Skocz do zawartości
Candy9716

Matura a studia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Jestem już po maturach i ogólnie wiem jak napisałam i czego się mogę spodziewać. I właśnie chodzi o to,że nie za dobrze mi poszła matura :/ Z podstawy: matematyka(ok.70%), angielski(ok.65%). Rozszerzenia tu to już w ogóle totalna porażka: matematyka(ok.40%), angielski(ok.40%). Jeszcze mam geografię w piątek, ale nie wydaje mi się,żeby było jakoś cudownie. 

I w związku z tym moje pytanie... Mam szanse na jakieś studia???? Myślałam o jakiś kierunkach technicznych lub ekonomicznych...

 

 

 

 

Ps. Dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niedaleko Kielc :)

Nigdy nie myślałam o informatyce i nie jestem z niej najlepsza, więc ten kierunek na pewno odpada:)

Na początku myślałam o AGH lub UE w Krakowie, no, ale mam za słabe wyniki :/

Prawie od początku chciałam iść na Finanse i rachunkowość lub Rachunkowość i Controlling. Kierunki inżynieryjne też brałam pod uwagę tylko w mniejszym stopniu. Tylko ostatnio właśnie jest odwrotnie. A kierunków inżynieryjnych jest na prawdę dużo i ciężko mi się zdecydować. Nie wiem może budownictwo, ale to chyba zbyt ambitny kierunek.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się różnymi rzeczami, miałam robić coś innego, ale kontuzja i po karierze sportowej. Teraz staram się znaleźć coś innego co może dać mi satysfakcję. Ja po prostu nie wiem co chce teraz robić w życiu. Wiem to niedobrze.Czego jestem pewna to, że kompletnie nie widzę się na kierunkach humanistycznych, społecznych itd. Najbliższe są mi ekonomiczne i inżynieryjne. Tylko, że ich jest za dużo i wiele jest interesujących i godnych uwagi. Tylko ja nie potrafię wybrać... Porażka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie - dlaczego by nie Politechnika Świętokrzyska? Znam dość dobrze tę uczelnię i uważam, że jest mega. Pamiętasz bajkę o Koziołku Matołku? "i znów poszedł biedaczysko po szerokim szukać świecie tego co jest bardzo blisko." :-) 

Tak znam ją :) Wezmę ją też pod uwagę, ale ogólnie nie podoba mi się ta uczelnia. I wolałabym inną. No, ale czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się różnymi rzeczami, miałam robić coś innego, ale kontuzja i po karierze sportowej. Teraz staram się znaleźć coś innego co może dać mi satysfakcję. Ja po prostu nie wiem co chce teraz robić w życiu. Wiem to niedobrze.Czego jestem pewna to, że kompletnie nie widzę się na kierunkach humanistycznych, społecznych itd. Najbliższe są mi ekonomiczne i inżynieryjne. Tylko, że ich jest za dużo i wiele jest interesujących i godnych uwagi. Tylko ja nie potrafię wybrać... Porażka :/

 

Hej, jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Ty :D Te same rozszerzenia brałam i te same kierunki biorę pod uwagę. I też nie wiem, czy mam szansę się dostać i w ogóle co wybrać... Aż już myślę, czy by nie odpuścić sobie studiów w tym roku i poprawić maturę rozszerzoną z matematyki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Ty :D Te same rozszerzenia brałam i te same kierunki biorę pod uwagę. I też nie wiem, czy mam szansę się dostać i w ogóle co wybrać... Aż już myślę, czy by nie odpuścić sobie studiów w tym roku i poprawić maturę rozszerzoną z matematyki :P

 Też myśłałam,żeby sobie odpuści rok, ale doszłam do wniosku,że nie zrobię tego. :) Czytałam też twoje posty i w jednym z nich napisałaś,że może wybierzesz się na targi do Poznania. I w związku z tym mam do Ciebie pytanie. Mogłabyś mi na pisać jak było?? Jak są twoje wrażenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat w związku z wyborem kierunku. Ogólnie to jest plan awaryjny :P

A więc, nie potrafię wybrać kierunku. Jeden to Energetyka a drugi to Inżynieria produkcji. Oba kierunki na Politechnice Krakowskiej. 

Bardzo zależy mi na odpowiedziach. Może ktoś tam studjuje/ studiował i zechce się podzielić inf.

Chodzi mi o to głównie, który z nich jest trudniejszy/łatwjeszy/ciekawszy/bardziej przyszłościowy itd.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć jak to wygląda z perspektywy mechanika. Energetyka ma swoją markę i pracodawcy o tym wiedzą. Energetyk, w zależności od specjalności, może być też pełnoprawną konkurencją dla mechanika albo elektryka, a częściowo też dla elektronika, którzy są dosyć uniwersalni. Natomiast inżynieria produkcji przywołuje na myśl niesławny kierunek o nazwie Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji (ZIP), czyli bardzo mocno okrojoną mechanikę z elementami studia z zarządzania - taki produkt pseudoinżynierski. Po energetyce istnieje szansa na pracę w zawodzie konstruktora i pokrewnych, czyli tych inżynierskich, w których płeć nie gra roli. Inżynieria produkcji stoi tutaj pod znakiem zapytania. Jeśli jej program opiera się na ZIPie, to z góry można zapomnieć o fachu inżyniera z powodu olbrzymich braków wiedzy w stosunku do absolwentów tradycyjnych studiów technicznych. Jeśli jednak rzeczywiście przygotowuje do tego, co ma w nazwie, to kobiecie i tak trudniej dostać się na miejsce przy wytwarzaniu i utrzymaniu ruchu, czyli na stanowiska związane z dużą ilością pracy fizycznej.

PS: Jeśli na serio myślisz o pracy inżyniera w przyszłości, to szykuj się na przeprowadzkę zaraz po studiach, bo rynek Krakowa i Małopolski jest fatalny dla inżynierów z powodu obecności dwóch dużych politechnik przy braku istotnego przemysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.