Skocz do zawartości
tomekplnd

Studia w Polsce po zdaniu A-Levels w Anglii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zapytam jeszcze; czy wybór uczelni jest naprawdę ważny? Na razie myślę nad Wrocławiem, Warszawą lub Krakowem, lecz myślę tez o rodzimym Rzeszowie gdyż mam tam rodzinę i na pewno było by mi w tym mieście na pewno wygodniej, i zapewne samopoczucie było by tez inne. Jednak jestem gotowy się poświecić jeśli wybór bardziej prestiżowej uczelni da mi lepszy standard nauki, i w przyszłości da mi lepsze szanse nad znalezieniem pracy, mając dyplom z teoretycznie lepszej uczelni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki dzial do tego pytania podchodzi, wiec zapytam tu. Raczej na 100% będę studiować na filologie angielska, nie wiem dokładnie jeszcze na jakiej uczelni ale będę aplikował na UW, UWro i ewentualnie WSiZ w Rzeszowie. Oczywiście mam nadzieje ze raczej dostane się na jedna z tych uczelni, wiec chce się proporcjonalnie przygotować. Na razie przebywam w Anglii i pracuje od Pon do Piątku, ale weekendy mam zupełnie wolne. Dlatego chciałbym się dowiedzieć co mógłbym od teraz do zaczęcia studiów zrobić, czy to zacząć nauki nowego języku, czy odbyć jakieś praktyki albo starać się o certyfikat z języka angielskiego, żeby ten czas produktywnie spędzić i udoskonalić swoje CV żeby powiększyć swoje szanse w znalezieniu czy to pracy czy wartościowych stażów w Polsce w czasie studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko teraz jest sprawa ze jeśli miałbym zdawać na ten certyfikat w Anglii, i powiedzmy ze bym zdał, musiałbym znowu jeździć po tłumaczach zęby na Polskie warunki to pasowało prawda? Nie byłoby lepiej tego egzaminu podjąć w Polsce, żebym później nie musiał tłumaczyć i mógł od razu mieć ten certyfikat do użytku? No chyba ze Cambridge daje taka możliwość żeby certyfikat wydać po Polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Uniwersytet Adama Mickiewicza wprowadził (nareszcie i chyba jako jedyni w Polsce) przejrzyste przeliczniki matur A-levels. Moim zdaniem są bardzo hojne. Przykładowo osoba zdająca na a-levels polski, hiszpański i politics z ocenami  B,C i A przebiłaby sie przez zeszłoroczny próg punktowy na prawo dzienne...

Polecam zerknąć bo temat pojawiał się wiele razy - no i sam pamiętam jak zdawałem maturę w UK w 2015 i był ogromy chaos aplikacjami. Może wreszcie się coś zmienia. 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.