Skocz do zawartości
BalckSkin

WSOSP cywilne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zamierzam po maturze isc do wsosp na studia cywilne.Ciezko jest sie tam dostac ? Interesuje mnie kierunek lotnictwo lub nawigacja.Czy na podstawowej maturze jest szansa sie dostac ? Ostatnio chyba nie rozpoczeto kierunku bezpieczenstwo narodowe i kierunek logistyka bo bylo za malo chetnych.Czy naprawde jest malo chętnych na te kierunki na wsosp? Jaki jest poziom nauki? Po 3 semestrze jest nabor na pilota...czy jezeli bym nie przeszedl testow to musial bym zmienic kierunek ? Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Łukasz napisał:

Bardzo fajna uczelnia jednak ze względu na niż demograficzny moze byc tak ze niektórych kierunków sie nie uruchamia. Jednak nie dotyczy to nawigacji. Ten kierunek jest popularny. Polecam Ci studia wojskowe jednak tam trudno sie dostać 

Czy jezeli sie tylko zda mature jest szansa sie tam dostac ? Jest tak ze kazdy kto zlozy tam dokumenty i chec studiowania sie dostaje? Przegladajac ostatnia punktacje ostatni mial 22 pkt a najlepszy 150 kilka.... A wynik przelicza sie 1.5 pkt z matmy z roz lub 1 z podstawy + 0.5 pkt z angielskiego.Albo ja cos pomylilem ale mozliwe jest ze ktos mial 22 pkt i sie dostal a drugi 150 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 semestrze jest nabor na pilota

Pamiętaj, że każdy chętny na specjalność pilotaż musi najpierw we własnym zakresie zrobić licencję turystyczną PPL, a to wydatek +/- 20 tys. zł. Studenci wojskowi oczywiście nie ponoszą tych kosztów, więc lepiej pozdawać rozszerzone matury i postarać się o mundur.

Inna niskobudżetowa droga to zawodu pilota to znalezienie przewoźnika, który opłaci całe przeszkolenie w zamian za lojalkę na określony czas. W tym zawodzie nie wymaga się wykształcenia, więc studia nie ułatwiają i nie utrudniają startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.Raczej pilotem cywilnym a tym bardziej wojskowym nie zostane, gdyz nie przeszedl bym lekarskich....a z tego co wiem sa bardzo rygorystyczne....troche za wielki uroslem ;p (195 cm).A jak jest z dostaniem sie ogolnie na wsosp cywilne ? Czy jest szansa z podstawowa matura ? Czy lepiej wziasc rozszerzenia ? Slyszalem ze niedawno rozpoczely sie studia cywilne i przyjmuja z reguły kazdego. Jak jest naprawde ? Czy jest jakas przyszlosc po lotnictwie jezeli nie mial bym pilotazu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Dęblin jako miasto za bardzo atrakcyjny nie jest ale za to ma wokół siebie sporo aglomeracji, co sprawia że nie trzeba się do samego Dęblina ograniczać:)

Odnośnie studiów to na Lotnictwo musisz chyba zdobyć więcej pkt niż 22, taki prób wystarczy może na Bezpieczeństwo, ale na Lotnictwo wątpię...

Rozszerzenie i tak musisz zdawać, polecam wybrać Ci dwa bo potem będziesz miał możliwość pokazania tego które Ci lepiej pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisalem z pewna studentka ktora jest na nawigacji cywilne wsosp.Napisala ze z dostaniem sie nie ma problemu....wystarczy zdac mature.Poziom jest wysoki dlatego latwiej jest sie dostac niz utrzymac.Zamierzam skladac na wszystkie kierunki ( ale najbardziej interesuje mnie lotnictwo lub nawigacja) Nie wiem jak jest aktualnie ale skoro bodajze w tym lub ubieglym roku nie uruchomiono bezpieczenstwa narodowego gdyz nie bylo wystarczajaco chetnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra jest po cywilnych na WSOSP, ale po bezpieczeństwie narodowym. Ciężko nie było się dostać, studiować też nie, ale najgorzej... z akademikiem. Mało miejsc jest, plus sam Dęblin w stancje nie obfituje. Chwaliła sobie system stypendialny (za wyniki w nauce), bo też nie było ciężko się załapać. A teraz po studiach pracuje na Lotnisku. 

Nie ukrywajmy, WSOSP dodaje blichtru do CV i szukając pracy w kierunkach związanych z lotnictwem nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zasiegnalem pewnych informacji ze na lotnictwo, nawigacje i logistyke jakies 2 lata temu zostalo zakwalifikowanych 260 kilku kandydatow na lotnictwo(gdzie limit wynosil 190) i 130 na nawigacje (limit 80). Jest wogole mozliwe ze przyjmuja wszystkich co zlozyli dokumenty ? To samo na logistyce. W tym roku tez tak moze byc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec duzo jest chetnych na lotnictwo ze zapelniaja limit 190 miejsc ? W takim razie chyba ciezko sie bedzie dostac z matura podstawowa na poziomie 50 % ? Lotnictwo jest chyba mniej popularnym kierunkiem niz np. Bezpieczenstwo narodowe gdzie limit miejsc wynosił 100. Moze zle mysle ale czy nie latwiej dostac sie na mniej popularny kierunek z wieksza iloscia miejsc (lotnictwo) niz na kierunek popularny z mniejsza iloscia miejsc (bezpieczenstwo narodowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem co zrobic....jest wogole jakas szansa dla mnie na dostanie sie na lotnictwo ? Bede pewnie skladal na wszystkie kierunki na WSOSP. Na BN sie dostane ale perspektywy po tym kierunku....marne. Ewentualnie nawigacja na AMW ale tam rekrutacja konczy sie 13-15 lipca(skladanie dokumentow) zas na WSOSP lista zakwalifikowanych chyba 18 lipca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje lepsze ,,pole manewru" na przyszlosc ? Nawigacja na AMW czy lotnictwo lub nawigacja na WSOSP ? Zapoznalem sie juz z tymi kierunkami ale nadal nie wiem ktory z tych kierunkow jest bardziej przyszlosciowy. Wszystkie te kierunki mnie interesuja i zastanawiam sie ktory wybrac jezeli (jakimś cudem) zostal przyjety na wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.