Skocz do zawartości
kamil.kk

Kierunek studiów/liceum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chodzę do gimnazjum i szczytem moich aspiracji jest praca w fbi jako agent specjalny.

Orientuje się trochę w temacie, i wiem , że ciężko jest się dostać na szkolenie do F.B.I academy.Trzeba znać minimalnie 3 języki, mieć wykształcenie wyższe. Zdaje sobie sprawę , że trzeba mieć amerykańskie obywatelstwo, ale wszystko jest możliwe. Pozostaje kwestia wykształcenia wyższego. Do jakiego liceum i na jakie studia iść, żeby mieć większe szansę na dostanie się tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie?

Ale warto jeszcze dla min. Emerytury... W Polsce (zarabiając dobre jak na polskie realia pieniądze) pracując ciężko przez 30 lat masz emeryturę 1000-2000 zł. Takim przykładem jest moja babcia. Ciężko pracowała przez 30-40 lat i teraz ma 1100 zł. A w fbi, po odejściu na emeryture policyjna (40-50 lat) Dostajesz naprawdę sowitą emeryturkę, albo odsyłają Cię na logistyke/planowanie/zarządzanie itp. za ok. 75% agenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mam wrażenie, że trochę bujasz w obłokach i w sumie mas do tego prawo, bo przecież jesteś jeszcze młody, chociaż oczywiście mogę się mylic..

 

Powiedz mi czy Ty w ogóle sprawdziłeś jakie są warunki przyjęć do FBI? czytałeś coś na ten temat. Moim zdaniem pierwszym warunkiem może być narodowość i obywatelstwo, a to może Cie na dzień dobry zdyskwalifikować. Poza tym, żeby tam się dostać to trzaba być naprawdę dobrym i również przejść jakąś ścieżkę kariery, nikt ot tak Cię tam nie przyjmie zaraz po studiach, bez względu jakie byś skończył. 

Kolejna sprawa wyjazd do USA to jednak nie to samo co wyjazd do Francji czy Wielkiej Brytanii, po pierwsze to koszty, po drugie do wiza, po trzecie planujesz wyjechać sam, czy masz tam rodzinę, bo tak sobie o tym piszesz jakbyś miał się zamiar spakować i jechać z plecakiem na stopa...

 

Kolejna sprawa to kwestia emerytury, żeby ja dostać to najbierw trzeba zacząć pracę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że moje aspiracje wyglądają na dziecinne bujanie w obłokach typu ,,postselam sobie psejade się szardżerem i będzie fajnie". Ale wbrew pozara, ja wziąłem to na poważnie. Oczywiście, sprawdzilem jakie mają wymogi. Problem z narodowością nie jest az tak wielki jak sie wydaje. Najwiekszym problemem są studia i ewentualne liceum w stanach to wszystko kosztuję, i to nie mało. (50-60 tys rocznie!) Oprócz kosztów szkół, z kosztami nie ma problemu. Rzecz jasna FBI wybrałem głównie, dlatego że w usa mam rodzinę.O emeryturze, wspomniałem żeby podkreślić to iz lata fatygi, pozwola na zacny odpoczynek na stare lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd zamierzasz wziac jakies 200 000 dolarowa jak sadze na same liceum a co dopiero studia. Jesli podajesz kwoty w dolarach to raczej możesz zapomniec o USA. Jesli to sa kwoty w zlotowkach to jeszcze można wziąć na to kredyt w USA. Ale taki kredyt musialaby wziac Twoja rodzina w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chodzę do gimnazjum i szczytem moich aspiracji jest praca w fbi jako agent specjalny.

Orientuje się trochę w temacie, i wiem , że ciężko jest się dostać na szkolenie do F.B.I academy.Trzeba znać minimalnie 3 języki, mieć wykształcenie wyższe. Zdaje sobie sprawę , że trzeba mieć amerykańskie obywatelstwo, ale wszystko jest możliwe. Pozostaje kwestia wykształcenia wyższego. Do jakiego liceum i na jakie studia iść, żeby mieć większe szansę na dostanie się tam?

Obawiam się, że im chodzi o wyższe zdobyte w USA... tak więc plan to:. 1. języki, 2. wyjazd tam na studia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.