Skocz do zawartości
Kirigato

Certyfikat ACCA zdobyty w PL a w UK

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac oferte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zauwazylem, ze daja mozliwosc zdobyca certyfikatu ACCA.

 

Slyszalem juz na tym forum, ze jezeli ktos planuje emigracje, to kierunki typu Ksiegowosc czy FiR mijaja sie z celem.

ACCA jednak jest certyfikatem rozpoznawanym w calym Commonwealth. Idac ta logika, czy jest jakas roznica pomiedzy studiowaniem FiR/Rachunkowosci w Polsce a w UK? Szukajac pierwszej pracy bede sie poslugiwal raczej certyfikatem ACCA niz dyplomem.

 

Teraz mam w zasadzie 2 wybory:

1. Wziac rok przerwy zeby napisac 2 dodatkowe rozszerzenia na +/- 80% i wybrac sie na 4/5 letnie, drogie studia w UK, zdobywajac przy tym CPA.

2. Wybrac sie na 3/5 letnie studia w PL i zlapac sie ACCA. 

 

CPA wydaje mi sie, ze jest bardziej prestizowa certyfikacja, ale nie wiem czy warta czasu, pieniedzy i nerwow.

 

Wiec jak Brytyjski pracodawca zobaczy 2 CV, polaka studiujacego w np. Glasgow z ACCA/CPA, i Polaka studiujacego w Katowicach z ACCA - bedzie na tym etapie wybrzydzal? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi coś więcej Ci polecić bo nie znam się na tych certyfikatach, ale wiem, że jak skończysz w Polsce studia to ten papierek za granicą nie jest mocno respektowany i będziesz traktowany jak pracownik fizyczny. Więc jak chcesz mieć równe szanse to skończ studia za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pare dni poswiecilem na research na ten temat.

Dowiedzialem sie nastepujacych rzeczy, moze komus sie przyda:

 

Twierdzenie ze zrobienie certyfikatu typu ACCA w polsce ma mniejsza wartosc niz w UK to mit. W koncu wydaje go ta sama organizacja na tych samych zasad. To tak, jakby twierdzic ze certyfikat jezykowy typu CPE / TOEFL / IELTS zdobyty w polsce nie rowna sie temu zdobytemu w UK.

Papierek jest na tyle respektowany, ze to nim bede sie poslugiwac, a nie dyplomem ukonczenia studiow. Wiec jezeli bede w stanie wyroznic sie na rynku pracy, przez np. znajomosc jezykow, dobre staze i doswiadczenie, to nikt nie spojrzy na to ze ACCA zdobyte w Polsce. W koncu to jedna i ta sama organizacja.

 

I de facto, uniwersytet mnie tylko przygotowywuje i zwalnia z paru egzaminow, sam certyfikat uzyskam jakies 3-4 lata po ukonczeniu studiow, bo wymaga paru lat praktyki zawodowej.

 

 

Z uwagi na bardzo ciekawa oferte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (specjalizacja FiR: Accounting and Finance for Business - caly kierunek prowadzony w jezyku angielskim + 2 jezyki obce) i to czego dowiedzialem sie o ACCA, raczej zdecyduje sie na studia 30 min autobusem od domu, zamiast pakowac sie w kredyt. 

 

 

Podsumowujac, dowiadujec sie od osob posiadajacych ten certyfikat, jednego head-huntera i paru innych osob: Posiadajac ACCA, nie bede sie juz poslugiwal dyplomem, chyba ze z Harvardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.