Skocz do zawartości
live

Kto ma racje w tym konflikcie

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w 3 osobowym pokoju w akademiku.  Jeden ukrainiec z ktorym mieszkam chodzi spać o 20-22 (dzisiaj 22) i zawsze  kiedy idzie spac,  chce zeby mu gasic swiatlo. Jak dotąd chyba mial opory przed gaszeniem sobie samemu i pytal,  czy moze zgasic / czy komus p/trzebne swiatlo -odpowiadalem, ze mi jest potrzebne, pytal dlaczego, dpowiadalem, ze mnie oczy bolą - codziennie zadawal to samo pytamie i  zawsze odpowiadalem mu tak samo,, wiec wiedzial co odpowiem a mimo to i tak pytal). Ale dzisiaj sobie zignorowal to, co powiedzialem - Poszedl spac kolo 22 probowal zasnąc przez jakies 10min, ocknąl sie i cos tam zagadal,  ze zamiast robic w dzien zadania, to robie w nocy i ze zgasi swiatlo, czy cos takiego - wtedy akurat kanapki robil ten drugi wspołlokator i sta;obok przycisku swiatla i cos tam powiedzial ze zaraz mu zgasi i, ze ze jakbym robil zadania, to mozna byloby mnie jakos usprawiedliwic, ale nie robie zadan) i zgasiłmial w tym interes bo przy zgaszonym swietle oglada filmy) - nic sie nie odezwalem,ale az sie we mnie zagotowalo. Jesli jutro mu na to nie pozwole to konflikt sie zaostrzy. A powod dla ktorego nie chce gasic swiatla, jest taki, ze pieką mnie oczy , kiedy patrze na ekran laptopa, po drugie nie chce mu gasic, zeby nie chodzil za wczesnie spac, bo im szybciej pojdzie spac, to prędzej wstaje, a kiedy on wstaje, to mnie budzi.(jesl cidzie spac w godzinach 20-23 to zawsze wstaje o 6 lub wczesniej)

Jemu sie chyba wydaje, ze to ja powinienem wczesniej chodzic spac, ale po pierwsze, nie zasne na pewno przed 24, a co dopiero gdzies o 22, a po drugie w ciągu dnia często nie mam czasu( albo jestem na zajęciach do pozna, albo chodze na trening sztuk walki lub silowe i w ciagu dnai nie mam czasu zrobić jakies zadania itp. I po 3 i tak nie zasne wczesniej bo drugi typ, ktory ze mną mieszka siedzi gdzies do 1-2 w nocy, klepie glosno w klawiature(ma stacjonarke) do tego ma strasznie glosnego scrolla w myszce i jego 22calowy monitor mocno mruga po pokoju(raz powiedzialem mu, zeby zmianiszaljasnosc na noc, to z wielkął łaską zmniejszyl, ale tylko raz!

I wlasnie apropo wlasnie tego drugiego.  Dzisiaj , kiedy gasil to swiatlo, to byl przejaw jegohipokryzji , bo sam przeszkadza mi wnocy swiecąc tym monitorem po pokoju, glosno jezdząc scrollem myszki i waląc w klawiature - a przeciez on nie robi zadch zadań.

Dodam jeszcze, ze w domu zawsze chodzilem spac kolo pierwszej, ale tutaj  chodze o polnocy, a gasze swiatlo okolo 23.30 wlasnie po to, zeby  za dlugo nie przeszkadzac temu  gosciowi i ide sie kompac

Wydae mi sie, ze polnoc to optymalna pora

Będe musiał sie z nimi żreć, ale zanim zaczne, to chcialbym aby ktos spojrzal na to z boku, bo nie chcialbym sie osmieszyc.

 Mniej więcej opisalem  w czym problem, ale troche chaotycznie, więc jak cos to dopytujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Twoje wyjście z sytuacji to wynajęcie pokoju. Niestety cisza nocna jest o 22 i Teoj współlokator ma prawo wymagać zgaszenia światła o 22. W jaki sposób on ma spać jak o 22 pali sie światło?

Postaw sie w jego sytuacji, a 22 to naturalna godzina kładzenia sie spać. Kolega faktycznie trochę podszedł do tego z hipokryzja bo sam przeszkadza.

Niestety w akademika od zawsze był to jeden z najwiekszych konfliktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to jest w akademikach, nigdy nie wiemy na kogo trafimy i czy damy radę z nim funkcjonować w jednym pokoju. Mam wrażenie, że nadal będzie problem się powtarzał, chyba że pójdziecie razem na imprezę i trochę postaracie się skumplować, może wtedy wszyscy popatrzycie na siebie wzajemnie łaskawszym okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz to zawsze coś za coś. Z pewnością wyjdzie trochę drożej ale masz wtedy święty spokój. Zamykasz się w pokoju i Ty nikomu nie przeszkadzasz ani nikt Tobie.

Możesz próbować zamienić pokój w akademiku ale to nigdy nie wiadomo na kogo trafisz i może się zdarzyć tak, że trafisz z deszczu pod rynnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.