzie lepszym rozwiązaniem? Później ewentualnie jakieś szkolenie/kurs w Szczytnie.

Weź proszę pod uwagę, że interesują mnie obie profesje. Policjant źle nie zarabia, ale chciałbym robić coś dodatkowo jak inwestować w celu powiększenia zarobków. Uważam, że jedno z drugim się nie wyklucza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Studia w Szczytnie nie mają żadnego znaczenia na karierę w policji. Żadnego. Wyjątkiem są studia oficerskie ale na nie kierują tylko aktywnych policjantów. Możesz skończyć bezpieczeństwo w wyższej szkole tego i owego będziesz miał to samo. 

Chcesz pracować w policji idź do policji studia Ci nie są potrzebne.

2. Co znaczy lepsze? Studia ekonomiczne też Ci w policji nic nie dają. Musisz wybrać. Możesz iść na studia ekonomiczne ale dopiero za 3 lata idziesz do policji i zaczynasz od zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze pod takim względem, że będę przygotowany do prowadzenia własnej działalności - inwestowaniu w nieruchomości. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Teraz mi został wybór:

  • studia ekonomiczne; później praca w policji
  • praca w policji i równoczesne uczenie się o inwestowaniu na własną rękę

Muszę jeszcze przemyśleć tę kwestię. Ta pierwsza daje mi większą wiedzę, ale opóźnia zarobki i nabyte doświadczenie przez ten czas. Ta druga daje mi zarobki i doświadczenie, ale nie wiedzy o inwestowaniu. 

Warto iść na studia ekonomiczne o takiej specjalizacji? Dużo mi dają pod kątem wiedzy z zakresu inwestowania? Czy może to strata 3-ech lat w których mógłbym już zdobywać doświadczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, o to mi chodziło. W takim razie wydaje mi się, że lepszą opcją będą w pierwszej kolejności studia.

nie ma jakieś znacznej różnicy w interesujących mnie uczelniach, także będę się kierował raczej innymi czynnikami.

Mam rozumieć, że oba te kierunki są o tej samej charakterystyce?

  • UEK Kraków - wydział: Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych; kierunek: ekonomia; specjalizacja: Nieruchomości i inwestycje
  • UE Wrocław - wydział: Nauk ekonomicznych; kierunek: Finanse i Rachunkowość; specjalizacja: Inwestycje i Nieruchomości

Jaki kierunek i specjalizacja będzie odpowiednia z UE Katowice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na regulamin nie zamieszczamy linków zewnętrznych szczególnie do takich śmiesznych portali jak podałeś. 

Mocno kierujesz się specjalizacja a co w sytuacji kiedy dostaniesz się na kierunek studiów ale w momencie kolejnej rekrutacji nie będzie dla Ciebie miejsca na specjalności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno kieruje się specjalizacją, bo to glówny powód dla ktorego wybieram się na te studia. O dostaniu się na specjalizację decydują oceny z 1go semestru czasem dodatkowo wyniki z matury, tak? Za bardzo chcę się tam dostać, żeby przejmowac się czy sie dostanę. Postaram się i będę robił wszystko w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.