Skocz do zawartości
live

Kto ma racje w tym konflikcie

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w 3 osobowym pokoju w akademiku.  Jeden ukrainiec z ktorym mieszkam chodzi spać o 20-22 (dzisiaj 22) i zawsze  kiedy idzie spac,  chce zeby mu gasic swiatlo. Jak dotąd chyba mial opory przed gaszeniem sobie samemu i pytal,  czy moze zgasic / czy komus p/trzebne swiatlo -odpowiadalem, ze mi jest potrzebne, pytal dlaczego, dpowiadalem, ze mnie oczy bolą - codziennie zadawal to samo pytamie i  zawsze odpowiadalem mu tak samo,, wiec wiedzial co odpowiem a mimo to i tak pytal). Ale dzisiaj sobie zignorowal to, co powiedzialem - Poszedl spac kolo 22 probowal zasnąc przez jakies 10min, ocknąl sie i cos tam zagadal,  ze zamiast robic w dzien zadania, to robie w nocy i ze zgasi swiatlo, czy cos takiego - wtedy akurat kanapki robil ten drugi wspołlokator i sta;obok przycisku swiatla i cos tam powiedzial ze zaraz mu zgasi i, ze ze jakbym robil zadania, to mozna byloby mnie jakos usprawiedliwic, ale nie robie zadan) i zgasiłmial w tym interes bo przy zgaszonym swietle oglada filmy) - nic sie nie odezwalem,ale az sie we mnie zagotowalo. Jesli jutro mu na to nie pozwole to konflikt sie zaostrzy. A powod dla ktorego nie chce gasic swiatla, jest taki, ze pieką mnie oczy , kiedy patrze na ekran laptopa, po drugie nie chce mu gasic, zeby nie chodzil za wczesnie spac, bo im szybciej pojdzie spac, to prędzej wstaje, a kiedy on wstaje, to mnie budzi.(jesl cidzie spac w godzinach 20-23 to zawsze wstaje o 6 lub wczesniej)

Jemu sie chyba wydaje, ze to ja powinienem wczesniej chodzic spac, ale po pierwsze, nie zasne na pewno przed 24, a co dopiero gdzies o 22, a po drugie w ciągu dnia często nie mam czasu( albo jestem na zajęciach do pozna, albo chodze na trening sztuk walki lub silowe i w ciagu dnai nie mam czasu zrobić jakies zadania itp. I po 3 i tak nie zasne wczesniej bo drugi typ, ktory ze mną mieszka siedzi gdzies do 1-2 w nocy, klepie glosno w klawiature(ma stacjonarke) do tego ma strasznie glosnego scrolla w myszce i jego 22calowy monitor mocno mruga po pokoju(raz powiedzialem mu, zeby zmianiszaljasnosc na noc, to z wielkął łaską zmniejszyl, ale tylko raz!

I wlasnie apropo wlasnie tego drugiego.  Dzisiaj , kiedy gasil to swiatlo, to byl przejaw jegohipokryzji , bo sam przeszkadza mi wnocy swiecąc tym monitorem po pokoju, glosno jezdząc scrollem myszki i waląc w klawiature - a przeciez on nie robi zadch zadań.

Dodam jeszcze, ze w domu zawsze chodzilem spac kolo pierwszej, ale tutaj  chodze o polnocy, a gasze swiatlo okolo 23.30 wlasnie po to, zeby  za dlugo nie przeszkadzac temu  gosciowi i ide sie kompac

Wydae mi sie, ze polnoc to optymalna pora

Będe musiał sie z nimi żreć, ale zanim zaczne, to chcialbym aby ktos spojrzal na to z boku, bo nie chcialbym sie osmieszyc.

 Mniej więcej opisalem  w czym problem, ale troche chaotycznie, więc jak cos to dopytujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Twoje wyjście z sytuacji to wynajęcie pokoju. Niestety cisza nocna jest o 22 i Teoj współlokator ma prawo wymagać zgaszenia światła o 22. W jaki sposób on ma spać jak o 22 pali sie światło?

Postaw sie w jego sytuacji, a 22 to naturalna godzina kładzenia sie spać. Kolega faktycznie trochę podszedł do tego z hipokryzja bo sam przeszkadza.

Niestety w akademika od zawsze był to jeden z najwiekszych konfliktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to jest w akademikach, nigdy nie wiemy na kogo trafimy i czy damy radę z nim funkcjonować w jednym pokoju. Mam wrażenie, że nadal będzie problem się powtarzał, chyba że pójdziecie razem na imprezę i trochę postaracie się skumplować, może wtedy wszyscy popatrzycie na siebie wzajemnie łaskawszym okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz to zawsze coś za coś. Z pewnością wyjdzie trochę drożej ale masz wtedy święty spokój. Zamykasz się w pokoju i Ty nikomu nie przeszkadzasz ani nikt Tobie.

Możesz próbować zamienić pokój w akademiku ale to nigdy nie wiadomo na kogo trafisz i może się zdarzyć tak, że trafisz z deszczu pod rynnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.