Skocz do zawartości
husajn

Automatyka i Robotyka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dostałem się na automatykę i robotykę ale za to dostałem się (drugi kierunek jaki wybrałem) na inżynierie materiałową. Teraz mam dylemat: inżynieria materiałowa (PP) vs AiR (UMK)? W radiu słyszałem, że automatyka i robotyka to najczęściej wybierany kierunek techniczny w tym roku. Wiadomo, że nie wszyscy dadzą radę skończyć ten kierunek i nie każdy będzie pracować w tym zawodzie ale jedno jest pewne: dużo osób będzie się starało o kwitek z tego kierunku dlatego po AiR może być ciężko z pracą. Dodatkowo Poznań jako miasto oraz politechnika jako uczelnia bardziej mi odpowiadają lecz wcześniej nie słyszałem nic dobrego o inżynierii materiałowej dlatego ciężko zdecydować. 

Nie każdy napisze co myśli i co by wybrał (zainteresowania nie połączę ani z jednym ani z drugim kierunkiem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka i robotyka to rzeczywiście super kierunek studiów. Jeśli jeszcze się wahasz - pomyśl o studiowaniu na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

Poczytaj trochę więcej jak to studiowanie wygląda u nas. Na UZ  dajemy duży nacisk na praktykę i dostęp do najnowszych technologii. No i na współpracę z pracodawcami m.in. z takim koncernami jak Siemens, General Electric, Hewlett-Packard i Kawasaki.

 

http://www.kierunki.net/lupa/4283-studiuj-automatyke-i-robotyke-na-uniwersytecie-zielonogorskim

 

28 lipca uruchamiamy drugi nabór - wtedy będzie wiadomo czy są jeszcze u nas jakieś wolne miejsca na tym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem się na automatykę i robotykę ale za to dostałem się (drugi kierunek jaki wybrałem) na inżynierie materiałową. Teraz mam dylemat: inżynieria materiałowa (PP) vs AiR (UMK)? W radiu słyszałem, że automatyka i robotyka to najczęściej wybierany kierunek techniczny w tym roku. Wiadomo, że nie wszyscy dadzą radę skończyć ten kierunek i nie każdy będzie pracować w tym zawodzie ale jedno jest pewne: dużo osób będzie się starało o kwitek z tego kierunku dlatego po AiR może być ciężko z pracą. Dodatkowo Poznań jako miasto oraz politechnika jako uczelnia bardziej mi odpowiadają lecz wcześniej nie słyszałem nic dobrego o inżynierii materiałowej dlatego ciężko zdecydować. 

Nie każdy napisze co myśli i co by wybrał (zainteresowania nie połączę ani z jednym ani z drugim kierunkiem). 

Widzę, że ciągnie Cię do Poznania na PP, może zastanów się w takim razie nad tą Inżynierią materiałowa, to też bardzo fajny i przyszłościowy kierunek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.