Skocz do zawartości
Wanda

Jakie studia techniczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Kończę właśnie pierwszą klasę liceum (rozszerzenie mat-fiz-geo). Może to trochę za wcześnie, ale postanowiłam wstępnie wybrać przyszły kierunek studiów (dziennych) by już teraz zacząć się do niego przygotowywać. Interesuję się matematyką, fizyką, kartografią, architekturą a także żeglarstwem, statkami, jachtami- ogólnie tematami związanymi z wodą, morzem. Kierunki nad którymi się zastanawiam to: architektura, budownictwo, geodezja i kartografia, oceanotechnika, mechanika i budowa maszyn (na Akademiach Morskich), fizyka techniczna, wzornictwo przemysłowe.

Moje pytania są takie:

Który z tych kierunków daje najszersze perspektywy i najlepiej do mnie pasuje?

Którą uczelnię najlepiej wybrać (zależy mi na wysokim poziomie, nie musi być w moim ojczystym Wrocławiu)?

Jak przygotować się do danego kierunku (np. pójść na kurs rysunku lub we własnym zakresie przygotować się do matury z chemii czy innego przedmiotu)?

 

Z góry dziękuję za każdą, choćby częściową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zadajesz dużo pytań, a w ciągu tych dwóch lat wszystko może się zmienić. Przede wszystkim idz na dni otwarte i targi dla maturzystów. Zwróć uwagę na wybrane uczelnie. 

Polecam CI lekturę o kierunkach i uczelniach www.studia.net

 

Wszystkie te kierunki o których piszesz dają podobne dość szerokie i dobre możliwości na przyszłość. Wybór to kwestia Twoich preferencji. Jak przygotować się do studiów technicznych? To głównie matematyka obcykana na perfect. Jeśli wzornictwo czy architektura to poćwiczyć rysunek techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a także żeglarstwem, statkami, jachtami

 

Na oceanotechnice można kształcić się w kierunku budowy jachtów.

 

mechanika i budowa maszyn (na Akademiach Morskich)

 

Od paru lat przyjmują też kobiety, ale... mimo wszystko kobiecie bardzo trudno załapać się na praktykę morską, która jest wymagana do ukończenia studiów. Z późniejszym zatrudnieniem też nie jest łatwiej, bo do ciężkiej pracy fizycznej w siłowni biorą przede wszystkim facetów. Niemniej - zdarzają się kobiety, którym udało się dostać na statek i radzą sobie doskonale. :) Musi minąć trochę czasu aż pracodawcy odejdą od stereotypowego myślenia.

 

Praca mechanika na statku wygląda następująco: http://full-ahead.net/Silownia/Silownie.htm

 

Którą uczelnię najlepiej wybrać (zależy mi na wysokim poziomie, nie musi być w moim ojczystym Wrocławiu)?

 

Oceanotechnika - PG, MiBM - brak istotnych różnic między akademiami morskimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.