Skocz do zawartości
Marta777

Zarządzanie czy komunikacja promocyjna i kryzysowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, piszesz skrótami, więc odpowiedź też będzie krotka :) Jak nie masz na co iść to nie idź w ogóle na studia, a nie na Podyplomówki z zarządzania, jak widzisz się w roli PR, dyplomaty, w reklamie czy w polityce czyli tak, wszystko co opiera się na kreatywności, charyzmie i zdolności do improwizacji to idź na tą komunikacje, jeśli jesteś z natury cichym, zamkniętym człowiekiem, to albo zmień to w sobie albo odpuść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej jaka jesteś. Kierunek powinien być dopasowany do Twoich predyspozycji.

 

Podyplomówki z zarządzania to kierunek dla osób ogarniających mocno czasoprzestrzeń. Radzących sobie z zarządzaniem projektami życiowymi - bo to daje szansę na to że będzie radziła sobie z zawodowymi. To studia dla kogoś, kto potrafi także pociągać ludzi za sobą. Jeśli nigdy nie byłaś wybierana na WF na szefową drużyny, nie wymyślałaś na podwórku zabaw dla koleżanek, nie byłaś zastępową w harcerstwie - to sobie odpuść. Może znaczyć, że albo nie pociąga Cię współpraca zespołowa, albo nie masz naturalnych predyspozycji w tym kierunku.

 

Komunikacja - cały obszar PR - to robota dla ludzi, którzy są duszą towarzystwa. Potrafią reanimować najbardziej drętwą imprezę. Potrafią i lubią mówić, bez problemu piszą. Nie mają problemów z dykcją. Ogarniają social media, mają mnóstwo znajomych na FB, twitują nawet na przerwach szkolnych, wrzucają ciągle nowe zdjęcia na instagrama. Jeśli taka nie jesteś - odpuść sobie.

 

Jeśli wpasowujesz się choć trochę do tego schematu - wiesz co robić. Jeśli nie, może znaczyć że źle wybrałaś kierunek. Może trzeba poszukać czegoś innego w kolejnej turze rekrutacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko bo liczę tylko na uzyskanie opinii, który wybór lepszy według osób z zewnątrz . Ale w sumie chętnie opowiem coś o sobie skoro może to pomóc w znalezieniu odpowiedzi na moje pytanie . Z natury jestem osobą śmiało można powiedzieć kreatywną, uwielbiam gdy cos się dzieje - tego też oczekuje od przyszłego zawodu. Chce mieć możliwość pracy z ludźmi, frajde sprawia mi również poruszanie się w środowisku wirtualnym. Dlatego myśląc o przyszłości widzę się w agencji reklamowej lub czymś podobnym. Kreowanie wizerunku danej firmy w internecie również byłoby spełnieniem moich marzeń. Oczywiście gdzieś z tyłu głowy kiełkuje mi myśl o własnym biznesie lecz wiem, że na chwilę obecną rozpoczęcie działalności nie gwarantuje sukcesu na utrzymanie się na rynku zagwarantować może tylko sporo szczęścia i dobry pomysł, którego na chwile obecną nie mam. Podsumowując oba kierunki dotyczą moich planów na przyszłość - Podyplomówki z zarządzania da mi wiedzę niezbędna do funkcjonowania na rynku w razie takiej potrzeby a komuniakcja da mi wiedzę z zakresu promocji co również jest przydatne. I jak tu wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.