Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam prawie 18 lat, przede mną egzamin dojrzałość, a ja nie mam kompletnego pojęcia co dalej. Zamierzam zdawać rozszerzoną matematykę i angielski, nad fizyką się jeszcze zastanawiam ( z fizyką jest taki problem, że nie mam jej od 1 liceum, chodzę na korepetycje, jest ciężko i nie wiem czy dam radę ją zdać).Nie wiem co chciałabym robić w przyszłości. Uwielbiam matematykę

Zastanawiałam się nad kryptologią i cyberbezpieczeństwem na WAT'cie (kierunek wydaje mi się interesujący i 'na czasie'), tylko czy dam radę? studia.net/informatyka nie mam od liceum, a w gimnazjum lekcje te były... no cóż, niezbyt rozwijające.  

Myślałam także nad politechniką warszawską, tylko jaki konkretnie kierunek? Ktoś zna jakieś propozycje? Tak jak mówiłam z fizyką u mnie słabo, więc pewnie ilość kierunków trochę się zmniejsza. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc/propozycję/radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Masz juz jakas wizje dotycząc kierunków studiów. Warto żebyś wybrala sie na targi edukacyjne i bezpośrednio porozmawiala o kierunkach w interesujących Cie uczelniach. Np. w tej chwili w Łodzi powstal kierunek analiza danych. Jest to kierunek z pogranicza matematyki, studia.net/informatyka i ekonomii. Powstał w opracowaniu z pracodawcami.

http://www.kierunki.net/lupa/4314-unikatowy-kierunek-w-polsce-analiza-danych-3-5-letnie-studia-inzynierskie-na-wydziale-matematyki-i-informatyki-uniwersytetu-lodzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję też przejrzeć kierunki z zakresy matematyczno-informatycznych http://www.studia.net/matematyczno-informatyczne

oraz techniczne http://www.studia.net/techniczne

 

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo brzmi całkiem ciekawie ale niestety nie jestem w stanie o nim z byt wiele powiedzieć bo to nowo powstały kierunek. 

 

Jeśli chodzi o maturę to z pewnością szanse na dostanie się na wiele kierunków będziesz mieć większe przy matematyce i fizyce, ale jeśli się zdecydujesz na konkretny kierunek to dowiedz się jakie przedmioty tam są brane pod uwagę i na tym się skup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę abyś podszedł do tej fizyki pomimo, że miałeś ją już dawno... Chodzisz na dodatkowe korepetycje zatem masz jeszcze czas i szanse na podciągnięcie się z fizyki. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to przedmiot lekki, latwyi przyjemny. Rozszerzenia nie da się jednak nie zdać, więc niczym nie ryzykujesz, a na WAT bez fizyki ani rusz, może od 2017 roku będa brali pod uwagę też Informatykę, ale to jest pieśń przyszlości  i nie wiadomo czy na pewno tak będzie...

Ucz się i myśl pozytywnie!

Co do PW to myślaleś o informatycznych kierunkach?

Kryptologia i cyberbezpieczeństwo na WAT to nowość, ale zapowiafda się bombowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.