Skocz do zawartości
Stormx

Budownictwo vs matematyka finansowa/z elementami ekonomii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tegoroczną maturzystką i mam dylemat dotyczący wyboru studiów. Chciałabym się zapoznać z opiniami, który kierunek (budownictwo czy matematyka finansowa) daje lepsze perspektywy pracy i rozwoju. Po pierwsze czy kobieta ma w ogóle realne szanse na dobrze płatną pracę po zostań inżynierem budowlanym? Oba kierunki do łatwych nie należą, ale budownictwo wydaje się dużo cięższe. Czytałam, że są to dość niewdzięczne studia, bo z pracą różnie. Z drugiej strony podobno branża ekonomiczna staje się coraz bardziej opłacalna. Więc co radzicie? Opinie absolwentów i studentów tych kierunków mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To zupełnie dwa inne kierunki studiow. Nie da sie porównać. Wybierając studia kieruj sie tym co Cię interesuje a nie tym co byc może a byc może nie, da Ci lepsze szanse. Wiesz co bedzie za 40 lat? Pójdziesz na studia ktore Cię nie interesują i bedzie problem.

Śmiało kobiety mogą isc na budownictwo. Obecnie jest bardzo duzo absolwentów po tym kierunku i z praca ciezko jak po każdej branży.

Matematyka jest zawsze na topie, matematyk znajdzie prace wszędzie tam gdzie trzeba liczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Łukasz, po pierwsze kieruj się ZAINTERESOWANIAMI, pamiętaj że studia trwają kilka lat, a potem "całe" życie praca zawodowa:) nie fajnie byłoby pakować się w coś czego nie lubisz, bo kasa miała być:)

Moim zdaniem budownictwo jest jak najbardziej dla dziewczyn! Fakt że nie jest to typowo damski zawód, ale dzięki temu kobiety są łatwiej zauważane - mam na myśli, że zawodowo oczywiście:) budownictwo intensywnie się rozwija i jak ja obserwuję to specjaliści są ciągle poszukiwani.

Matematyka finansowa to inna bajka, praca w biurze, zaplanowana od a do zet niemalże:) Ale jak najbardziej godna polecenia i pod względem rynku i finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.