Skocz do zawartości
Shuhari

Łączenie kierunków na uczelni

Rekomendowane odpowiedzi

Od przyszłego roku zamierzam rozpocząć jednoczesne studia na 4 kierunkach wiem co myślicie, ale jest to bardzo skrupulatnie przemyślana decyzja z odpowiednim zapleczem finansowym - m.in. brak konieczności pracy podczas okresu studiów. 

 

Interesujące mnie kierunki to:

Docelowo w przyszłości chcę związać się z uczelnią i zając się pracą naukową.

 

Jak wygląda łączenie przedmiotów na uczelniach (Uniwersytet Warszawski)? Część przedmiotów np. Wstęp do matematyki jest przykładowo w I semestrze w każdym z powyższych kierunków. 

 

Jak wygląda w praktyce takie studiowanie, ćwiczenia, jeśli coś trafi się o tych samych godzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę??? Czy to jakiś żart? W pracy na studiach nie chodzi jedynie o kasę a o doświadczenie ktore jest potrzebne po studiach by pracowac.

Jak wyobrażasz sobie studiować na raz 4 kierunki jak większość osób dwóm nie daje rady a do tego większość zajęć będzie Ci sie nakładać i nie będziesz mógł na nie chodzić.

Jeśli masz ćwiczenia o tej samej godzinie na dwóch rożnych kierunkach to nie ma przebacz, masz tylko dwie nieobecności bez względu czy usprawiedliwione zwolnieniem lekarskim czy nie.

Jeśli chodzi o te same przedmioty w ramach jednego Wydziału to jest opcja przepisania ale jeśli kierunki sa na innych wydziałach czyli inni prowadzący to szans nie ma.

Szalony pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu 4 kierunki?! o takim pomyśle muszę przyznać jeszcze nie słyszałam.

Skup się maksymalnie na dwóch kierunkach, 4 kierunków nie pogodzisz nawet logistycznie nie mówiąc już o nauce i egzaminach, a na końcu pisaniu prac dyplomowych. Jakoś nie wyobrażam sobie pisanie 4 prac w tym samym czasie.

Możesz jeszcze zacząć teraz jeden kierunek a po roku drugi. zobaczysz jak idzie Ci na tym pierwszym.

 

Jeśli chcesz pracować na uczelni to dobrze by było udzielać się, w konferencjach, kołach naukowych, przyszłościowo pomyśleć o jakiś artykułach (może w czasopismach uczelnianych) a na to też potrzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mieć niezłego farta, jeśli dziekan wydziału, na którym robisz pierwszy kierunek w ogóle zgodzi się na drugi, a co dopiero 4 na raz. :D Z kolejnym kierunkiem może być problem, bo jednak obecność na ćwiczeniach i laboratoriach jest wymagana ustawowo, więc opuszczone trzeba odrobić. I tutaj pojawia się kłopot - co zrobić, jeśli w tym samym czasie trafią się takie zajęcia na więcej niż 1 kierunku? Z ciągnięciem kilku kierunków łatwiej mają humaniści i pokrewni, u których dominują nieobowiązkowe z definicji wykłady.

Zresztą po co Ci aż 4? Przecież nie będziesz jednocześnie specjalistą 4 rozległych dziedzin.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zrobić najpierw jeden kierunek na studiach I stopnia a potem coś innego na studiach II stopnia i mozna też wtedy pomyslec o róznych studiach podyplomowych.

Właściwie to skąd tak naprawdę ten pomysł żeby to były te 4 kierunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację przyznaję. Mój wpis wiązał się po prostu z brakiem wiedzy jak to dokładnie wygląda. I prawdopodobnie zdecyduję się na kognitywistyke ponieważ w przyszłości chciałbym pracować przy programowaniu sztucznej inteligencji, a programowania nauczyć mogę się we własnym zakresie, co też robię od kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatykę na poziomie większości przedmiotów na studiach, a nawet powyżej jak choćby programowanie w kilku językach mam opanowane więc de facto mi się nie opłaca ponieważ nic nowego się praktycznie nie dowiem, co innego w sytuacji jak początkowo myślałem 4 kierunki co było faktycznie głupim pomysłem. W przyszłości zamierzam zająć się programowaniem sztucznej inteligencji, przy czym jak wspomniałem programować potrafię i to na odpowiednim poziomie, ale brakuje mi specjalistycznej wiedzy z sieci neuronowych/sztucznej inteligencji więc kongwinistyka będzie idealnym kierunkiem. Oczywiście programować we własnym zakresie, bo tak jak już wcześniej wspomniałem zamierzam związać się z uczelnią i zająć się pracą naukową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem na dwóch uczelniach. Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Toruński. Zapoznałem się z sylabusem i są ciekawe przedmioty, które na pewno wniosą sporo do mojej wiedzy względem przydatności jako programista. Mam pewien pomysł na oprogramowanie matematyczne wykorzystujące sztuczną inteligencje, a które to rozwiązywać będzie zadania na podstawie wprowadzonego tekstu - nie spotkałem się z podobnym programem na rynku, a do tego konieczna jest wiedza z języka naturalnego, sztucznej inteligencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.