Skocz do zawartości
marekss1

Początek studiów grafiki i moje pierwsze prace.

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że się pochwalę. Pierwszą wersję z cieniowaniem już skończyłem. Muszę tylko jeszcze ją zeskanować i ew poprawić żeby było wszystko widać.

A chyba jutro zabiorę się za drugą wersje z pokojem.

Zastanawiam się nad założeniem sobie takiego portfolio w internecie z moimi pracami. Sporo osób ma takie coś na stronie DeviantArt. Ale nie wiem jak to funkcjonuje. Czy trzeba za to płacić czy jak. Dzięki temu w łatwy sposób mógłbym udostępniać tam moje pracę i wy moglibyśmy je przeglądać. Poczytam o tym i postaram się coś takiego zrobić.

A dzisiaj byłem na małych zakupach w papierniczym bo już mi się powoli ołowki kończą. No i zakupiłem kilka grubości. Do tego jeszcze bloki, gumki, etc. I chciałem kupić sobie jeszcze białą kredkę, ale była tylko w komplecie i wziąłem. Przyszła by mi się przy rysowaniu włosów. Ale jak jej spróbowałem to okazała się kiepska. Rozmazuje ołówek a nie rysuje po nim. Ale trudno.

I kupiłem sobie też taki zeszyt z czystymi kartkami i ciebie. Bo wpadłem na pomysł żeby w wolnych chwilach rysować sobie chociaż taki małe rysuneczki. Pomyślałem o tym po oglądaniu kilku filmików na YT. W piszcie "śmieszne rysunki". To zobaczcie o co mi chodzi.

Ok, idę przygotować skan portretu dla was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gotowe. Portfolio założyłem na stronie behance.net i już umieściłem tam ten portret. Jeszcze nie potrafię się obsługiwać tą stroną ale powoli dojdę co i jak. A poki co macie link do portretu:

https://www.behance.net/gallery/29422861/Portrait

 

I czekam na opinie. Od siebie powiem, że wiem że chyba trochę proporcje są złe. I nie wiem czy nie trochę krzywo rozmieściłem usta do nosa i oczu. Ale to tak naprawdę mój pierwszy portret. Mam nadzieję że każdy kolejny będzie lepszy.

A tak przy okazji powiem, że tak w planach mam zamiar zrobić portrety mojej najbliższej rodzinie. Ten jest dla mojej bratanicy i dam jej go jak tylko się z nią spotkam. Ciekaw jestem, co powie. A dzięki takim portretom rodziny będę miał okazję poćwiczyć. Tym lepiej że znam ich wygląd na żywo. A tych portretów będzie ok. 9. Nie licząc tego teraz i być może mojego autoportretu. Także będzie na czym ćwiczyć.

 

Jak tylko będzie jakaś nowa praca, to Wam o tym napiszę. A być może zamieszczę też moje wcześniejsze prace, niektóre może pokolorowane, ponieważ teraz chcę również ćwiczyć kolorowanie przy okazji którego robi się również cieniowanie.  :)

Powodzonka i dobrej nocki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O teraz jest dużo lepiej :) Chociaż to prawda, że nad proporcjami musisz jeszcze popracować. Nadal prawe ramię wg mnie jest troszkę za szerokie i brakuje zaznaczonej sylwetki pod prawą ręką. 

 

Poczytaj sobie trochę o rysowaniu i proporcjach twarzy oraz proporcjach sylwetki zanim weźmiesz się za kolejne portrety, myslę, że to też Ci pomoże. W internecie jest sporo takich materiałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, pod prawą ręką nie ma zaznaczonej sylwetki bo ręką jakby zachodzi na koszulkę, jest jakby z przodu. Co do ramienia to fakt, że mogłoby to lepiej wyjść.

Łukasz, poszukam sobie takich kursów. Szczerze mówiąc ciekaw jestem ile taki kurs mógłby kosztować. Teraz robię też ćwiczenia z perspektywy z YT. To również jest dość ważne. A przy tym przy okazji można się nauczyć trochę o cieniowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te kursy to pomyślę nad tym. Ale i tak muszę jeszcze z tym zaczekać bo teraz u mnie kiepsko z pieniędzmi.

 

Dla porównania podsyłam Wam oryginalne zdjęcie, z którego rysowałem.

http://vlep.pl/dbxraw.jpg

 

Porównajcie teraz. Wiem, że proporcje twarzy są zaburzone. A jak teraz widzicie całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Co do portretu, to bratanica już go dostała i bardzo jej się spodobał. Za niedługo będę się zabierał za kolejny portret.

A póki co to zapraszam Was do obejrzenia rysunków, które zrobiłem do tej pory. Tu macie link:

https://www.behance.net/gallery/29477595/Szkice-olowkiem

 

Na samym dole są moje pierwsze rysunki, które robiłem głównie dla dzieci jako malowanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.