Skocz do zawartości
tomeg009

Budownictwo - gdzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Piszę w tym roku maturę podstawa wiadomo plus Studia na kierunku chemia rozszerzona z której planuję mieć około 50 % z podstawowej matematyki liczę na 75 %. Chciałbym skończyć budownictwo w jak najprostszy sposób. Jaka uczelnia publiczna jest najmniej wymagająca jeśli chodzi o budownictwo ? I czy w ogóle mam szanse sobie poradzić jeśli nie miałem ani rozszerzonej matematyki ani fizyki w liceum (biol-chem). Proszę o fachowe rady bo wiem, z tym kierunkiem chce wiązać swoją przyszłość i żałuję wyboru profilu w liceum.

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka jest najważniejsza wiec bez rozszerzenia na maturze będzie ciezko.

Na każdej uczelni program kierunku jest zbliżony a ten kierunek do najłatwiejszych nie należy.

Tutaj znajdziesz wszystkie uczelnie w Polsce, ktore prowadzą budownictwo

www.studia.net/budownictwo

Ogólnie z matematyki jestem niezły... Kiedyś nawet laureata mialem w gimnazjum tylko źle wybrałem profil. Dużo musiałbym nadrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zawsze próbować się dostać na publiczną, nigdy nie wiadomo jaki akurat w danym roku będzie nabór.

Ja się nie dostanie do publicznej to do niepublicznej zawsze można złożyć dokumenty.

Mnie bardziej przeraża utrzymanie się na tych studiach niż to czy się dostanę bo myślę, że np. na sggw spokojnie bym się dostał jak patrzylem na progi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skończyć budownictwo w jak najprostszy sposób

 

 

Pamiętaj, że sam papierek nie spowoduje, iż tłumy pracodawców będą Cię rozchwytywać. Można fartem i/lub ściąganiem prześliznąć się przez całe studia i polec na rozmowie kwalifikacyjnej, kiedy pracodawca/rekruter poprosi np. o policzenie belki na piechotę. Wtedy nie zadziała wytłumaczenie, że wytrzymałość materiałów była na 2. roku i od tej pory wszystko wyleciało z głowy albo potrafię to zrobić tylko w Inventorze. :P

 

 

I czy w ogóle mam szanse sobie poradzić jeśli nie miałem ani rozszerzonej matematyki ani fizyki w liceum (biol-chem)

 

 

Fizyka to żaden problem, bo na studiach technicznych uczą jej od podstaw. Identycznie jak przedmiotów kierunkowych (mechanika, termodynamika, itd.), z którymi wcześniej mieli styczność tylko ludzie po technikum. Tutaj wszystko zależy od systematycznej nauki.

 

Natomiast z matematyką jest już dużo gorzej, bo mądre głowy układające programy studiów technicznych założyły, że student przerobił ten przedmiot w szkole średniej na poziomie rozszerzonym. Dlatego matematyka w przeciwieństwie do powyższych jest kontynuacją rozszerzenia z liceum/technikum.

 

Dla chcącego nic trudnego. Na studia techniczne trafia też sporo ludzi bez rozszerzonej matmy, zwłaszcza na kierunki związane z chemią i mniej popularne. Jednak pomimo braków zaliczają, jeśli przyłożą się wystarczająco (czyt. podwójnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.