Skocz do zawartości
masseur

Kierunek samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam. Jutro zaczynam drugi rok studiów, kierunek "Finanse i Rachunkowość". Szczerze mówiąc nudzi mnie ten kierunek, nic ciekawego się nie dzieje, wybierając go nie kierowałem się rozsądkiem. Interesuję się motoryzacją, a konkretniej samochodami, jeszcze ściślej - sportowymi. Oh co ja bym dał, żeby istniał kierunek typowo samochodowy, po którym można mieć dobrą pracę. Ale wróćmy do rzeczywistości. Szukam kierunku, który jest głównie nakierowany na motoryzację, i po którym można mieć DOBRZE płatną pracę. Wiem, że istnieją kierunki typu mechatronika, czy mechanika i budowa maszyn, ale z tego co wiem z samochodami mają one tyle wspólnego co informatyka z graniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie ma czegoś takiego jak kierunek samochodowy. A czym konkretnie chcialbya się zajmować z tymi samochodami. Jesli chcialbys je naprawiać to trzeba się cofnac do wyboru technikum i iść na samochodówkę a później na mechanikę i budowę maszyn. Teraz tez możesz jeazcze isc na mechanikę. Z samymi samochodami ma malo wspólnego bardziej z silnikami etc.

Jesli interesuje Cie branza Podyplomówki z reklamy samochodowej to studia na marketingu. Jesli bardziej kwestie logistyczne to studia na kierunku transport i tam można sie dokształcić w specjalizacji transportu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczeła od całkiem innej strony..... na wielu uczelniach np. AGH, Politechnika Śląska są koła naukowe gdzie studenci sami konstruują bolidy i biorą udział w wyścigach samochodowych. Najlepiej do nich dotrzeć i popytać co studiują i jak to się przekłada na ich zainteresowania. 

Są kierunki takie jak Transport czy wspomniana Mechanika i Budowa Maszyn, które mają specjalności samochodowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy te koła naukowe, na których konstruuje się bolidy i urządza wyścigi brzmią całkiem ciekawie. Tylko takie ścisłe kierunki to głównie studiuj matmę i fizyka, a te przedmioty nie są moją mocną stroną, więc mógłbym mieć kłopoty, tym bardziej, że AGH to nie jest przeciętna uczelnia. Będę szczery, najchętniej rzuciłbym studia, otworzył swój biznes i zarabiał pieniążki, żeby uzbierać sobie na wymarzone auto. Na to niestety potrzeba pomysłu, którego mi brak, dlatego siedzę na tej uczelni i haruję na ten papierek, żeby ostatecznie dostać jakąś w miarę przyzwoitą pracę i zarobić na to auto + utrzymanie go. Jedno jest pewne - studia nie sprawiają mi przyjemności, siedzenie przy książkach nie sprawia mi przyjemności - niezależnie od kierunku. Jedyne czego się uczę a co sprawia mi przyjemność to gra na pianinie. Jestem samoukiem, zacząłem uczyć się od zera, na plastikowych organkach zerkając na youtubie jak robią to inni, aż szło mi coraz lepiej i gra zaczęła sprawiać mi większą przyjemność. Rok temu rodzice kupili mi dobre pianino, na którym po  2 latach samodzielnej nauki potrafię grać coraz to bardziej skomplikowane utwory. Samochody i muzyka - moje dwie największe pasje, co ja bym dał, żebym na jednej z nich mógł PORZĄDNIE zarobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do studiow. To widzę, ze jesteś z Torunia. Na UMK na Wydziale Fizyki, Astronomii i studia.net/informatyka Stosowanej jest taki kierunek jak automatyka i robotyka i oni konsytuuja łaziki z jedna z politechnik.

Ja tez bardzo lubie samochody ale to nie oznacza, ze trzeba to studiować. Pasje można realizować w inne sposób niż tylko studia.

Jesli chcesz zarabiac na grze na pianinie to potrzebujesz profesjonalnej szkoły.

Studia nie sa lekkie i ważne żeby studiować z pasja. Moze warto cos zmienić? Jeszcze masz czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki... jesteś na FiR (właśnie pytanie dlaczego wogóle wybrałeś tem kierunek?)  to moim zdaniem jak nie masz na nim problemów to ukończ go. Będziesz miał konkretne wykształcenie i fajne możliwości pracy, które pozwolą Ci spełniać się w swoich pasjach: samochodach i muzyce. Może wybrałeś FiR racjonalnie, a teraz widzisz że on Cię nudzi, ale... poszykaj plusów, może nie warto przerywać jednak nauki? Ponadto może w przyszłości będziesz mieć własną firmę a wtedy wiedza z FiR będzie bardzo przydatna:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki... jesteś na FiR (właśnie pytanie dlaczego wogóle wybrałeś tem kierunek?)  to moim zdaniem jak nie masz na nim problemów to ukończ go. Będziesz miał konkretne wykształcenie i fajne możliwości pracy, które pozwolą Ci spełniać się w swoich pasjach: samochodach i muzyce. Może wybrałeś FiR racjonalnie, a teraz widzisz że on Cię nudzi, ale... poszykaj plusów, może nie warto przerywać jednak nauki? Ponadto może w przyszłości będziesz mieć własną firmę a wtedy wiedza z FiR będzie bardzo przydatna:)

 

Zgadzam się z Joanną poszukaj plusów studiowania tego kierunku. Chociażby właśnie taki, że może kiedyś będziesz miał swoją firmę i ten kierunek Ci bardzo pomoże lub znajdziesz prace, dzięki której zarobisz na swoje pasje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.