Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam się na inżynierię materiałową na wydziale metali nieżelaznych, na AGH oraz na technologię chemiczną na wydziale energetyki
i paliw
, również na AGH. Na maturze zdawałam rozszerzoną biologię, chemię i język angielski, byłam na profilu biol-chem-ang. Matematyka szła mi całkiem dobrze, co prawda, była ona na poziomie podstawowym, ale chodziłam na korepetycje na których 'liznęłam' trochę rozszerzenia. Fizykę miałam tylko w pierwszej klasie, jedną godzinę tygodniowo. Zdaję sobie sprawę, że na inż.materiałowej bez matematyki rozszerzonej
i fizyki ani rusz, dlatego też, chciałam spytać jak jest na tym kierunku z tymi przedmiotami. Bardzo trudno i nie ma się co wybierać po biol-chemie? Jestem w stanie zacząć od już chodzić na korepetycje z matematyki i fizyki. Mam dobrą nauczycielkę i wiem, że będzie w stanie dobrze mnie przygotować. Tylko czy warto się tak starać, bo przecież czasu nie mam za wiele i cudów nie zdziałam. Mam też alternatywę, w postaci technologii chemicznej. Tutaj wydaje mi się, że bez problemu dam radę, bo chemię naprawdę dobrze umiem, ale z kolei znowu mam wrażenie, że inż.materiałowa jest bardziej przyszłościowym kierunkiem i mam większe szanse znaleźć pracę w zawodzie, nawet za granicą. Czytałam kilka opinii na temat tych kierunków i jest różnie. Tak jak zawsze, jedni piszą 'bardzo ciężko, bez matematyki rozszerzonej z liceum nie da rady', inni zaś twierdzą, ze jest trudno, ale da się wszystko opanować, bez większego problemu i nie ma co zachodzić w głowę. Ja już się bardzo stresuje
bo nie wiem jaką podjąć decyzję. Wiem, że wyboru nikt za mnie nie dokona, ale liczę, na każdą (nawet najmniejszą) podpowiedź, radę. Może, ktoś z Was był w podobnej sytuacji. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.