Skocz do zawartości
juljul

rekrutacja na UŚ - zaoczne prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Mam do Was dwa pytania:

1. Czy wiecie do kiedy na UŚ trwa rekrutacja na zaoczne prawo (chodzi mi o tzw. ostatnią listę przyjętych - bo podany na stronie UŚ harmonogram rekrutacji znam - podali termin I listy) Ja chciałabym rekrutować się dopiero w okolicach końca sierpnia lub we wrześniu i tu Was pytam czy zdążę czy może przegapię tę rekrutację? Oraz czy wiecie czy limit osób na zaocznych się wypełnia do końca - tam jest 500 miejsc.

2. Tu pytanie do osób studiujących prawo bądź znających się na temacie.  Czy wiecie jaka jest główna umiejętność, talent na którym opiera się zawód prawnika? Tu też sprostuje o co mi chodzi np. jako , że od niejako podszewki znam zawód geodety i kartografa to mogę powiedzieć że aby pracować w tych zawodach trzeba:  w przypadku geodety lubić prace w terenie, być dobrym w obsłudze urządzeń mieć talent do żmudnego siedzenia nad wynikami. W przypadku kartografa trzeba być dokładnym, bardzo cierpliwym i przede wszystkim lubić i dobrze ogarniać komputer ( programy typu GIS)  Analogicznie jaki talent potrzebuje osoba chcąca być prawnikiem. Czy to przede wszystkim charyzma? Czy szybkie pisanie i czerpanie z tego przyjemności?  Wytrwałość?

Pytania może trochę dziwne, ale wybierając studia myślę już o przyszłym zawodzie dlatego charakter przyszłej pracy pragnę dopasować możliwie jak najlepiej do mojego charakteru, żeby po studiach nie obudzić się z ręką w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Na zaoczne przyjmują bardzo często wszystkich składających jednak termin II rekrutacji podawane sa indywidualnie przez Wydzial i co roku może byc inaczej

2. Prawo to duzo pamięciówy, trzeba lubić siedzieć w papierach indokimentach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zadzwoń do dziekanatu aby Ci podpowiedzieli terminy, abyś nie przeoczył tej rekrutacji. Łukasz ma rację z przyjęciem na zaoczne problemów raczej nie będzie.

Odnośnie predyspozycji to przyygotuj się na dokształcanie przez całe życie, a Twoim plusem powinna być bardzo dobra pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki za odpowiedź ;)

faktycznie najlepiej będzie do nich do dziekanatu zadzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez A2001
      Są tu może studenci wydziału prawa i administracji z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu ? 
      Jaki kierunek studiujecie ? I jakie macie opinie ? 
    • Przez A2001
      Czy warto studiować prawo europejskie ? Nie ma na ten temat dużo informacji i zastanawiam się co wybrać: ten kierunek czy zwykle prawo
    • Przez Klaudiiaa
      Zastanawiam się nad kierunkiem prawo w biznesie na WSB Wrocław. Jest tu ktoś kto może to studiuje i opowie trochę o tym kierunku i ogólnie o Wsb? Czy jest to uczelnia, na którą warto wydać pieniądze? 
      Czy we Wrocławiu na jakies uczelni jest podobny kierunek? 
    • Przez Zabawski
      Witam,
      Proszę doświadczone osoby o poradę. Mam zamiar studiować w Warszawie, interesuje mnie prawo stacjonarne na Uniwersytecie Warszawskim, oraz kierunek zwany "Prawo i Finanse" na Akademii Leona Koźmińskiego, który zakłada studiowanie dwóch kierunków na raz, prawa (5 lat magisterskie) oraz finansów i rachunkowości (3 lata licencjat). 

Moje pytanie brzmi następująco. Kto ma przewagę w znalezieniu zatrudnienia w korporacji, Mgr Prawa z UW, czy Mgr Prawa, oraz lic. Finansów i Rachunkowości z ALK (prestiżowej, ale prywatnej uczelni), biorąc pod uwagę że istnieje pośród pracodawców przeświadczenie że absolwenci uczelni publicznych są cenniejsi od tych którzy "kupili papierek" i spotkałem się z opiniami że pracodawcy nie patrzą nawet dalej na CV chwalące się ukończeniem uczelni prywatnej, i taka aplikacja idzie prosto do kosza, z drugiej strony to wciąż dyplomy z dwóch kierunków.

Kolejne pytanie, podobne do powyższego. Jak taka sytuacja ma się w poszukiwaniu zatrudnienia w kancelariach radcowskich, lub notarialnych jako radca, lub notariusz.

• Przez kowal.k
      witam, 
      jestem na 1 roku studiów na UMK. Rozpoczęłam kierunek w październiku na studiach dziennych. Zdecydowałam się , że chcę skończyć ten rok , ale od października zacząć studiować inny kierunek na ten samej uczelni. Czy jeśli nie zdam sesji letniej i zimowej na kierunku X ( posiadam rozliczenie roczne) to przyjmą mnie na tej samej uczelni na wybrany  kierunek Y w lipcu przy następnej rekrutacji na semestr zimowy ? czy muszę przed rekrutacją zrezygnować z obecnego kierunku X ? Maturę napisałam b. dobrze więc na 100 % "przejdę " przez próg.  

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.