Skocz do zawartości
live

Co zrobić aby dostawać większe stypendium?

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku mieszkałem w akademiku z typem, któremu nie należało sie stypendium, ale chodził coś tam skomleć do sekretarki i przynajmniej z tego co mówił poradziła mu, żeby poszedł do notariusza aby ten wypisał  jakieś zaświadczenie, że niby(nic takiego nie miało miejsca) jest na swoim utrzymaniu i zaden z rodziców na niego nie nakłada, czy coś takiego. Poszedl do tego notariusza, i napisał mu co trzeba bez zadnego problemu. Potem do końca roku dostawał prawie najwyższe stypendium.  Nie do końca chce mi sie wierzyć, że tak łatwo dało sie to załatwić(a ten gość jest dość fałszywy) dlatego chciałbym sie dowiedzieć, czy cos takiego faktycznie jest możliwe? 

 

Jesli tak to sam bym sobie cos takiego załatwił, bo nie przelewa mi sie a na mojej uczelni stypendium jest strasznie małe(Moja siostra dostaje 250zł więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o takiej akcji. Na UMK kiedys byla sytuacja z wyludzeniem stypendium socjalnego i skonczylo sie to w prokuraturze, wiec lepiej uważać. Wystarczy, ze jednego roku będą chcieli Ciebie sprawdzić i koniec. Nie lepiej iść do pracy i złapać juz jakies doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie radziłabym nic tu kombinować, bo czasami robia kontrole i może być problem. 

 

Co do wysokości stypendium socjalnego (bo o takim piszesz?) zależy ona od wielkości dochodów na osobę w rodzinie studenta. Czasami mozna się starać o zwiększenie tego stypendium o dodatek mieszkaniowy. 

 

Na uczelniach są też inne stypendia, o których warto pomyśleć, np naukowe, sportowe czy Rektora. 

 

Patrzyłeś u siebie na regulaminy stypendiów? A co to za uczelnia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinować nie radzę, łatwo sobie zepsuć tzw. "papiery" na starcie. Natomiast sam udaj się do sekretariatu i pogadaj jak człowiek z człowiekiem z sekretarką, może ona coś ci podpowie, może możesz mieć jakiś extra dodatek o którym nie wiesz?

 

Pomysł z pracą jest super, bo łapiesz tu min. dwie sroki za ogon: masz więcej kasy i doświadczenie, a to jest bezcenne potem w poszukiwaniach pracy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.